Zabójczy pocisk. Polska krew

Patronat LC
kryminał, sensacja, thriller
2018-10-31

Zaintrygował mnie tytuł. Tak. To chyba to spowodowało, że sięgnęłam po książkę. No i te nazwiska na okładce...

Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia.

Do czego zdolny jest człowiek...

Ciekawy zestaw. Najbardziej zapada w pamięć opowiadanie K. Bochusa oraz M.Stachuli. Jest co poczytać!

Ciekawy zestaw, opowiadania na poziomie. Zdecydowanie najlepszy Bochus - na podium także teksty Stachuli i Rogozińskiego.

Książka była okropnie męcząca. Podchodziłem do niej kilkukrotnie i za każdym razem wzbudzała we mnie frustracje.
Udało mi się doczytać do końca, i ku mojemu zdziwieniu, kilka ostatnich opowiadań było całkiem niezłych. Szczególnie przypadły mi do gustu, "Skarb Sekretarza", "Syrenka", i "Schody".

Napisana pomysłowo, 15 różnych historii ale spodziewałam się czystej literatury faktu a nie pomieszanej z wyobraźnią. Czuję się zawiedziona.

Jedne opowiadania fajne drugie takie sobie, ale ogólnie fajna przedstawienie faktycznych zbrodni z innej perspektywy

Wszyscy dookoła zachwycają się "Zabójczymi pociskami", więc postanowiłam dać szansę drugiemu zbiorowi opowiadań, choć pierwszy zupełnie nie przypadł mi do gustu. Jest chyba jeszcze gorzej niż w pierwszym tomie. Nawet Żulczyk nie ratuje sytuacji. Opowiadania nadal nudne i na siłę.

Całkiem dobre opowiadania, tym mocniejsze, bo oparte na prawdziwych kryminalnych sprawach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od dawna chodziły mi, po głowie te kryminały. Pamiętam kiedy pojawiła się pierwsza z książek, czyli Zabójczy Pocisk, a później Zabójczy Pocisk Polska Krew. I tak trafił się, w fajnej cenie Zabójczy Pakiet:) a dodatkowo co jest fajne, przy tego typie książkach to, to, że można wesprzeć Fundacje "Pomoc Kobietom i Dzieciom" oraz Stowarzyszenie "SOS Wioski Dziecięce w...

oj wymeczylam te ksiazke-z wszystkich opowiadań może podobało mi się 4!rogodzinski lingas ta o Arabie i ta ostatnia....moze pomysł świetny ale wykonanie według mnie slabe A nawet bardzo slabe

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Audiobook
  • Przeczytane w 2019
  • 2020
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Zabójczy pocisk. Polska krew