Idealne życie

Patronat LC
Minka Kent kryminał, sensacja, thriller 368 str.
The Memory Watcher
Kamil Maksymiuk
Mroczna strona
Filia
kryminał, sensacja, thriller
thriller psychologiczny adopcja nastoletnia ciąża oddanie dziecka rodzina zastępcza

The Memory Watcher

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Różne maski, różne wcielenia

23 Link do recenzji

Jak dla mnie wow. Dobrze przedstawiona choroba psychiczna. Końcówka powieści mogła być bardziej rozbudowana

Nieźle się czytało. Choć w tej książce było tyleż elementów pozytywnych co drażniących. Zakończenie zaskakujące i nie do końca umotywowane psychologicznym portretem postaci. Ale chyba z założenia tak miało być... cząstkowy i subiektywny ogląd świata bohaterów ogranicza także postrzeganie go przez czytelnika. No i najważniejsze... pułapka współczesności - iluzja...

„Łapię komórkę i robię zdjęcie Grahamowi, a potem wrzucam je na Instaface dodając hasztagi: #NajlepszyMążNaŚwiecie #NieBądźcieZazdrosne i #JegoŻonaTakaSzczęśliwa. To są oczywiście sarkastyczne teksty, ale nikt nie musi o tym wiedzieć.”

Daphne prowadzi idealne życie, trójka słodkich dzieci, idealny dom, ubrania z drogich butików i kochający, przystojny mąż. A jej profil na...

Czytając prolog przeszło mi przez myśl co powinna zrobić kobieta kąpiąca się w wannie. Ale zdziwiłam się, kiedy na końcu okazało się, że tak właśnie zrobiła, bo przez całą książkę nic na to nie wskazywało. O wiele bardziej podobały mi się rozdziały o Autumn i przyznam szczerze, że nawet jej kibicowałam w tym, żeby udało jej się być z Grace. Szkoda mi było tej dziewczynki....

Świetny, wciągający thriller, wartka akcja.
Cała historia bardzo mi się podobała poza zakończeniem, które mnie rozczarowało i jest trochę przekombinowane.
Warto przeczytać!

Fabuła rozciągnięta do granic możliwości, dopiero pod koniec książki zaczyna coś się "dziać". Zakończenie nie zaskakuje tak bardzo, trudno też polubić główną bohaterkę.

Świetny, wciągający thriller obyczajowy (jeśli takie coś w ogóle istnieje). Mnóstwo tajemnic, zwroty akcji, ciekawe postaci - to tylko niektóre z atutów tej książki. W tej powieści każdy ma jakieś tajemnice. Każdy ma coś do ukrycia.
A już samo zakończenie - bomba!
Polecam!

Przeciętne historia jakich wiele. Czyta się całkiem dobrze, z umiarkowanym zainteresowaniem. W zasadzie, to nie mam się do czego przyczepić.
Dziś przeczytałam, za kilka tygodni nie będę pamiętała o czym była ta książka.

Dla mnie porównanie do "Dziewczyny z pociągu" to nie jest zachęta....ale dałam szansę tej pozycji - i nie żałuje. Szybka lektura, dobra na popołudnie, bez zbędnego nadęcia. Wciąga, ale spokojnie po przeczytaniu nie zostaje w głowie zbyt długo. To przez zakończenie.....gdyby nie koniec byłaby naprawdę dobrym debiutem.

No właśnie!!Książka napisana "w punkt" o dzisiejszych czasach, kiedy to wielu z nas jest bezmyślnie zapatrzonych w cudze życie w mediach społecznościowych. Dla ludzi trzeźwo myślących nie będzie ona zaskoczeniem,ale dla tych drugich owszem;) Zakończenie ma tzw.drugie dno, więc nie jest tylko o instagramowym życiu i to ją ratuje!

Dyskusje

1 800