Kup teraz - 14 ofert w cenie od 15.40 zł do 40.47 zł

Kastor

Oficjalne recenzje i

Do tych czerwonych polonezów i bez dna wódki szklanek tęskno mi, panie Miłoszewski

Link do recenzji

Super klimat

Na początku zniechęciła mnie okładka. Ale zawartość bardzo dobra. Początek lat 90-tych dobrze przedstawiony. Pierwszorzędny kryminał. Postać głównego bohater mocno zarysowana i prawdziwa. Tajemnica do rozwiązania niezła. Bardzo dobrze się słuchał (audiobook). Juz rozpoczęłam kolejny tom. Polecam.

Porównywanie tej książki z twórczością pana Ćwirleja nie ma sensu , bo to zupełnie inne podejście do tematu milicji , czasów transformacji i samego pisarstwa . "Kastor" jest po prostu dobrym kryminałem o niebanalnej fabule i żywej akcji . Postać głównego bohatera budzi sympatię , a jego historia i życie osobiste dodają powieści dodatkowe atuty . Obraz Polski "z tamtych...

fajny kryminał z nutką nostalgii (początki kapitalizmu w Polsce)

Niby historia całkiem całkiem, fajnie się czyta, słucha... ale w trakcie często pojawiają się liczne "ale". Drobiazgi, które jak takie niepotrzebne gwoździe zakłócają spójność tej książki: czarne audi quattro przejęte do użytkowania przez policję - jakim cudem?, alkoholik Kwiatek, lokator komisariatu, ożywający po wypiciu piwa i pół litra wyborowej?
Takie fragmenty...

Książka jest taką składanką kilku elementów - to jest przede wszystkim kryminał, ale też trochę taki dziwaczny melodramat ( z opisami jak z Harlequina ), a trochę jakby horror skandynawski(nawet morze jest i mewy i latarnia morska i przenikliwy wiatr ). Cała opowieść jest przez to bardzo nierówna.
Część kryminalna jest bardzo ciekawie napisana, chociaż zakończenie...

Bardzo dobrze napisana historia. Jest wszystko, czego potrzeba - ciekawy bohater, który pozostaje niezłomny pomimo dotychczasowych przejść, ciekawa intryga, która nie daje spokoju do ostatnich stron i bardzo zaskakujący finał. Super!

Bardzo fajnie się czyta - bez wymyślnych akrobacji narracyjnych i zbędnych zawiłości. Wątek miłosny jedynie strasznie naiwny:)

Autor sprawnie obraca się wokół tematów i klimatu tak dobrze znanych z lat 90tych. Nowa , polska rzeczywistość, wplatana jest zarówno w tło historii jak i w samo jej sedno i samą intrygę.
Postacie są ciekawe, niektóre komicznie przerysowane, ale to na plus, bo książka oprócz wciągania w śledztwo potrafi także dać chwilę wytchnienia od gnającej akcji.
Polecam. Czyta się...

Co tu dużo mówić... To jest po prostu dobra książka. Bardzo klasyczna historia policyjna osadzona w Krakowie we wczesnych latach 90 XX wieku. Bardzo klimatyczna i wciągająca.

• 2019
  • 2018