Diabeł ubiera się u Prady

Okładka książki Diabeł ubiera się u Prady
Lauren Weisberger Wydawnictwo: Albatros Cykl: Diabeł ubiera się u Prady (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Diabeł ubiera się u Prady (tom 1)
The Devil Wears Prada
Albatros
2018-03-01
2004-01-01
Data 1. wydania:
2004-01-01
Hanna Szajowska

Bardzo lubię ksiązkę oraz film, świetnie dobrana obsada.

Bardzo lubię ksiązkę oraz film, świetnie dobrana obsada.

Oglądałam film i kierując się przekonaniem, że książka będzie lepsza - kupiłam ją. Niestety zawiodłam się. Książka jest przeciętna, czułam się przytłoczona opisami ulic, skrzyżowań itp. To jedyny przypadek, gdzie wolę film od książki...

Podobała mi się tak samo jak film. Lekko napisana, szybko się czytało, a historia bardzo ciekawa.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca dla Mirandy Priestly?
Nie?
Andrea może wam coś o tym powiedzieć.
Krótko po studiach podejmuje się pracy, jako asystentka Mirandy, redaktorki naczelnej Runwaya.
Została zatrudniona na rok czasu. To tylko 12 miesięcy. Co przez ten czas może się wydarzyć ? Uwierzcie, że bardzo wiele.
Długie maratony do Starbucks po kawę, odwożenie rzeczy do pralni oraz podawanie obiadków na tacy, całodzienne, a nawet nocne telefony(!). To nie wszystko.

Andrea zaniedbała siebie, swoje zdrowie, rodzinę, chłopaka oraz najlepszą przyjaciółkę. Ale czy to wszystko było tego warte? Czy wspinanie się na wysokie szczeble kariery, są warte zaniedbania tak ważnych rzeczy?
I co najważniejsze czy nasza bohaterka - Andrea wytrwa do końca? 🙊

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca dla Mirandy Priestly?
Nie?
Andrea może wam coś o tym powiedzieć.
Długie maratony do Starbucks po kawę,...

Moim zdaniem film jest lepszy. No ale umówmy się Meryl Streep, to Meryl Streep. Klasa!

Książkę też przeczytałam z przyjemnością.
Tak, tak. Pieniądze szczęścia nie dają, ani nowa torebka, ani buty od Louboutin'a.
Ale bajkę miło poczytać. Świetna rozrywka (a to też cenne!).

Książkę też przeczytałam z przyjemnością.
Ale bajkę miło poczytać. Świetna rozrywka (a to też cenne!).

Sama lektura była dość lekka, zajmująca i odprężająca, lecz nie najwyższych lotów. Szczególnie drażnił mnie wątek chłopaka i przyjaciółki głównej bohaterki. Poza tym całkiem okej.

Za karę.... Polecam obejrzeć film o tym samym tylu, szybciej i o wiele przyjemniej.

Niektóre książki zwyczajnie pochłaniam, ta była jedną z nich.

Niektóre książki zwyczajnie pochłaniam, ta była jedną z nich.

Trudno tak na prawdę mi napisać coś o tej książce. Gdyby nie te kilka wątków osobistych głównej bohaterki Andrei opowiadających o jej relacji z chłopakiem, przyjaciółką i rodzicami powiedziałabym, że jest nudna. Opowiada ciągle o tym samym tzn. jak to Andrea jest poniżana, niedoceniana i robiąca wszystko i nic dla wkurzającej Mirandy. Dla mnie pocieszająca była końcówka książki, która w porównaniu do reszty książki była ciekawsza. Muszę przyznać, że film jest lepszy od książki.

Książka początkowo wydawałam mi się lekka i przyjemna. Ale ta straszna Miranda doprowadzała mnie do szału!!!! Wiem że to tylko postać z książki, ale autentycznie wyprowadzała mnie z równowagi 🙄. I chyba przez tą bohaterkę trochu ciężko mi się czytało. No ale przebrnęłam przez nią i ostatecznie mogę polecić książkę 😊.

Miranda Priestley to szefowa z piekła rodem!? Przekonała się o tym Andrea Sachs, bohaterka kolejnej przeczytanej przeze mnie książki. Jakiś czas temu w kinach pojawił się film pod takim samym tytułem. Oglądaliście? Ja chyba z milion razy i za każdym razem zaśmiewałam się do łez. Jak dla mnie super film. Rzadko tak mówię o ekranizacji, tym bardziej, że książka jest zupełnie inna niż film.

Już od pierwszych stron nie znoszę Mirandy Priestley!!! Co za straszna kobieta!!! Za każdym razem kiedy wyżywała się na Andrei, czułam taką złość na nią,że gdyby stała obok mnie to bym stanęła w obronie tej biednej dziewczyny. Miranda to kobieta stanowcza i władcza. Ma milion zachcianek, które mają być spełniane w trybie natychmiastowym. Tak jak na przykład zachciało jej się kawy. Andrea musiała po nią pójść. Kiedy wróciła wg jej szefowej, kawa była zimną jak lód!!! I musiała iść po drugą. Kiedy zamarzyło jej się zjeść lunch. Andrea poszła. Kiedy wróciła okazało się, że za długo jej nie było (20 min) i zjadła w którymś dziale w swojej redakcji. I co? Lunch który przyniosła Andrea poszedł w kosz 🙄🙄🙄 Masakra jakaś prawda!!!
Andrea? To prosta dziewczyna z prowincji, która jakimś cudem dostała pracę w magazynie modowym. Miranda ma takie wymagania, że biedna ledwie wyrabia na zakrętach. Jej życie prywatne bardzo na tym cierpi. Zaczynają się psuć relacje z chłopakiem i przyjaciółką. Andrea przyjęła tą pracę, bo wierzy, że jak wytrzyma rok u boku szefowej z piekła rodem, otworzy jej to drogę do pracy w wymarzonym czasopiśmie.

Czy Andrea wytrzyma ten rok? Czy podoła wysokim wymaganiom swojej szefowej? No i jak ten rok wpłynie na stosunki rodzinne Andrei?
Polecam tą i nabieram ochoty na drugą rundę, czyli spotkanie po latach Andrei i wrednej Mirandy.

Miranda Priestley to szefowa z piekła rodem!? Przekonała...