Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Paulina Hendel Wydawnictwo: Czwarta Strona, We need YA Cykl: Żniwiarz (tom 4) literatura młodzieżowa
Czwarta Strona, We need YA
fantasy dla młodzieży literatura polska paranormal romance romans paranormalny Słowianie tradycja uczucie wierzenia zabobon
Żniwiarz (tom 4)
literatura młodzieżowa
Inne

42/52/2020
"Droga dusz" Paulina Hendel
Ach, co to była za przygoda !!! 😍 To już czwarty tom przygód Magdy i Feliksa i jedno mogę powiedzieć na pewno, z każdym kolejnym tomem ta seria jest coraz lepsza. Skradła moje serce i już nie mogę doczekać się piątego tomu !!! Polecam wszystkim serię o Żniwiarzach 💚❤💜 Warto ją znać 🌞 Moja ocena to 10/10 !!! 💙🌺

Nie mogę się nacieszyć! Jest mój przystojniak! Ten plakat wymiata! Jest straszny, ale mnie kręci jego klimat! Jestem już stara - książka młodzieżowa ;) Ale dość, że zapowiada się przednia lektura to jeszcze We need Ya przesłało paczkę, którą nie mogę się nacieszyć! Jaaaram się!

Zdecydowanie na chwilę obecną najlepsza część serii. Tak bardzo mnie porwała, że przeczytałam ją w jeden dzień i nie mam pojęcia jak dotrwam do premiery kolejnej części :"((

🌿RECENZJA💜
Uwaga! Recenzowana przeze mnie książka jest 4 tomem z serii. Z tego powodu w poniższej recenzji mogą znaleźć się spoilery do poprzednich części.
Po zakończeniu poprzedniej część nic nie jest wiadome. Mateusz zginął( czy jak woli mówić Magda- zaginął) w próbie zabicie Niji- władcy Nawii, krainy demonicznych zaświatów. Pierwszy odszedł oddając życie za Magdę i nie...

Na półkach: , , , ,

"Żniwarz" nie zwalnia, a emocjonalna burza trwa! Tak mogę opisać to co dzieje się ze mną, kiedy czytam kolejne tomy tej serii.

"Droga dusz" jest najlepszym jak do tej pory tomem. Po pierwsze dlatego, że najwięcej się w nim dzieje. Po drugie dlatego, że poznajemy tu Nawię. Krainę, do której trafiają po śmierci ludzie i żniwiarze, a także miejsce, skąd pochodzą wszystkie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część przygód Magdy i Feliksa.,ich przyjaciół i rodziny.
Ciemność nastała w Wiatolomie z Nawi wychodzą najgroźniejsze i największe demony na żele z Niją. Demony zabijają bezbronnych ludzi tylko żniwiarze mogą ich powstrzymać, czyli Magda, Feliks oraz Wanda jedyni żniwiarze którzy pozostali. Magda podczas jednej walki z demonem ginie i trafia do Nawi, przekonuje się...

Czwarty tom cyklu Żniwiarz zawiera kilka wydarzeń, których naprawdę się nie spodziewałam, a ostatnia scena jest tak świetna, że już z niecierpliwością czekam na ostatni tom. Ciężko napisać coś bez spojlerów z poprzednich części, więc osoby, które dopiero zaczynają ten cykl proszę grzecznie o nie czytanie dalszej części tekstu ☺️ .
Trzynasta pełnia nadeszła wraz z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cholera!!! A już miałam przed oczami szczęśliwe zakończenie, a tu taki zwrot akcji! Myślałam że już wykończą Niję, że coś z Tosią i Pierwszym się wyjaśni, no i oczywiście Mateusz zostawiony w Nawii...a tu akcja z samosądami rodem z średniowiecza... i koniec! No proszę droga Pani Hendel ale tak to się książek nie kończy! Przecież to jak butem w łeb. I znów pozostaje czekanie....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Paulina Hendel nie zawiodła nas w kolejnej odsłonie ,,Żniwiarza". Czytelnik zostaje zaskoczony nowymi miejscami, jak również postaciami i łączącymi ich relacjami. Książka niesamowicie wciągająca, napisana bardzo profesjonalnie i trafiająca w gust nie tylko młodzieży. Obowiązkowa literatura dla wszystkich pasjonatów mitologii słowiańskiej!

Uff Przeczytałam. Nie wciągnęła mnie jak wcześniejsze części. Chwilami się męczyłam czytając. Na plus więcej różnych nawich, ale żadnego zaskoczenia nie czułam, jak to wyczytałam w komentarzach. Jeszcze nie wiem czy wrócę po kolejną część.

Dyskusje

• 2019