Idealne życie

Okładka książki Idealne życie Minka Kent Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Idealne życie
Minka Kent Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The Memory Watcher
Filia
2017-09-13
2017-09-13
Kamil Maksymiuk
thriller psychologiczny adopcja nastoletnia ciąża oddanie dziecka rodzina zastępcza

Różne maski, różne wcielenia

2090 ocen

Dreszczowiec, zwany thrillerem, psychologiczny. Z jednej strony obraz pozornie cukierkowego malzenstwa z dziecmi, z drugiej zdrowo zaburzona wielbicielka.
Sluchalem audiobooka w wykonaniu Anny Cieslak, ktory nie przypadl mi do gustu. Moze polaczenie monotonii ksiazki i brzmienia glosu lektorki?
W moim odczuciu akcja wlecze sie niemilosiernie wolno, jak duszny dzien w srodku upalnego lata. A moze odpychala mnie paranoja bohaterki, a w pamieci pojawiala stalkerka Janowskiego?
Ostatnie rozdzialy wyjasniaja tylko pol tajemnicy. Pozostaje niedosyt, co sie stalo z innymi bohaterami ksiazki. Wydaje mi sie, ze mozna wyciagnac wiecej z tej historii, ale widze po komentarzach, ze sie podoba.

Książka cudownie napisana, wciąga od samego początku do końca.

Książka cudownie napisana, wciąga od samego początku do końca.

Bardzo dobra!

Bardzo dobra!

Interesująca książka, przyjemnie czytało się ale nie wciągnęła mnie bardzo.
Historia opowiadana z perspektywy dwóch kobiet, jedna udaje, że ma idealne życie z kochającym mężem i 3 wspaniałych dzieci, oczywiście tak jest tylko w social mediach...
Druga Autumm ma obsesję na ich punkcie, z zazdrością obserwuje ich życie oraz swoją córkę, którą adoptowali.
Wszystko komplikuje się za sprawą romansu męża Grace z siostrą chłopaka Autumm, oraz jej morderstwa...
Na koniec okazuje się że główna bohaterka jest chora psychicznie i wcale nie jest Autumm i nie ma dziecka, które oddała do adopcji.

Szkoda ze Czytelnik nie dowiedział się co z przeszłością głównej bohaterki, z jej rodziną oraz co z dziećmi stanie się po aresztowaniu Grace.

Interesująca książka, przyjemnie czytało się ale nie wciągnęła mnie bardzo.
Wszystko komplikuje...

Książka ciekawa, wciągająca i całkiem dobrze napisana. Zaskakujące zakończenie.

Książka ciekawa, wciągająca i całkiem dobrze napisana. Zaskakujące zakończenie.

Z jednej strony znamy narrację osoby mocno zaburzonej. Z drugiej strony pojawia się narracja zdesperowanej i niekochanej małżonki. I ja powiem szczerze, brakowało mi takiej książki. Dawno już nie wciągnęłam się tak mocno w fabułę, i to od pierwszych stron.
Bardzo dobry thriller psychologiczny, jednakże brakowało mi rozwinięcia niektórych wątków (co dalej z Grace i Grahamem; przeszłość Autumn oraz jej dzieciństwo).
Mimo wszystko uważam, że to świetna pozycja, idealna na nudne, zimowe popołudnia.

„Idealne życie” ukazuje pozornie doskonałą rodzinę, która kryje w sobie mroczne tajemnice.
Narracja jest prowadzona przez dwie główne bohaterki, które od samego początku skrywają sekrety przeszłości. W miarę jak fabuła się rozwija, tajemnice i napięcie rosną, prowadząc czytelnika przez zakręty zaskakujących zwrotów akcji.
„Idealne życie” to nie tylko thriller psychologiczny, ale też głęboka refleksja nad naturą ludzkiej tożsamości. Postacie są po prostu ludzkie. Tak jak każdy mają swoje sekrety, wewnętrzne konflikty i niejedno do ukrycia.
Duży plus to zaskakujące zakończenie – takie lubię najbardziej!

„Idealne życie” to nie tylko thriller...

Opowieść prowadzona z pu ktu widzenia dwóch bohaterek, co na pewno poprawia przyjemność z czytania. Niestety jednak sama książka jest nudna i bardzo przewidywalna, postaci bardzo nieciekawe.

W poszukiwaniu idealnego życia, którego nie ma...

W poszukiwaniu idealnego życia, którego nie ma...

Przeczytana w jeden dzień. Uwielbiam książki, które wciągają bez reszty. I takie które mnie zaskakują.
Polecam

Polecam