Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona, We need YA Cykl: Żniwiarz (tom 4) literatura młodzieżowa
Czwarta Strona, We need YA
fantasy dla młodzieży literatura polska paranormal romance romans paranormalny Słowianie tradycja uczucie wierzenia zabobon
Żniwiarz (tom 4)
literatura młodzieżowa
Inne

najmniej mi się podobała z dotychczasowych części

Książka podobała mi się bardziej od poprzednich tomów, ale też nie odczułam, aby to była taka wielka rewelacja.

Momentami historia naprawdę mnie wciągała, głównie, kiedy akcja rozgrywała się w Nawii, czyli zaświatach, bo w końcu zmieniło się miejsce akcji. Kiedy akcja wracała do Wiatrołomu to też źle nie było, ale bez przerwy działo się to samo. Po prostu zabijanie w kółko...

Petarda. Każdy kolejny tom lepszy od wcześniejszego. Polecam bardzo. Trzymająca w napięciu, niespotykane zwroty akcji, dodatkowe słowiańskie mity.

Zdecydowany powrót do formy autorki, po słabszym tomie trzecim. Przede wszystkim fabuła zmieniła się ze zbioru luźno powiązanych ze sobą questów, które sprawdziłyby się bardziej w opowiadaniach niż w powieści, w pełnoprawną powieść. Tym razem dostajemy pełnokrwistą, ciekawą fabułę, w której nie brakuje zwrotów akcji. Po tym tomie z pewnością mam ochotę dokończyć serię i mam...

Czwarta część jest niesamowita. Poznajemy bardzo dużo nowych, ciekawych postaci. Czytałem ją z zapartym tchem, zresztą tak jak pozostałe części. Nie mogłem oderwać się od niej i z niecierpliwością czekałam aż przeczytam ją do ostatnie strony. Polecam bardzo a ja już zaczynam czytać 5 część.

Cała seria, od pierwszej części warta jest przeczytania. Czyta się szybko, książki okraszone są lekkim humorem, dynamika akcji utrzymuje się na stałym poziomie, choć dla mnie ta część była nico słabsza od pozostałych ze względu na trochę więcej opisów i monotonię Nawi. Tu można było trochę lepiej zobrazować zaświaty. Ogólna ocena jest wysoka, bo po serię Żniwiarza warto...

Przedostatnia część serii o Żniwiarzach. Według mnie dobra książka

Czwarty tom Żniwiarza, "Droga Dusz", wprawił mnie w taką samą ekscytację, jak dwa poprzednie tomy, choć można powiedzieć, że znacznie się od nich różnił. Po Trzynastym Księżycu sprawy w Wiatrołomie nie wyglądają kolorowo. Od samego początku książki akcja rusza pełną parą, aż dochodzimy do momentu, w którym (posłużę się wyrażeniem z blurba:) Magda w pogoni za Niją znajduje...

Książka mi podobała była pełna zwrotów akcji wzruszeń bardzo dobry tom jestem ciekawa jak zakończy się cala historia

Mogę powiedzieć tylko wow. Niektóre wątki były poprowadzone w sposób, którego zupełnie się nie spodziewałam. Bardzo polecam, a końcówka to petarda!

Dyskusje

1 130