Za zamkniętymi drzwiami

2017-02-15
2017-02-15
Janusz Ochab
Inne

"Za zamkniętymi drzwiami" to książka, która wkręca od pierwszej strony.
Poznajemy tu małżeństwo Jack'a oraz Grace, którzy na pierwszy rzut oka są parą idealną.
On przystojny i bogaty prawnik, ona elegancka i perfekcyjna pani domu.
To jedno z małżeństw, które ma wspólnych znajomych i nigdzie bez siebie nie rusza się.
Czy to prawdziwa miłość?
A może jak podane na okładce - idealne kłamstwo?
Ja książkę polecam, zjecie ją w jeden dzień.

"Za zamkniętymi drzwiami" to książka, która wkręca od pierwszej strony.
On przystojny i bogaty prawnik, ona elegancka i perfekcyjna pani domu.
Czy to prawdziwa miłość?
A może jak podane na okładce -...

Okrutna, ale cudowna!

Okrutna, ale cudowna!

Końcówka nadeszła nieco za szybko i zbyt mało rozwinięta, ale sama fabuła i emocje na najwyższym poziomie. Do ostatniej chwili bałam się o życie głównej bohaterki.

Bardzo przewidywalna i to jest jej największy minus. Trochę się na niej męczyłem, ale doceniam pomysł na powieść, kilka lat temu był dość oryginalny.

Książka z dramatycznym zakończeniem dającym satysfakcję czytelnikowi. Sytuacja be wyjścia i opanowanie bohaterki to dwa bieguny. Pomoc przychodzi z najmniej oczekiwanej strony

Fabuła zbudowana wokół bardzo interesującego zagadnienia. Psychiczna dominacja, wręcz znęcanie się przy jednoczesnym uzależnieniu się od ofiary od oprawcy. Niezwykły mechanizm wywierania wpływu, prowadzący do patologicznych zachowań.
Niestety historia zbudowana na tym zjawisku przedstawiona została w sposób najzwyczajniej kiepski. Postaci, zwłaszcza główna bohaterka, przestawione w dosyć naiwny i płytki sposób. Nie przemówił do mnie sposób narracji i dialogi. Lektura raczej nużąca. Ocenę nieco podnosi zakończenie. Z jednej strony przewidywalne, z drugiej interesująco skonstruowane. Jest też jeszcze jedna jasna postać w tej historii. Siostra głównej bohaterki. Paradoksalnie najbardziej inteligentna, odważna i błyskotliwa.

Nie jest to zła książka, historia mnie wciągnęła, była ciekawa, dobrze zbudowana, podobało mi się podzielenie fabuły na Kiedyś i Teraz. Zakończenie z jednej strony dobre, z drugiej pozostawia pewien niedosyt, że świat nie poznał prawdy. Jednak nie trafił do mnie styl autorki. Dialogi i opisy brzmiały bardzo sztucznie, przemyślenia głównej bohaterki również. Do tego ciężko mi uwierzyć, że naprawdę można być tak naiwną osobą. Gdyby styl był lepszy, to dałabym wyższą ocenę.

To miał być książę na białym rumaku, który zabierze Grace i jej siostrę do świata jak z bajki. Jednak życie pokazało całkiem coś innego.

Przez pierwsze 100stron czytało mi się książkę jak flaki z olejem. Ciągnęło się i miałam wrażenie, że stoję w miejscu. Kuło mnie w oczy jak Jack owija sobie główną bohaterkę w okół palca i robi ją w konia. Jednak im dalej w las czytało mi się książkę lepiej, ciekawiej. Mimo wszystko dalej nie mogłam przeboleć tego, że Grace na początku dała się tak łatwo omamić swojemu jeszcze przyszłemu mężowi.

Bardzo mi się spodobała. Trzyma w napięciu. Autorka trailerów psyhologicznych , zaskakuje nas z każdym rozdziałem i historią

Wymęczyłem.

Wymęczyłem.