Player One

Okładka książki Player One
Ernest Cline Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Ready Player (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-04-05
Dariusz Ćwiklak
Inne

1982 ocen

Widziałam film i sięgnęłam po książkę. Nie zawiodłam się. ;)

Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. 9/10 odjęłan jedną gwiazdkę za ciągle podawanie dat produkcji niektórych powiązanych rzeczy związanych z konkursem. Wiem, że z punktu widzenia rozwiązywania zagadki to było dosyć ważne, ale dla mnie to było po prostu irytujące. Książka obudziła we mnie uśpionego nerda. Po przemyśleniu jeśli do czegoś takiego ludzie kiedyś...

Epickie arcydzieło każdego miłośnika lat 80.

Nie można ufać osobom, które w grze podają się za kobietę,
ale ile dzięki temu zdobyłem złota to moje.

Świetna pozycja dla ludzi lubiących zanurzyć się w nostalgiczny świat lat 80. Filmy, gry, muzyka a nawet jedzenie z epoki tworzy wybitne tło do wydarzeń zawartych w książce.

Małe ostrzeżenie. Jeśli zacząłeś ją czytać, bo spodobał Ci się film, który powstał na jej podstawie to srogo się zawiedziesz. Książka ma z filmem wspólnego mniej więcej 7%. Maks.

Spojler: zgadzają się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

omg, nostalgia 10/10, słabość

Coś po prostu prze-ge-nial-ne-go! Świetna fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, ta kreacja świata i tego wirtyalnego i tego rzeczywistego. Pragnę takiej gry z milionem światów. Nie wspominajac juz o samym motywie konkursu

Książka była super- spodoba się każdemu, który lubi gry komputerowe. Jest to mój kolejny raz z tą książką, i znowu jestem zadowolona. :) Nie mogę się doczekać jak przeczytam kolejną część.
dziękuję Z.

Nie-tak-do-końca-daleka-przyszłość, a konkretnie rok 2044 to niezły bajzel. Kryzys zrujnował nawet największe kraje, a ludzie uciekają od ponurej rzeczywistości pełnej biedy i głodu, do wirtualnego świata zwanego OASIS, już od jakiegoś czasu zastępującego real i dającego wszystkim darmową możliwość uczenia się, poznawania innych, czy "podróżowania". Dodatkową atrakcją...

Na półkach: , , , ,

Nigdy nie pomyślałabym, że spodoba mi się książka o grach komputerowych.

Player One opowiada historię nastolatka, który jako wielki fan gier bierze udział w konkursie o majątek jednego z największych twórców cybernetycznej rzeczywistości. Zagadki są trudne, konkurencja duża a do tego po piętach depcze organizacja IOI, która chce zgarnąć cały majątek dla swoich korzyści....

2 360
    2 051