Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.47 zł

The Killer Next Door
kryminał, sensacja, thriller
2016-10-26
Magdalena Koziej

Nie polecam. Nie wiem czy to przez styl pisania, czy przez zbędne opisy ale książka była po prostu nudna i BARDZO przewidywalna, ma pełno obrzydliwych scen. Jedyne co polubiłam to żeńskie postacie, które moim zdaniem były lepiej wykreowane niż męskie.

Do połowy mało wciągająca, od momentu śmierci Kamienicznika lepiej, dopiero ostatnie strony trochę bardziej mnie wciągnęły. Na samym końcu zabrakło mi Iranczyka jako kompana dalszych przygód trzech pań.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chwilami odkładałam książkę .... z obrzydzenia. Wracałam jednak, zmuszana przez przemożną chęć upewnienia się, czy dobrze wytypowałam kata. To jedyny minus tej powieści - nazwisko podano jak na tacy - zbyt wcześnie. Reszta na 5+.

Autorka wykreowała sześć postaci, które zamieszkują jedną kamienicę przy Beulah Grove 23. Kamienicznik, pomimo tego, że pobiera wysokie opłaty, przyciąga do swojego domu osoby niechcące ujawniać się w świecie zewnętrznym z różnych powodów. Każdy z nich posiada swój własny sekret, ucieka przed dotychczasowym życiem do Londynu, aby zostać zapomnianym i ukryć się przed...

Fabuła interesująca i książka ogólnie dobra jednak obszerne opisy, których było za dużo spowodowały moją znacznie zanizoną ocenę... Mało interesujące, niczego nie wnosiły i przedłużały niepotrzebnie czytanie, aż się czasem odechciewało... Bohaterowie niby dobrze opisani a jednak tacy hm... Nie utożsamiałam się z nimi. Nie ma wielkiego Wow, zakończenie fajne, ale nie...

Nie porwała mnie ta książka. Niby dobrze nakreślone postaci i ogólnie ciekawa historia, ale wszystko jakieś „kwadratowe”.

Trudno jest ocenić książkę, która dopiero od połowy zaczęła mnie ciekawić. Początek bardzo średni, ale potem zaczęło się sporo dziać. Ogólnie thriller jest dobry i zakończenie bardzo na plus.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Niby dobra, niby czegoś brakowało. Ale jednak była na dość zadowalającym poziomie. Miałem po prostu zbyt wysokie oczekiwania.

Książka ma bardzo różne opinie. Mi przypadła do gustu, była wciągająca i ciekawa, choć momentami obrzydliwa. Lubię książki, których fabuła rozgrywa się „na małym obszarze”. Tu mamy kamienicę i jej mieszkańców, z których każdy ma swoje problemy i tajemnice. Niekiedy wielkie…

Ooo tak dobrej książki dawno nie czytałam!

Fabuła mknie szybko, a wciąga tak że nie zauważyłam kiedy zbliżam się do końca całej historii. Postacie barwne, ciekawe, momentami irytujące, ale nie da się przejść obok nich obojętnie.

Polecam

2 042