Na polanie wisielców

Robert Dugoni Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tracy Crosswhite (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
In the Clearing
Data 1. wydania:
2016-05-17
Albatros
In the Clearing
Tracy Crosswhite (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc

Świetna i bardzo wciągająca !

Zacznę od tego, że miałam bardzo duże oczekiwania po tej książce. Głównie dlatego, że przed wzięciem się za nią z trudem przeczytałam dwie inne książki, które trochę mnie zniechęciły do czytania. Ale byłam dobrej myśli - Dugoni jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a seria o detektyw Tracy Crosswhite jest kolejną serią, którą kocham, lubię, szanuję i "biorę w ciemno".

I tym...

Może odrobinę słabsza książka z cyklu ale i tak sprawnie i szybko się czyta. Tracy pracuje jednocześnie przy dwóch śledztwach, bieżącym i niemal zapomnianym zdarzeniem, które miało miejsce czterdzieści lat wcześniej. Jej upór, doświadczenie i otwarty umysł pozwala na rozwiązanie obydwóch spraw. Czterdzieści lat wstecz zginęła młoda Indianka. Poza młodym zastępcą szeryfa...

To czego mi brakowało to przede wszystkim akcja. Jakoś tak za mało dzieje się w tej książce. Przynajmniej dla mnie. I zakończenie. Niestety w mojej ocenie bez szału.

Myślę, że to najlepsza część jak dotychczas. Niespodziewane zakończenie. Choć uważam za niepotrzebny wątek przestępstwa toczącego się w Seattle, trochę spłaszczony i jakby wciśnięty na siłę, a myślałam, że będzie ciekawa historia. Poza tym reszta na plus!

Kolejna wspaniała część kryminału. Świetna fabuła , wartka akcja oraz napięcie trzymające przez całą książkę.
Polecam przeczytać

Na półkach: , , , , ,

Kolejny tom cyklu, nie gorszy niż poprzednie :)

Bohaterka tym razem rozwiązuje zagadkę śmierci młodej dziewczyny sprzed 40. lat i równocześnie tajemniczego morderstwa "w teraźniejszości".

POLECAM!!! POLECAM!!!

Sama zagadka kryminalna jest intrygująca natomiast schemat historii jest poniekąd powieleniem poprzednich dwóch części opowieści o Tracy. To powoduje, że ciekawość czy emocje są dużo niższe niż przy poprzednich opowieściach.

Robert Dugoni bardzo dobrze skonstruował ten kryminał. Mamy morderstwo, śledztwo, wszystko utrzymane w tonie, co też będzie na następnej stronie
Szkoda, że nie zaczęłam od pierwszych części „Grób mojej siostry” i „Jej ostatni oddech”, ale wrócę do nich niebawem.
A całość osadzona jest w targanych deszczem, wiatrem i chłodem miasteczkach w USA. Polubiłam panią detektyw...

Przemęczona do połowy i odłożona. Nie zainteresowała mnie wcale.
Chyba tylko mi się nie podobała...

Dyskusje

• 2018