Nie ma

Nominacja w plebiscycie 2018
publicystyka literacka, eseje
2018-11-02
Nie w serii
literatura faktu poszukiwanie sensu życia poszukiwanie własnej tożsamości reportaż rodzina samotność więzi rodzinne wspomnienia życie codzienne
Inne

Pan Mariusz jak zawsze dużo o Czechach ale zaskoczył mnie też mocnym reportażem, po którym podobnie jak innym czytelnikom ciężko się zasypiało. Warto!

Znakomity felieton, serdecznie wszystkim polecam do przeczytania.

Mam z ta ksiazka duzy problem. Jest tak nierowna...
Przyniosla mi wiele wzruszen, ale rowniez poddenerwowanie. Mimo to osiadla gleboko, wczepila sie pazurami.

Bardzo dobra książka. Bohaterowie przedstawieni w barwny sposób. Historie wciągają. Warto przeczytać.

Dziękuję.

Świetna pozycja, smutna i skłaniająca do przemyśleń.

Czyta się jednym tchem. Szczygiel to klasa sama w sobie. Chociaż nike dla tej pozycji trochę mnie zaskakuje.

Dowody na istnienie tego, czego nie ma.
Heh

No, NIE MA. [rozummy to wszyscy inaczej]

To reportaże - krótsze, dłuższe; we wszystkich tematem (lub nawet formą) jest jakiś brak, (np. tekstu w rozdziale) jakaś nieobecność. Choć nie zawsze jej postać jest tak oczywista, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Więc tym ciekawiej.

Była śmierć i była żałoba, był sporo pustki i...

To mój pierwszy reportaż przeczytany w życiu. Poniżej kilka luźnych przemyśleń:

Plusy:
Ciekawe przemyślenia na temat tego co pamiętamy i jak pamiętamy. Wszystko to, co jest w naszych głowach, jest przetworzone dwa razy (kiedyś i teraz). Jaką mamy pewność, czy to co pamiętamy jest “prawdą”?
Według autora nie można zatrzymać tu i teraz bo ile ono trwa? Kilka sekund.
Na...

Niestety poległam na tej książce. Nie jestem w stanie zrozumieć sposobu opowiadania jak i myślenia autora.

Dyskusje

3 644