Reklama

Gottland

Mariusz Szczygieł
7,8 / 10
4788 ocen 392 opinii
literatura faktu 256 str.
Data wydania:
2016-09-28
Data 1. wyd. pol.:
2006-10-19
Liczba stron:
256
Język:
polski
ISBN:
9788380493483
Seria:
Reportaż
Wydawnictwo:
Czarne
Kategoria:
literatura faktu
Tagi:
Czesi felietony II wojna światowa komunizm kultura literatura faktu obyczajowość reportaż samospalenie się społeczeństwo totalitaryzm ucieczka od rzeczywistości XX w.
Średnia ocen
7,8 / 10
4788 ocen 392 opinii

Oceń przeczytaną książkę
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
4788 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [392]

Sortuj:
632
474

Na półkach:

O czeskim komunizmie, jakże różnym od naszego i losach ludzkich. Warte przeczytania.

Pokaż mimo to

136
16

Na półkach:

Świetnie napisana książka. Ciekawe historie o Czechach, o których wcześniej nie słyszałam. Polecam, czyta się bardzo dobrze.

Pokaż mimo to

5304
209

Na półkach: ,

Książka P. Szczygła była dla mnie pewnym zaskoczeniem, jeśli chodzi o moje widzenie i odczuwanie Czechosłowacji i jej mieszkańców. Pokazuje, jaki komunizm funkcjonował u naszych sąsiadów. Rzeczywiście jest to naród, dla którego liczy się przetrwanie a nie walka tak naprawdę z wiatrakami. Może takie podejście jest czy było lepsze, kto wie, nie nam oceniać dylematy czy postawy m...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
314
33

Na półkach: ,

„Gottland” to zbiór poruszających historii znanych Czechów, którzy odegrali ważną rolę w dziejach swojego kraju. Nieszczęśliwy los, tragiczna historia i komunistyczna władza nie oszczędziła ich talentu i wrażliwości. Potraktowała bezpardonowo, doprowadzając do poniżenia, szaleństwa, a nawet śmierci. Ważna książka!

Pokaż mimo to

416
70

Na półkach:

Świetna, ciekawa, dla mnie odkrywcza książka o Czechosłowacji i Czechach. Nie zdawałam sobie sprawy, jak nieludzko i okrutnie działała machina komunistyczna w tym kraju, niszcząc całe społeczeństwo, ale na przykładzie jednostek wybitnych.

Pokaż mimo to

610
121

Na półkach:

Diabeł tkwi w szczegółach - historii opisywanych przez Szczygła. Albo t oanioł w nich tkwi?

Pokaż mimo to

875
455

Na półkach: , ,

Świetne te 13 lat temu, kiedy wyszło pierwsze wydanie, świetne i teraz. A nawet świetniejsze, bo wtedy "Gottland" był opowieścią o dawnych czasach w pewnym mało znaczącym kraju, a dziś jest przypowieścią o mechanizmach świata, bez względu na narodowość i wyznawaną religię. Jest to też czułą książką o człowieku, o tym jak w swej słabości potrafi być wielki. Chapeau bas...

więcej Pokaż mimo to

148
148

Na półkach: ,

Gottland to najbardziej znana książka Mariusza Szczygła.Samego autora można uznać za kontynuatora polskiej szkoły reportażu.
Sam Gottland można uznać za historię Czechów na tle historii Czech i Czechosłowacji w okresie okupacji niemieckiej i w okresie komunizmu.
W reportażu Szczygła przedstawione są osoby różnych zawodów i profesji których praca była silnie związana z h...

więcej Pokaż mimo to

1088
287

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , ,

„Napisałem książkę o tym, że ktoś lub coś zamienia ludzi w robaki – i jak oni na to reagują. Od całkowitej zgody i schizofrenicznego wręcz przystosowania aż po ucieczkę z życia i samobójstwo.” Tak Mariusz Szczygieł w postscriptum jego „Gottlandu”.

Wprawdzie w „Przemianie” Kafki mamy do czynienia z transformacją w żuka (który jest istotą, w porównaniu z robakiem, niezwy...

więcej Pokaż mimo to

642
354

Na półkach: ,

Pierwsze strony wciągnęłam jak zimne piwo w upalny dzień, było ciekawie, rześko i zapowiadało się że całą książkę pochłonę w jedną chwilę. Niestety im dalej w las..tym bardziej przestałam rozumieć co autor chciał przedstawić. Niektóre historie były ciekawe i interesujące, te ciągnęły książkę do przodu ale straciła ona tempo a piwo zrobiło się ciepłe i bez smaku..trochę szkoda.

Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach


Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Mariusz Szczygieł Gottland
Mariusz Szczygieł Gottland
Mariusz Szczygieł Gottland

Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd