Zemsta ubiera się u Prady. Powrót diabła

Lauren Weisberger Wydawnictwo: Albatros Cykl: Diabeł ubiera się u Prady (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Revenge Wears Prada: The Devil Returns
2018-03-01
2013-10-09
Data 1. wydania:
2013-06-01
Jan Kraśko
Albatros
Revenge Wears Prada: The Devil Returns
Diabeł ubiera się u Prady (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2018-03-01
Jan Kraśko

Pierwszy raz czytając książkę miałam wrażenie że film byłby lepszy, ponieważ z pewnością by pominęli mało znaczące wątki (połowę książki) zero sensacji, tylko zakupy i lunche Andy i Emily, a Miranda była tam duchem a nie ciałem.

Ta książka to nieporozumienie... Gdy po nią sięgałam, oczekiwałam emocji przynajmniej w podobnym stopniu, jak w części pierwszej. Zawiodłam się... Nudna, kompletnie nic się nie dzieje. No i gdzie podziała się Miranda? Główna bohaterka Andy momentami mnie wkurzała. Jej "problemy" były po prostu śmieszne, wręcz absurdalne. Męczyłam tę książkę baaardzo długo, bo nie mam...

Lepiej poprzestac na pierwszej czesci i darowac sobie ten masochizm i ta, ktora umiera ostatnia bo „byc moze jeszcze cos ciekawego bedzie”. Nie ma i nie bedzie.

Niektóre książki nie musiały powstać. To właśnie jedna z nich. Poprzednia część miała dobre zamknięcie. Jednak lubię kończyć serię, jak istnieje. Może jestem na tę książkę za "stara". Nie wniosła ona nic nowego, ciekawego. Pytanie mi ciągle w głowę wchodziło podczas czytania tej powieści "ale..po co?".

Pierwsza i druga część jak dla mnie super. Co prawda czytadełko ale dające trochę do myślenia.

Beznadziejna. Po pierwszej książce spodziewałabym się czegoś podobnego, trochę bardziej rozwiniętego.

Uważam, że błędem totalnym było zmienianie całego otoczenia i jeszcze ciąża głównej bohaterki? To zabiło polot tej książki i wszystko co było z nią związane. Prawie się popłakałam zaczynając ją czytać, bo stwierdziłam, że to już nie będzie miało dalej sensu i nie pomyliłam...

Jest to kontynuacja znanej książki pt. „Diabeł ubiera się u Prady”, która w mojej ocenie jest dobrą książką, jeszcze lepiej zrobiony jest na jej podstawie film z doskonałą Meryl Streep (jak Miranda Prestley) i towarzyszącą jej Anne Hathaway (jako Andrea Sachs)

W drugiej części obserwujemy losy Andrei Sachs 10 lat po odejściu z prestiżowego pisma Runway....

O ile "Diabeł ubiera się u Prady" był infantylnym czytadłem, ale ogólnie czytało się przyjemnie, to przy "Zemsta ubiera się u Prady" towarzyszyły mi zupełnie inne odczucia.
Po pierwsze - prawie świat przedstawiony jest albo czarny, albo biały. Jeśli ktoś jest niemiły, to po prostu taki jest. Jak ktoś jest playboyem, to oczywiście zawsze nim był i będzie. Nie dotyczy to...

Książka przeczytana w kilka jesienne wieczory. Styl bardzo podobny.. ale nie dosyt jest.. Myślałam, że po takich przebojach kontynuacja będzie wybuchowa i główna bohaterka nie będzie aż tak podatna na wpływy otaczającego ją świata... Sama powieść jest fajnie skonstruowana i bardzo dobrze ją się czyta. Ale pozostaje jednak coś co jest zawieszone miedzy kartkami, a nie ma...

Nie znalazłam ani jednej pozytywnej rzeczy w tej książce. Niesamowicie nudna, długa, pełna bezsensownych przemyśleń i rozmów bohaterów. Zero zaskoczenia, zero ciekawej fabuły, zero sensu. Nie czytajcie!

Dyskusje

1 397