Morderczyni

Okładka książki Morderczyni Sarah A. Denzil
Okładka książki Morderczyni
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Cykl: Isabel Fielding (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Isabel Fielding (tom 1)
2019-01-16
2018-07-03
Grażyna Woźniak
Grażyna Woźniak

Książka przerażająca a zarazem porywająca. Do czego zdolne są dzieci....
Kryminał psychologiczny trzymający w napięciu od początku do końca.
Moja pierwsza ale na pewno nie ostatnia książka tej autorki.

Książka przerażająca a zarazem porywająca. Do czego zdolne są dzieci....
Kryminał psychologiczny trzymający w napięciu od początku do końca.
Moja pierwsza ale na pewno nie ostatnia książka tej autorki.

Świetny kryminał psychologiczny. Napięcie budowane od początku powieści, co daje sporą dawkę emocji do samego końca - jakże zaskakującego zresztą:) Bardzo polecam.

Podsumowując psychopaci są wśród nas.

Podsumowując psychopaci są wśród nas.

Dziewczynka lat 14 zabiła dziewczynkę lat 6. Na jej ubraniu i ustach jest krew a 11 letni brat to potwierdza. Sama zdarzenia nie pamięta i przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Po 7 latach ma zostać podjęta decyzja czy trafi do więzienia.
W czasie zgrywa się zatrudnienie do szpitala nowej pielęgniarki Leah. Zostaje ona opiekunką morderczyni dzieci Izabeli. Przebywają razem dużo czasu i pielęgniarka zaczyna wątpić w winę dziewczynki. Wdaje się w prywatne dochodzenie i tym samym skazuje się na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Na plus w książce:
- szybka akcja, bez rozwodzeń i zbędnych opisów,
- klimat szpitala; uwielbiam,
- ciekawe postacie,
- wiele niespodziewanych zdarzeń,
- wątki psychologiczne,
- otwarte zakończenie,
Na minus:
- za krótka, można było rozwinąć bardziej wątki rodziny Isabel.

Leah rozpoczyna w swoim życiu nowy rozdział - wraz z bratem przeprowadza się do Crowmont, aby zacząć pracę w tamtejszym szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze. Bohaterka dostaje pod opiekę trzy pacjentki Tracy, Emily oraz Isabel, która została oskarżona o morderstwo 6-letnien Maisie.
Leah nie powinna wyróżniać żadnej pacjentki. Z każda pacjentką powinna spędzać podobna ilość czasu, jednak to z Isabel Fielding spędza najwięcej czasu. Początkowo Isabel twierdzi, że nie pamięta co wydarzyło się tego feralnego popołudnia, jednak z biegiem dni zaczyna zdradzać te tajemnice...

Co wydarzyło się przed laty? Czy Isabel zamordowała Maisie? Dlaczego Leah tak bardzo chce udowodnić niewinność swojej pacjentki? Jaka przeszłość skrywa Leah? Czy Leah narazi na niebezpieczeństwo własnego brata?

Autorka już od pierwszych stron udowadnia, że będzie to wspaniała historia! Autorka najpierw podrzuca nam pomysł na rozwiązanie zagadki, a potem nas wodzi za nos 🤷‍♀️
Książka jest pełna tajemnic i grozy. Jest to kryminał psychologiczny dający czytelnikowi ogromną dawkę emocji. Wątek szpitala psychiatrycznego jest bardzo wciągający.

Książka "Morderczyni" posiada wszystkie cechy dobrego kryminału psychologinego: zwroty akcji, budowanie napięcia i świetnie wykreowaną główną bohaterkę.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Książkę czytało mi sie bardzo dobrze. Historia jest tak wciągająca, że książkę przeczytałam przeczytałam dwa dni 🙉 Dodatkowo rozdziały kończysz sie tak, że trzeba czytać dalej 🤷‍♀️

W miarę dobrze napisana, ale bez rewelacji, momentami zagmatwana ale ciekawa. Szkoda że główna bohaterka jest strasznie nieogarnięta jak na pielęgniarkę i do tego jeszcze psychiatryczną, momentami wręcz irytująca.

Taka sobie....

Taka sobie....

Świetny kryminał !
Pierwszy raz mam do czynienia z książkami tej autorki ale już wiem, nie ostatni. Fabuła genialna, przeczytana w pare dni, nie dało się jej na dłużej odłożyć. Polecam

Świetny kryminał !

Trzyma w napięciu

Trzyma w napięciu

"Morderczyni" nie można odmówić stałego napięcia, które zaczyna towarzyszyć czytelnikowi niedługo po rozpoczęciu lektury. Tytułowa morderczyni to Isabel, skazana za zamordowanie sześciolatki, kiedy miała zaledwie czternaście lat. Ale czy to na pewno ona była zdolna do tak makabrycznego czynu? Czy to ona powinna przebywać w szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze? Tego chce dowiedzieć się jej nowa pielęgniarka, Leah, która próbuje zacząć nowe życie, w nowym miejscu, w nowej pracy.

Przyznam, że długo byłam wodzona za nos, jeśli chodzi o tę historię. Ogromny zwrot akcji w drugiej części powieści odświeża i na nowo wciąga czytelnika w fabułę. Dostajemy kolejną porcję makabry, tym razem w życiu Leah.

Książka trzyma w napięciu do samego końca, choć moim zdaniem końcowe wydarzenia są trochę naciągane.

• Przeczytane 2019