Zabójca z sąsiedztwa

The Killer Next Door
kryminał, sensacja, thriller
2016-10-26
Magdalena Koziej

Ogólnie fabuła książki ciekawa, fajny pomysł na postacie i wplecenie ich we wspólną historię ale mam niedosyt co do postaci Kochanka. Trochę oczekiwałam bardziej "spektakularnego" finału co do jego postaci a odniosłam wrażenie, że zostało to po prostu spłycone. Niemniej jednak książka zasługuje na miano dobrej.

Bardzo nieudane pierwsza spotkanie.
Książka nudna, wkurzająca, w ogóle mnie nie wciągała. Męczyłam się podczas lektury i nie miałam kompletnie ochoty dowiedzieć się, kim jest zabójca. Zmarnowany potencjał!

Jeśli ktoś zna piosenkę "Love forever" Słonia to na pewno będzie miał z tym skojarzenia. :)

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Pierwszą pozycję jaką przeczytałam autorstwa Alex Marwood był "Najmroczniejszy sekret", który okazał się być bardzo słabą pozycją. Postanowiłam dać drugą szansę autorce i "Zabójca z sąsiedztwa" był strzałem w dziesiątkę. Pomimo tego, że na pewnym etapie można się domyślić kto jest tytułowym zabójcą, to książka od pierwszych...

"Zabójca z sąsiedztwa" - Alex Marwood, to moje kolejne spotkanie z tą autorką. Muszę przyznać, że fabuła na początku troszkę mi się ciągnęła, ale wraz z upływem stron historia stawała się coraz ciekawsza. Postacie są świetnie nakreślone, a książka trzyma w przerażającym klimacie.
Historia pokazuje, że nigdy nie mamy pewności kto mieszka obok nas i jakie tajemnice skrywa. ....

Niby ciekawa, niby straszna ale to wszystko niby........dluzy sie niemilosiernie sprawiajac ,ze zaczynasz pomijac duze fragmenty tekstu zeby tylko szybciej skonczyc....
Ciekawe dzieje glownych bohaterow w wynajmowanym wielopokojowym londynskim domu w ktorym czai sie morderca.......niestety mysle jednak,ze kto nim jest odkrywamy zbyt wczesnie.

Podeszłam do tej książki z pewną dozą niepewności, gdyż inna książka tej autorki nie przypadła mi do końca do gustu. Stwierdziłam jednak, że ryzykuję i opłaciło się.
Bohaterami tej książki są domownicy kamienicy. Każdy z nich ucieka od przeszłości, znalazł się w tym miejscu dlatego, że nikt nie pytał o dokumenty i przez to nie zostawiali śladów swojej egzystencji.
Coś...

Świetnie uchwycone tło obyczajowe, niebanalna historia, trochę jednak za dużo opisów okrucieństwa. Zakończenie dodaje otuchy, że nie wszystko jest beznadziejne.

Mnie książka bardzo zaciekawiła. Na początku trochę trudno czytało się kilka różnych punktów widzenia jednak szybko przestało mi to przeszkadzać. Bardzo mi się podobała i poleciałbym ją innym.

Spodobały mi się opisy mumifikacji zwłok w domowym zaciszu, ale zakończenie definitywnie zasłoniło ciemnymi, burzowymi chmurami, całe słoneczko humoru i opisów rzeczy nielegalnych, jak wyżej wspomniana mumifikacja czy morderstwo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

1 862