Dziewczyny z Roanoke

Okładka książki Dziewczyny z Roanoke Amy Engel
Okładka książki Dziewczyny z Roanoke
Amy Engel Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny
The Roanoke Girls
Czarna Owca
2017-11-22
2017-11-22
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

„Dziewczyny z Roanoke nigdy nie zabawiają tutaj długo. Koniec końców zawsze uciekamy albo umieramy”.

Po samobojstwie matki nastoletnia Lane Roanoke wyjeżdża do nigdy nie widzianych dziadków, do rodzinnej posiadłości w Roanoke w Osage Flats, w stanie Kansas.

Na miejscu zostaje miło przyjęta również przez swoją kuzynkę, Allegrę, która wychowuje się z dziadkami całe swoje życie.

Lane jest przekonana, że trafiła do domu pełnego miłości i zaufania. Nie może zrozumieć, dlaczego matka odcięła je od swoich rodziców i dlaczego nie potrafiła okazywać jej miłości.

Tak… bo właśnie o miłość w tej książce chodzi.
Ktoś tu kocha ZA BARDZO, a tajemnice rodzinne sięgają kilku pokoleń wstecz.

Jedenaście lat później Allegra znika… Jane musi dowiedzieć się, co stało się z kuzynką, żeby móc w ten sposób wynagrodzić jej zerwanie kontaktu.

To historia o toksycznych relacjach rodzinnych i ich wpływie na psychikę i późniejsze życie. Kiedy bardzo pragnie się miłości, można zatracić się w czymś, co nie przynosi nam niczego dobrego.

Wiejski klimat, piękna sceneria, czyta się szybko i intensywnie, a jednak jak przyszło do mojej oceny, sama nie wiem… jednocześnie mnie odpychała i zachęcała do dalszego czytania.

Spoko

Spoko

3.5 ⭐

O matko, ale to było posrane. Nie powiem, mocna rzecz, chociaż nie do końca mi przypasowało i na pewno nie jest to książka dla każdego. Z wyglądu zupełnie niepozorna, skrywa w sobie mnóstwo naprawdę mrocznych rodzinnych tajemnic, toksycznej miłości i równie toksycznych relacji.

3.5 ⭐

Książka skupia się na Lane , która po samobójstwie matki została zabrana do rodzinnej posiadłości przez dziadków i poznaję tam swoją kuzynkę(Alegra) Jednak nie spędza tam dużo czasu i po jednym lecie ucieka. A teraz po latach jej dziadek do niej dzwoni i prosi o przyjazd i mówi , że Alegra zaginęła. I bohaterka wraca do posiadłości by odkryć co się stało z kuzynką. I w końcu wychodzi na jaw , że Alegra nie żyję i , że zabił ją babcia , bo wychodzi również na jaw , że dziewczyna była w ciąży i to mogło być dziecko dziadka , który był zwykłym zboczeńcem , który sypiał z Alegrą , pocałował Lane przed jej ucieczką i zniszczył życie wielu dzieciom w rodzinie. Powiem szczerze , że książka na początku mnie wciągnęła , ale potem gdy zaczęły wychodzić na jaw brudy rodziny to aż odechciewało się czytać. I ogólnie oceniam na 6

Świetna. Polecam

Świetna. Polecam

Duży plus za oryginalną fabułę, wciągającą.

Duży plus za oryginalną fabułę, wciągającą.

Piętnastoletnia Lane Roanoke wciąż przeżywa samobójstwo matki, kiedy zostaje oddana pod opiekę nieznanych jej dziadków i zamieszkuje w rodzinnej posiadłości Roanoke w Osage Flats, w stanie Kansas. Jej młodsza kuzynka, Allegra, która jest od dziecka wychowywana przez Yatesa i Lillian Roanoke jest zachwycona faktem, że Lane będzie z nimi mieszkać ponieważ jej jedynym towarzystwem w olbrzymiej posiadłości są babcia, dziadek i ich gospodyni. Wydawać by się mogło, że po latach męczarni u boku będącej w wiecznej depresji matki Lane w końcu spotkało coś dobrego i trafiła do kochających dziadków. I w zasadzie faktycznie tak jest z tym, że... no cóż. Ktoś tu zdecydowanie kocha te dziewczynki aż za bardzo. Rodzina Roanoke ma mroczny sekret, który sięga pokoleń wstecz. Kiedy Lane go odkrywa ucieka z Roanoke. Jedenaście lat później niespodziewanie dzwoni do niej dziadek odbiera telefon od dziadka, który mówi jej, że Allegra zaginęła. I choć Lane przed laty obiecywała sobie, że prędzej ją piekło pochłonie niż wróci do Osage Flats, nie może znieść myśli o tym, że coś złego mogło stać się jedynej osobie, na której jej zależało.
Allegrze - jedynej dziewczynie z Roanoke, która nie chciała odejść.
🖤
To bardzo dobrze napisany i niezwykle skłaniający do myślenia thriller. Niepokojący i inteligentny. Historia opowiedziana Napisane głównie z punktu widzenia Lane, ale pojawiły się również rozdziały opowiadane przez jej ciotki czy matkę. Autorka z niesamowitą lekkością lawiruje między przeszłością a teraźniejszością zwracając uwagę na bardzo czuły i - niestety - częsty rodzaj przemocy jaką jest pedofila, w tym wypadku bardzo ale to bardzo wypaczona, z uwagi na fakt, że ofiary nie czuły się ofiarami nawet w najmniejszym stopniu. Tego nie da się opisać, musicie to przeczytać.

Jak dla mnie mało w tym wątku psychologicznego.... Jakoś że jestem mamą cała ta " popiepszona" historia mnie mocno odrzucała najbardziej przykuwało moje zainteresowanie to co stało się z Allegra 🤔 i o co tak na prawdę chodzi w tej rodzinie? Kto jest bardziej winny Oprawca przy przyzwalająca na to żona....
Temat przewodni książki ciężki...

Temat przewodni książki ciężki...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam z zaciekawieniem, jednak nie był to wg mnie thriller.

Przeczytałam z zaciekawieniem, jednak nie był to wg mnie thriller.

• Ebooki