Kup teraz - 9 ofert w cenie od 20.30 zł do 33.20 zł

Zabójczy pocisk. Polska krew

kryminał, sensacja, thriller
2018-10-31

Zbiór został mi polecony przez bibliotekarza, ubolewam, że wcześniej nie wiedziałam o poprzednim tomie, a o którym dowiedziałam się z Przedmowy. Największą zaletą tego wydania jest przeznaczenie części dochodu na szczytny cel.
Wbrew zapowiedzi, ilość historii nie odpowiada ilości autorów, bowiem sprawa pracowników telefonii komórkowej została opisana dwa razy. Część z...

Ciekawy pomysł i dobre wykonanie. Warto przeczytać choćby dla opowiadań Krzysztofa Bochusa (rewelacyjne!) i Marty Matyszczak. Dalej równy peleton. Warto!

Polskie, bardzo przaśne zbrodnie. Wolę zabójstwa bardziej wysublimowane ;) Książkę warto przeczytać z jednego powodu - można poznać wielu autorów i wyrobić sobie zdanie, czyje pióro nam odpowiada. Przestrzegam miłośników zwierząt, że w opowiadaniu Żulczyka (jednym z lepszych w zbiorze zresztą) kotu dzieje się koszmarna krzywda.

"Zabójczy pocisk. Polska krew" to zbiór 15 opowiadań. Kryminalnych opowiadań, w dodatku powstałych na kanwach prawdziwych, autentycznych historii, które nie do końca zostały wyjaśnione.

Przyznam, że ta książka jest całkiem dobra. Piętnastu rodzimych autorów (mniej lub bardziej mi znanych) zebrało się i stworzyło piętnaście bardzo fajnych i porywających historii, które...

Dość ciekawy zbiór opowiadań kryminalnych opartych na prawdziwych historiach znanych z pierwszych stron gazet.
Nie ma w zbiorze złych opowiadań. Są tylko dobre i bardzo dobre. Oczywiście moim skromnym zdaniem.

Zmęczyłam... Dosłownie... Poprzednia część była fajna, więc sięgnęłam i po tą. Ta niestety znacznie słabsza. Część opowiadań ok, a część jakieś takie nijakie.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk, Tomasz Konatkowski, Jakub Żulczyk, Marta Guzowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Grzegorz Kalinowski, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Krzysztof Bochus, Maciej Siembieda, Marta Matyszczak,Max Czornyj, Ostrowski Jacek, Szczygielski Bartosz, Katarzyna Kacprzak.

Spotkało się piętnastu autorów i stworzono piętnaście opowiadań o zabarwieniu...

Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskich mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia.
Do czego zdolny jest człowiek zaślepiony żądzą zysku?
Jaka zemsta grozi za upokorzenie?
Co przeżywa udręczona kobieta szefa gangu?
Jak mafiozi...

Lubię tą serie. Szybko się czyta. Ciekawe historyjki 😃

Niezwykle trudno jest napisać dobre opowiadanie, a opowiadanie kryminalne jeszcze trudniej, nawet takie, dla którego inspiracją były fakty. Jedyne, które mnie wciągnęło, to opowiadanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Zrób to dla mnie, Inka” – naprawdę dobre. Nie znałam tej autorki i chętnie sięgnę po jej twórczość.

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • 2018
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Zabójczy pocisk. Polska krew