Czarne światła: Łzy Mai

Martyna Raduchowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Czarne Światła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
cyberpunk kryminał thriller psychologiczny transhumanizm czarne światła androidy cyborgi technologia
Czarne Światła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-05-15

Maja jest replikantką, androidem. Natomiast Jared - policjantem zrażonym do wszystkiego co naszpikowane elektroniką, cybermaszynerią i ulepszeniami świata, w którym żyje. Byli partnerami, do czasu Buntu, w którym Maja znalazła się po złej stronie. Czyjej? Oceńcie sami, bo Bunt, oparty został na reinforsynie - narkotyku, który umożliwił androidom odczuwanie uczyć. ...

Wprost genialne. Przyszłość i cyberpunk. Widziane oczami upartego funkcjonariusza Reda, przeciwnika wszelkich technologi zmienionego wbrew własnej woli w ,,cyborga". Polecam

Bardzo dobrze napisana książka, cały czas trzyma w napięciu. Polecam!

Z bolącym sercem daję tak niską ocenę tej książce.
Uwielbiam tę autorkę i spodziewałam się, że tak samo jak poprzednie jej książki, które miałam okazję czytać, tak i ta wciągnie mnie bez reszty. Tak się jednak nie stało. Czytanie szło opornie, opisy świata nie zaskakiwały mnie w żaden większy sposób a bohaterowie nie zostali opisani na tyle dobrze bym mogła poczuć do nich...

Świetnie zbudowany świat, wciąga i pochłania. Warto przeczytać.

„Łzy Mai” Martyny Raduchowskiej to niestety zwykłe czytadło. Jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko i wyłącznie opowiastki
sci-fi, to nie ma sensu tracić czasu. Przeczytałam tę książkę do końca tylko ze względu na lekkie pióro i naprawdę dobry warsztat językowy autorki oraz spójnie skonstruowany świat.

Niestety nic więcej dobrego nie mogę na temat tej powieści powiedzieć,...

Książka wciąga. Akcja jest prowadzona w odpowiednim tempie, nie ma tak jak w innych książkach gdzie pod koniec jest bardzo szybki rozwój wydarzeń. Bardzo fajnie mi się tą książkę czytało i mam ochotę sięgnąć po tom 2.

Książka przeczytana tylko i wyłącznie ze względu na temat wyzwania. Wiedziałam, że nie jest to mój gatunek ale jednak sięgnęłam po tę książkę i to nie była lekka, przyjemna lektura... Trudna i jak dla mnie niezrozumiała

Kryminał w klimacie cyberpunk :-) Jestem kupiony.
I na szczęście się nie przejechałem. Fajny wykreowany świat. Ciekawi bohaterowie, zarówno Ci z pierwszego jak i dalszych planów. Czego chcieć więcej? Kolejnych historii z tego świata :-)

Książka "Łzy Mai" zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Autorka wymieszała kilka gatunków literackich, z których na pierwszym planie jest oczywiście S-F, ale nie mniej istotne są wątki kryminalne czy psychologiczne. Postacie są ciekawie skonstruowane, a ich postępowanie było moim zdaniem całkiem logiczne, co nie jest zbyt częstym przypadkiem w tego typu literaturze. Mimo,...

1 350
  • 2019