Siewca Wiatru cz.2

Maja Lidia Kossakowska Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 272 str.
Mistrzowie Polskiej Fantastyki

Edipresse, Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
siewca wiatru maja lidia kossakowska mistrzowie polskiej fantastyki

Kup książkę

Za dużo ma ona problemów, by się nią w pełni cieszyć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pragnęłam tę książkę przeczytać, od momentu kiedy znalazłam w gazecie reklamę tej książki i nie zawiodłam się, jest po prostu genialna

Pomimo, że postacie to anioły, a walka toczy się między dobrem a złem, w opowieści nie ma elementów religijnych poza imionami bohaterów i ich biblijną historią. Jak głosi opis, niebiańskie postacie są nad wyraz uczłowieczone, nie tylko fizycznie, ale i mentalnie.
Dobra, zadziorna lektura. Czas na kolejne tomy.

Wcale nie tak sielsko-anielska opowieść. Zakończenie daje mi pewien niedosyt... nie tak powinno być.. Gdzieś tam jeszcze przydałby się jeden tom. Ciekawa jestem co dalej działo się z pewnymi wątkami, które nie zostały do końca wyjaśnione.
Ogółem bardzo miłe zaskoczenie jeśli chodzi o polską fantastykę. Polecam. Pozycja konieczna dla osób, które cenią i lubią fantasy.

Takiej fantastyki chciałoby się więcej. Miłe zaskoczenie miejscem akcji; nie spotkałam się jeszcze z historią o aniołach w ich niebiańskim otoczeniu.
Fajna akcja, wartka, nie brakuje knowań, polityki i ułomności bardziej człowieczej niż anielskiej.
Fajne zaskoczenie. Polecam wielbicielom polskich autorów.

Pierwszy tom serii Zastępów Anielskich, którą na swojej półce stawiam pomiędzy Wiedźminem a Grą o Tron.

Bardzo fajnie napisana książka. Trzymająca w napięciu, momentami zabawna, momentami patetyczna. Autorka potrafi sprawić, że przywiązujemy się do postaci, kibicujemy im i przeżywamy ich emocje. Bardzo złożona i spójna wizja Królestwa Niebieskiego i jego mieszkańców. Dużo lepsza pozycja niż tom opowiadań "Żarna Niebios", który został napisany chyba później niejako na...

Przeczytana dawno temu, ale mam dobre wspomnienia. Fabuła ciekawa, postacie naprawdę dobre, nie cukierkowe zakończenie. Polecam.

Świetna fantastyka :) Zaczynając czytać trzeba tylko wiedzieć o jednym: aniołowie w tym uniwersum są Bad Ass'ami, przemierzającymi wszechświat i imię królestwa. Takie ujęcie odbiega od klasyki fantazy, ale czyta się bardzo dobrze, jest miłym odświeżeniem :) POLECAM!

9 777
    4 472