Chodzi lisek koło drogi

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Replika
kryminał bielsko-biała
Śmiertelne wyliczanki (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał bielsko-biała

Drugi tom serii i się nie zawiodłam. Czyta się lekko i przyjemnie. Wciąga i można się zapomnieć.

Drugi tom opowieści o bielskich policjantach i już pachnie telenowelą.

Beznadziejna.

To moje pierwsze spotkanie z książką Hanny Greń, ale z pewnością sięgnę po pozostałe. Czytało się lekko, bez wysiłku. Autorka skupiła się bardziej na życiu osobistym policjantów niż na prowadzonym śledztwie, raz podprowadziła nas w niewłaściwą stronę. Śledztwo długi czas stało w miejscu. W końcu znaleziono ten jeden drobny, lecz zasadniczy błąd - i sprawca znalazł się za...

Bardzo ciekawa książka. Super mi się czytało. Lekko rozczarowujące zakończenie. Drażniły mnie też nieco wciskane co chwila w usta bohaterów antypatie polityczne autorki. Niemniej i tak lekturę tej powieści zaliczam do bardzo udanych.

Strasznie raził ugrzeczniony język i epatowanie niechęcią autorki do ustawy deubekizacyjnej. Rozumiem, że można mieć różne zdanie na jej temat, ale wspominać o tym po kilka razy w kolejnej książce po prostu razi. Historia kryminalna ciekawa.

Typowy dobry kryminał, lisek czyli morderca okazał się dziewczyną czego nie wzięłam pod uwagę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

79/52/2020

Chodzi lisek koło drogi,
nie ma ręki ani nogi,
Kto się liska nie spodzieje,
temu pasem przyodzieje.

Bielsko-Biała, nieznany sprawca w brutalny sposób morduje prostytutki. Po pierwszych badaniach okazuje się, że narzędziem zbrodni był skórzany pasek z ciężką klamrą, jednak nie jest to jedyna rzecz, która zwraca uwagę komisarz Marioli Koniecznej, kobieta na miejscu zbrodni...

Jeśli ktoś nie czytał I części serii - "Mam chusteczkę haftowaną", to wcale nie jest przeszkoda, aby sięgnąć po "Chodzi lisek...". Główni bohaterowie pojawili się co prawda w tamtej książce, ale mieli tylko role dalszoplanowe lub epizodyczne. Zagadka kryminalna również jest inna, w ogóle nie związana z poprzednią. Lektura jest lekka, szybko wciąga, jednak akcji ciężko się...

Dyskusje

• 2019