Manipulantka

Świat Książki
Little Sister
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-31

Z pewnością nie jest to arcydzieło literatury, ale historia przedstawiona w książce jest ciekawa i wciągająca. Relacja sióstr jest dobrze sportretowana, tytuł książki świetnie oddaje jej klimat.

Emily i Jess to siostry, których trudne relacje ciągną się przez całe ich życie. Emily ma mężczyznę którego kocha o imieniu James (nie męża!), malutką córeczkę Daisy, oraz 25-letnią pasierbice Chloe. Kiedy po 16 latach zjawia się Jess przyjmuje ją pod swój dach. Zaskakująco dobrze układa się ich wspólne życie, do czasu sylwestrowej nocy kiedy to Daisy znika, a opiekująca...

Ciekawa historia, choć bez zapowiadanych spektakularnych intryg. Dobra na weekendowe czytanie. Mimo wszystko polecam ;)

Trzymająca w napięciu, bardzo mi się podobała. Koniec trochę za szybko podsumowany. Mimo to bardzo interesująco napisana i trzymająca w napięciu. Przeczyłam ją w jeden dzień, nie mogąc się od niej oderwać.

Ciekawa. Prawie do końca trzymała w niepewności.

Oj troszkę się wylezala na półce zanim zaczęłam ja czytac. Wzięłam ja teraz tak dla zabicia czasu. Prócz stylu pisania, ciężko mi się było przyzwyczajać o kim teraz autorka pisze to akcja i historia bardzo mnie urzekła. Mnóstwo tajemnic klamstw, juz wiesz kto jest zły a tu nagle zmiana o 180 stopni i znów się wciagasz. Polecam wszystkim milosniczka thrillerow psychologicznych

„Manipulantka” jest jedna z nielicznych książek które jednocześnie wprawiają mnie w irytację i euforię. Przykra historia zaginionego maleństwa i toksyczno-budująca relacja między siostrami była dla mnie karuzela emocji. Nieczęsto się zdarza, ze czytając książkę tak często zmieniałam zdanie co do postaci i nie mialam ani jednej spójno-logicznej teorii na temat tego co się...

Jessica i Emily nie miały ze sobą kontaktu od 16 lat. Jess jednak przenosi się na wyspę do eleganckiego domu swojej siostry i opiekuje się jej córeczką, Daisy, która pewnego dnia zostaje porwana. Idealne życie Emily, które budowała z wielką starannością, zaczyna walić się w gruzy. Czy uda się odnaleźć jej córkę? Czy rodzina przetrwa ten trudny czas?

Od razu przyznam, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowieść o ludzkich charakterach z porwaniem dziecka w tle. Historia tak ciekawie i tajemniczo poprowadzona, że nic nie jest oczywiste.

BŁĘDY PRZESZŁOŚCI - KAŻDY Z BOHATERÓW MA TAKIE NA SWOIM KONCIE. CZYJE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO PORWANIA MALUTKIEJ DAISY?

Emily ma idealne życie - męża, pasierbicę i malutką córeczkę, dom i szczęśliwą rodzinę. Kiedy umiera jej matka a na pogrzebie pojawia się jej siostra Jessica, której nie widziała od 16 lat, życie Emily diametralnie się zmienia.
Może zająć się swoimi sprawami,...

Dyskusje

• 2018