Przynęta

Okładka książki Przynęta Daniel Cole
Okładka książki Przynęta
Daniel Cole Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: William Fawkes (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
William Fawkes (tom 2)
Hangman
Sonia Draga
2018-11-14
2018-11-14
Radosław Madejski
Radosław Madejski

audio - Adam Bauman
Po przeczytaniu połowy dopiero poczułam jakieś emocje i ciekawość co dalej. Jednym słowem taka sobie ta książka.
Bez specjalnej intrygującej fabuły jak na kryminał.

audio - Adam Bauman
Bez specjalnej intrygującej fabuły jak na kryminał.

Widać postępy w stylu pisarskim :) Duży plus.
Druga książka o wiele lepsza niż poprzednia, ale nie będzie to moja ulubiona seria.

Widać postępy w stylu pisarskim :) Duży plus.

po pierwszej części z niecierpliwością sięgnęłam po kolejną oczekując co najmniej takich samych emocji, ale... niestety bez efektu :/ główny bohater cyklu - William Fawkes nie pojawia się w tej części (prawie...),a śledczy prowadzący śledztwo przez 500 stron biegają po mieście usiłując zapobiec atakom terrorystycznym... strzelają i okaleczają się nałogowo wręcz ;)
totalne rozczarowanie

totalne...

Detektyw Emily Baxter zostaje zaangażowana w sprawę kolejnych makabrycznych morderstw. W Nowym Jorku ma pomóc w poszukiwaniu sprawcy, który zawiesił ciało ofiary na Moście Brooklińskim. Powraca sprawa z pierwszej części Ragdoll. W dochodzeniu pomaga jej dawny podopieczny, Alex Edmunds, który odszedł z wydziału z powrotem do spraw gospodarczych . Baxter musi pracować z agentami FBI i CIA. Morderstwa z Nowego Jorku i Londynu są powiązane.

Po "Szmacianej lalce" i tą książką jestem zawiedziony . Może nieco poprawił się styl , jednak całość jest dalej niespójna . Na dowód przytoczę tylko jeden fakt , że CIA nie może działać na terenie Stanów Zjednoczonych . Postać Emily Baxter nadal budzi sympatię , ale o "Wolfie" czyli głównym bohaterze cyklu wspomniano zaledwie kilka razy i pojawia się tylko na chwilę . Sama intryga jak poprzednio , jest mało przekonująca , a uzasadnienie tak irracjonalnych działań wielu ludzi biorących udział w tym "przedsięwzięciu" jest mętne i zupełnie bzdurne . Całość ratują : tempo , umiejętne dozowanie napięcia i ciekawe postaci .

Nie powiem żebym się męczył czytając "Przynętę" , ale moim zdaniem w klasie "kryminał" istotny jest realizm , którego w tej fabule jest niewiele .

O ile Ragdoll mi się podobała, tak ta część niezbyt. Jestem naprawdę rozczarowana. Mam mieszane uczucia co do tej książki. O wiele bardziej wolałem Ragdoll. Nie miałam żadnych emocji czytając ją. W Przynęcie czegoś brakuje, czegoś konkretnego. Spodziewałem się czegoś, co wywoła wielki zachwyt, ale nie mogłam znaleźć tego w tej książce. Czasami Baxter irytował mnie jak diabli, i nie zostanę jej jakąś wielką fanką. Wolfie odszedł, a kiedy odszedł, wszystko w tej książce przeminęło z wiatrem.

Taki sobie kryminał. Niby dało sie przeczytać ale nie skoncentrowało mnie za bardzo. "Szmaciana lalka' była lepsza

Makabryczna wizja zemsty na Bogu za dopuszczenie do ataków terrorystycznych islamistów w Londynie. Powieść trzyma w napięciu praktycznie cały czas. Trzymałam kciuki za głównych bohaterów. Scenariusz w rzeczywistości nie mógłby zaistnieć (taką mam nadzieję). Wierzę, że ludzie nie dają się manipulować aż do tego stopnia, aby być bezwolnymi marionetkami. Z niecierpliwością czekam na ostatnią część trylogii do odsłuchania.

Najważniejsze proszę przeczytać Szmacianą lalkę. 👍
Początek tu niezbyt zachęcający ale nabiera tempa.

Najważniejsze proszę przeczytać Szmacianą lalkę. 👍
Początek tu niezbyt zachęcający ale nabiera tempa.

Bardzo dobra książka. Ostatnie 50stron przeczytałam w takim napięciu, że musiałam robić przerwy.

• Audiobooki
  • Kryminał