Pierwszy róg

Okładka książki Pierwszy róg Richard Schwartz Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Pierwszy róg
Richard Schwartz Wydawnictwo: Initium Cykl: Tajemnica Askiru (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Tajemnica Askiru (tom 1)
Das erste Horn
Initium
2018-04-20
2018-04-20
Agnieszka Hofmann
czary fantasy magia nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp przygoda tajemnica
Inne

Oficjalne recenzje i

Magią i mieczem

Link do recenzji

1452 128 46

Kolejna książka polecona przez znajomego, która być może nie okazała się kompletną stratą czasu, jednak niewiele jej do tego brakowało.
„Pierwszy róg” to pierwsza powieść należąca do cyklu „Tajemnice Askiru” niemieckiego pisarza tworzącego pod pseudonimem Richard Schwartz. Jej fabuła jak na fantasy przystało, toczy się w standardowym dla tego gatunku świecie pełnym elfów,...

Nigdy nie sądziłam, że książka, w której akcja dzieje się w jednym miejscu, może okazać się tak ciekawa. Nie lubię, gdy powieść jest ogranicza przez położenie bohaterów, ale jednak fabuła, jak i sama karczma, skrywa więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać. Co bardziej zdumiewające — do czego nie powinnam tak ochoczo się przyznać — całość nie była dla mnie aż tak oczywista....

Miłe, lekkie, niezobowiązujące, miejscami uroczo naiwne, niekiedy lekko irytujące (zawsze w granicach przyzwoitości). Doskonała książka na letnie wieczory i nic poza tym, ale to wcale nie jest jej wada.

W tej książce jest wszystko, co fan fantasy może sobie zażyczyć; elfy, czarnoksiężnicy, magia i miecz, tajemnica, intryga, prastara moc, legendy.. Jedyne co mnie mierziło to, o zgrozo główny bohater, który sądząc z doświadczenia życiowego które nabył, powinien być ciut mądrzejszy i ta błyskawiczna historia miłosna, która z powodzeniem mogła się powoli rozwijać w kolejnych...

Ulala, ale to było dobre:)
To będzie jedna z tych serii, po której padnie pytanie: "Jak żyć?"
Wciąga już od pierwszej strony, świetne postacie, ciekawie zapowiadający się świat, mimo że praktycznie całość rozgrywa się małej gospodzie, to nie można się po prostu oderwać od czytania.
Żałuję tylko, że mamy tutaj jedynie trochę ponad 300 stron zamiast min. 600:)

Przyznam szczerze, że gdy zobaczyłam poniżej opinię "To o tych co siedzieli w karczmie", mój entuzjazm lekko przygasł. No bo jak powieść fantasy, historia z cyklu magii i miecza może odbywać się stacjonarnie i to przez tyle stron?! No ale wyzwanie zostało podjęte… i nie wiem nawet kiedy książka się skończyła.

Karczma, śnieżyca, przygodni podróżni odcięci od świata,...

cytat kolegi z dołu "To o tych co siedzieli w karczmie" :D" nudy telenowela bez sensu.

Książka ciekawa jak klasyczna sesja RPG Dungeons and Dragons.

Książka którą można podsumować jednym zdaniem. "To o tych co siedzieli w karczmie" :D
I tak, prawie całą książkę akcja dzieje się w górskiej karczmie zasypanej śniegiem. Spokojnie, nie jest nudno. Pojawia się nawet zbrodnia ;)

Do sięgnięcia po tę pozycję skusiły mnie pozytywne recenzje, gdzie w każdej czytałam, że jest to bardzo dobre high fantasy. Nawet blurba nie czytałam, a ten moim zdaniem zdradza zbyt dużo, książka od razu trafiła na chciejlistę.

Havald wraz z czterdziestką obcych osób, zostaje uwięziony w karczmie przez burzę śnieżną. Jednak ziąb i zamknięcie to najmniejsze ich zmartwienie...

1 299
  • 2018