Droga dusz

Okładka książki Droga dusz Paulina Hendel Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Droga dusz
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona, We need YA Cykl: Żniwiarz (tom 4) fantasy, science fiction
Żniwiarz (tom 4)
Droga dusz
Czwarta Strona, We need YA
2019-10-02
2019-10-02
fantasy dla młodzieży literatura polska paranormal romance romans paranormalny Słowianie tradycja uczucie wierzenia zabobon
Inne

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Wiem, że sie powtarzam, ale ciągle nie mogę uwierzyć, że to literatura młodzieżowa. Albo jest to totalnie źle zakwalifikowane, albo w końcu książki dla młodszych zaczęły być pisane dużo lepiej, bez robienia z czytelnika naiwnego kretyna;)

Co za akcja...
Kolejny raz autorka nie daje nam odpocząć i porywa nas w fascynujący, jeszcze bardziej tajemniczy, nieznany nam świat, pełen coraz niebezpieczniejszych istot ze słowiańskiej mitologii.
Poziom utrzymuje się wysoko, tak samo jak w poprzednich tomach. Jak już się zacznie czytać, to ciężko przestać.
Powieść jest pełna zwrotów akcji i sarkastycznego humoru, który naprawdę potrafi rozbawić. Nie braknie także elementów niepokojących nie tylko dla postaci, ale też dla czytelników.
Paulina Handel pisze tak lekkim i przyjemnym stylem, że książkę się praktycznie pochłania. I to w tempie błyskawicznym.
Bohaterowie niezmiennie wspaniali, tylko kto jest po której stronie? Komu zaufać? Komu uwierzyć?
Zakończenie jak zawsze nie pozostawia wyboru innego niż sięgnięcie po kolejny tom.
Osobiście jestem zachwycona i polecam.

Co za akcja...
Powieść jest pełna zwrotów akcji i sarkastycznego humoru, który...

Jest to moja ulubiona seria młodzieżowa/fantasy. Nie mogę się oderwać od czytania jej. Ten tom to było jedno wielkie "WOW". Nie mogę się doczekać, aż skończę całą serię

Czy to możliwe, że znowu ją to spotkało? Magda jest przerażona.. A tak wogóle to gdzie się znajduje? Jest pośrodku jakiegoś lasu, i krocząc przed siebie nie może znaleźć zdanej żywej duszy.. Postanawia, że nie ustanie póki nie pokona Nijii. Czy jest to wogole możliwe? I jak radzi sobie Feliks? Co z Mateuszem? Magda postanawia jak najszybciej udać się do rodzinnych stron. Okazuje się to jednak trudniejsze niż myślała, a coraz więcej nawich rozprzestrzenia się w Wiatrołomie..

Robi się naprawdę ciekawie. Pierwszy nadal rządzi. Akcja może nie powala ale jest na tyle ciekawa że przyjemnie się czyta. Rozwój głównych postaci zauważalny. Nadal trzymam kciuki nad dobrym zakończeniem.

Strasznie wieje nudą. Aż tak bardzo, że ciągnęłam tą książkę prawie cały rok (dosłownie zaczęłam w lutym).

Nie chcę zbyt wiele zdradzać z uwagi na spojlery, ale parę słów o czwartej części cyklu "Żniwiarz" wypadało by powiedzieć. Autorka bardzo rozbudowała swoje uniwersum w tej części. Lubię gdy autorzy fantasy to robią. Mamy też parę nowych postaci.

Ten audiobook ma jednak bardzo duże zwroty akcji, które zmieniają bardzo wszystko to co się zdarzyło. Jestem bardzo ciekaw jak pisarka ma zamiar zakończyć ten cykl bo została mi już tylko do przesłuchania piąta - ostatnia część cyklu.

Wykonanie audiobooka jest bardzo dobre. Lektorem jest dalej Maciej Kowalik. Swoje zdanie o nim już mówiłem. Tak więc nie będę się powtarzać.

Najsłabsza część tej serii jak na razie. Dosyć nudna przez to, że w tej krainie, w której była Magda niewiele się działo i spowalniało to akcję dziejącą się w Wiatrołomie. Coraz mniej mi się to podoba niestety.

Zaczynając kolejną część zastanawiałam się, czy autorka może jeszcze czymś zaskoczyć i udało się. Kolejny tom fajnie napisany, wymyślony świat ....ciekawy. Bohaterzy niezmiennie irytujący :) Polecam osobą lubiącym lekkie fantsy

Pierwsza połowa książki porządnie mnie wynudziła, choć trudno mi ocenić, czy rzeczywiście była słabsza, czy też to tylko moje subiektywne odczucie z powodu braku mojego ulubieńca Pierwszego. Gdy wreszcie
się pojawił, zrobiło się lepiej, choć nawet wtedy książka nie dorównała poziomem trzeciemu tomowi, który jak dotąd jest moim ulubionym z tej serii. Mam nadzieję, że ostatnia część nie sprawi mi zawodu.