Diabeł ubiera się u Prady

Lauren Weisberger Wydawnictwo: Albatros Cykl: Diabeł ubiera się u Prady (tom 1) literatura piękna
The Devil wears Prada
Hanna Szajkowska
Albatros
chick lit moda ekranizacja
The Devil wears Prada
Diabeł ubiera się u Prady (tom 1)
literatura piękna
Hanna Szajkowska
chick lit moda ekranizacja

Bardzo lekka. Z gatunku: przeczytać, nawet z przyjemnością i zapomnieć.

Nie jestem w stanie zrozumieć jak można napisać, że książka jest gorsza od filmu. Jestem po zdecydowanej drugiej stronie barykady.

Książkę przeczytałam chyba z dziesięć razy, jest fantastyczna. Poziom humoru wręcz wybitny, absurd niektórych sytuacji wyciśnie niejedno parsknięcie śmiechem. Film strasznie mnie zirytował - zmieniono tyle istotnych wątków, że cała fabuła...

Mimo,że nie jestem pasjonatką mody (zupełnie tak samo jak Andrea ;) ) bardzo podobała mi się ta książka. To książka która potrafi rozbawić mimo poważnego problemu społccznego (mobbing) w tle.

Film był świetny, a książka nudna

8/10 - zwykła, prosta, lekka, kobieca, czasami zabawna.. w gorsze dni idealna! Od dłuższego czasu próbowałam ją przeczytać, ale jakoś chyba nie było okazji. Film sukces.. ksiazka marne opinie. Mi się ja czytało bardzo lekko z uśmiechem na twarzy. Może i jest zwykla, ale coś w sobie ma. Ten pęd życiowy, szybka kawa, kanapka na drogę. Ten pęd za marzeniami, który czasami a...

Matko jedyna...
Dostałam tę książkę w czasie ubiegłorocznej Nocy Bibliotek. Wiecie, zabawa w wybieranie książek nie na podstawie okładek, ale krótkiego opisu. Książki zapakowane w szary papier, 3 słowa o treści i bierzesz, którą chcesz. U mnie były "diabeł", "dziewczyna", "kłopoty". Pierwsza moja myśl - horror, to musi być horror. Otworzyłam i rzeczywiście, mój osobisty...

Kiedyś tego rodzaju książki były bardzo popularne, a ich czytanie wręcz modne. Przyznaję, same tej modzie uległam. I ok, pozycja przyjemna, czyta się szybko, ale... no własnie poza lekką, mało skomplikowaną rozrywką nie ma tu właściwie niczego więcej. Takie czytadło, po które się sięga po ciężkim dniu w pracy dla tak zwanego "odmóżdżenia" i nic więcej.

Książka bardzo przyjemna, ale jednak w tym przypadku bardziej podobała mi się ekranizacja.

fajna książka

Chyba pierwszy raz spotkałam się z sytuacją kiedy ekranizacja była lepsza niż książka. Historia w książce płaska i bez emocji. Z trudnością dorwalam do końca.

Dyskusje

11 989