Zabójczy pocisk. Polska krew

Okładka książki Zabójczy pocisk. Polska krew Krzysztof Bochus, Max Czornyj, Marta Guzowska, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Konatkowski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marta Matyszczak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jacek Ostrowski, Alek Rogoziński, Maciej Siembieda, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Jakub Żulczyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zabójczy pocisk. Polska krew
Krzysztof BochusMax Czornyj Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2018-10-31
2018-10-31

Okładka książki Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski
Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Ga...

Połowa opowiadań w tej książce to jakieś luźno inspirowane historyjki, na dodatek dość słabo napisane. Jest kilka perełek, ale ogólnie, to nie warto.

Polecam

Polecam

Spodziewałam się czegoś innego: faktów okraszonych jakimiś wymyślonymi dopiskami/bohaterami od autorów. Tymczasem czytając tą pozycję miałam wrażenie, że wszystkie te opowiadania to fikcja. Z 15 opowiadań były może ze 3, które faktycznie mnie wciągnęły. Autorów się nie czepiam - każdy z nich zrobił swoją robotę najlepiej jak umiał, niemniej z każdym z nich wolę się spotkać w ich książkach :)

Czy mi się tylko wydawało, czy sprawy się powtarzały? Fakt, że każdy autor podszedł do zadania inaczej i to były różne historie, ale jednak zonk. Co do poziomu, jak to w zbiorku. Żadne nie wyróżniło się specjalnie.

Jest to książka o czasach mi tak naprawdę bliskich i znanych. Cytując Martę Guzowską o "Epoce Gołoty i Michalczewskiego. Leonarda DiCaprio i Kate Winslet w Titanicu. Toma Cruise’a i Nicole Kidman. Bogusława Lindy u Pasikowskiego. Katarzyny Figury na sesklinii. Anny Patrycy „z pewną taką nieśmiałością”. Słonecznego patrolu. Przyjaciół. Z archiwum X. Xeny, Rąk, które leczą. Arnolda Schwarzeneggera i Alfa. Młodych wilków i Psów.”

15 opowiadań dotyczących polskich niewyjaśnionych zbrodni. Czasy Pershinga, gangsterów z Wołomina i Pruszkowa, rozwoju Polski, bogacenia się na własnych biznesach.

Podobało mi się spojrzenie autorów na tamte sprawy. Próba wyjaśnienia jak to mogło wyglądać, kto mógł zaplanować i przeprowadzić zbrodnie, kto tak naprawdę poniósł tego konsekwencje. Takie połączenie kryminału i polskiej mafijnej historii. Odpowiedz na pytanie "Skąd mógł pochodzić zabójczy pocisk?".
Bardzo dobrze się ją czytało.

Najlepsze:
1. Zrób to dla mnie, Inka - Agnieszka Lingas-Łoniewska
2. Pan od rowerów - Max Czornyj
3. Schody - Katarzyna Kacprzak

Zawiodłam się trochę w tej części. Lubię zbiory opowiadań i chętnie się za nie zabieram, jeszcze po bardzo dobrej pierwszej książce miałam duże nadzieje na utrzymanie poziomu. Niestety przeleciałam przez te opowiadania bez zastanowienia, żadne jakoś szczególnie mnie nie zachwyciło, żadne nie wywołało we mnie negatywnych emocji. Wszystko na jednym poziomie, dość średnim. Nie zniechęcam się jednak do zbiorów, ani do Zabójczego pocisku. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 7/10
Lektorzy 7-10 (czyta zespół)
Opowiadania lepsze i gorsze. W książce łatwo pominąć rozdział który nam nie pasuje,w przypadku audiobooka trochę trudniej
Ale warto

Wysłuchane jako audiobook
Książka 7/10
Lektorzy 7-10 (czyta zespół)
Ale warto

Trudno ocenić zbiór opowiadań napisany przez różnych autorów, wiadomo, każdy z nich ma swój sposób pisania, jednych się lubi, innych nie.
Dużym plusem książki ,, Zabójczy pocisk.Polska krew '' jest to,że zawarte w niej historie wydarzyły się naprawdę. Oczywiście jest w nich również odrobina fikcji literackiej, ale w dużej części są inspirowane faktycznymi zbrodniami. Kilka z nich to sprawy głośne, znane z mediów, o niektórych w ogóle nie słyszałam, jak w każdym zbiorze poziom jest nierówny, są opowiadania bardzo wciągające, są i kiepskie. Ogólnie dla wielbicieli opowieści kryminalnych jest to dosyć dobra książka, wg mnie 6,5 / 10 .

Jak na tylu dobrych autorów to książka strasznie słaba. Mam wrażenie jakby każdy tu pisał na odczepnego i przez to historie tu zawarte są co najwyżej średnie.

Bardzo przeciętne. Ale do kibelka dobre, bo krótkie. Jedna sprawa opisana dwa razy. Korzyść taka, że nie sięgnę już po p.Żulczyka, bo mi się nie spodobał. Z innych nieznanych p.Kalinowski fajnie napisał swoje i Marta Matyszczak też, Siembieda tak sobie, ale nie skreślę go od razu.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Zabójczy pocisk. Polska krew