Zabójczy pocisk. Polska krew

kryminał, sensacja, thriller
2018-10-31

15 autorów i 15 historii, które zdarzyły się naprawdę i którymi żyła cała Polska.
Niestety bardzo zawiodła mnie ta książka. Według mnie wszystko jakieś takie mdłe, bez smaku. Ledwo przebrnęłam przez tą książkę.

Bardzo fajnie sie czyta.Polecam kazde opowiadanie wciaga od pierwszego zdania

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest ona równie świetna, a nawet ciut lepsza od swojej poprzedniczki. Opowiadania zawierają wszystko co powinno się znaleźć w kryminałach, i tym większe uznanie dla autorów, że umieścili oni to w tak krótkich historiach. Bardzo ciekawa i wciągająca książka

Wiadomo już jaki jest zamysł, ale i tak super się czyta.

Co autor to inna historia, nie zawsze lepsza, więc mam mieszane odczucia. Ale dla fanów kryminałów (i to jeszcze bazując na prawdziwych wydarzeniach) może to być ciekawe doświadczenie. :)

Książka stonowi zbiór opowiadań różnych autorów kryminałów. Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej. Ciekawostkę stanowi fakt, że są to historie w dużej mierze oparte na prawdziwych wydarzeniach. Kiedy się je czyta, aż trudno uwierzyć, że miały miejsce w Polsce. Rzeczywiście, sycylijska mafia mogłaby się od niejednej grupy przestepczej dużo nauczyć. Polecam...

Artystyczne podejście do kilku głośnych spraw. Niektóre rozpoznaje się szybko, innych wogóle. Jedna sprawa podjęta jest dwukrotnie. W sumie nie podobało mi się tylko jedno opowiadanie więc całkiem nieźle wyszło.

Trochę nierówno, jak to zwykle bywa z zbiorach opowiadań różnych autorów. Kilka znakomitych. Dobrze się to czyta. Ogólnie mocne 6.

Zbiór opowiadań kryminalnych. Całkiem ciekawa, aczkolwiek bardziej podobał mi się tom "Zabójczy pocisk".

Zaintrygował mnie tytuł. Tak. To chyba to spowodowało, że sięgnęłam po książkę. No i te nazwiska na okładce...

Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia.

Do czego zdolny jest człowiek...

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2018
  • 2020
  • Literatura polska
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Zabójczy pocisk. Polska krew