Łzy Mai

Patronat LC
Martyna Raduchowska Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Czarne Światła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2018-07-04
2015-05-15
Uroboros
cyberpunk Czarne światła cybernetyka przyszłość kryminał
Czarne Światła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-07-04
cyberpunk Czarne światła cybernetyka przyszłość kryminał

Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
9,0
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka
7,2
Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowsk...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
8,4
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...
Okładka książki Harda Horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
7,0
Harda Horda Ewa Białołęcka, Agn...

Oficjalne recenzje i

Nikt nie jest tym, za kogo się podaje

[ 13 ] Link do recenzji

Właśnie się dowiedziałam, że książka, którą właśnie przeczytałam, należy do gatunku cyberpunk 😁 Cóż, człowiek uczy się całe życie. Ja bym ją po prostu zakwalifikowała jako s-f, ale co ja tam wiem. Niezależnie od tego, jaki to gatunek, czyta się świetnie. Pamiętam, że jako nastolatka zaczytywałam się w tego typu historiach, potem mi przeszło, a od ubiegłego roku coś znowu...

Maja jest replikantką, androidem. Natomiast Jared - policjantem zrażonym do wszystkiego co naszpikowane elektroniką, cybermaszynerią i ulepszeniami świata, w którym żyje. Byli partnerami, do czasu Buntu, w którym Maja znalazła się po złej stronie. Czyjej? Oceńcie sami, bo Bunt, oparty został na reinforsynie - narkotyku, który umożliwił androidom odczuwanie uczyć. ...

Wprost genialne. Przyszłość i cyberpunk. Widziane oczami upartego funkcjonariusza Reda, przeciwnika wszelkich technologi zmienionego wbrew własnej woli w ,,cyborga". Polecam

Bardzo dobrze napisana książka, cały czas trzyma w napięciu. Polecam!

Z bolącym sercem daję tak niską ocenę tej książce.
Uwielbiam tę autorkę i spodziewałam się, że tak samo jak poprzednie jej książki, które miałam okazję czytać, tak i ta wciągnie mnie bez reszty. Tak się jednak nie stało. Czytanie szło opornie, opisy świata nie zaskakiwały mnie w żaden większy sposób a bohaterowie nie zostali opisani na tyle dobrze bym mogła poczuć do nich...

Świetnie zbudowany świat, wciąga i pochłania. Warto przeczytać.

„Łzy Mai” Martyny Raduchowskiej to niestety zwykłe czytadło. Jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko i wyłącznie opowiastki
sci-fi, to nie ma sensu tracić czasu. Przeczytałam tę książkę do końca tylko ze względu na lekkie pióro i naprawdę dobry warsztat językowy autorki oraz spójnie skonstruowany świat.

Niestety nic więcej dobrego nie mogę na temat tej powieści powiedzieć,...

Książka wciąga. Akcja jest prowadzona w odpowiednim tempie, nie ma tak jak w innych książkach gdzie pod koniec jest bardzo szybki rozwój wydarzeń. Bardzo fajnie mi się tą książkę czytało i mam ochotę sięgnąć po tom 2.

Książka przeczytana tylko i wyłącznie ze względu na temat wyzwania. Wiedziałam, że nie jest to mój gatunek ale jednak sięgnęłam po tę książkę i to nie była lekka, przyjemna lektura... Trudna i jak dla mnie niezrozumiała

Kryminał w klimacie cyberpunk :-) Jestem kupiony.
I na szczęście się nie przejechałem. Fajny wykreowany świat. Ciekawi bohaterowie, zarówno Ci z pierwszego jak i dalszych planów. Czego chcieć więcej? Kolejnych historii z tego świata :-)

Dyskusje

1 353