Assassin's Creed Origins: Pustynna Przysięga

Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin's Creed Origins: Desert Oath
Assassin's Creed (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jóźwiak
assassin's creed asasyni assassin's creed origins Egipt Starożytny Egipt medżaj

Nic specjalnego, przeczytać można. Cieszy fakt, że nie jest to przepisanie scenariusza z gry tylko wydarzenia z młodości Bayeka. Raczej dla fanów gry komputerowej.

Taka prosta opowieść, raczej opowiadanie. Zero głębi, ale nie ma dramatu ;)

Zdecydowanie najlepsza część serii Asssasin's Creed.

Z początku trudno połapać się w fabule jednak z kolejnymi rozdziałami wszystko się sprowadza.

Piaski pustyni, wszechogarniające wydmy, gorąco, niewielkie połacie zieleni... Dokąd Oliver Bowden chce zabrać czytelnika? Co tym razem mu ukaże? "Pustynna Przysięga" to część serii o przygodach asasynów na podstawie gier komputerowych. Kierowana głównie do młodzieży i maniaków gier. Ta książka opowiada o losach ostatnich przedstawicieli Medżajów, obrońców dawnej religii,...

Powieść nad wyraz przeciętna i nijaka. Napisana słabym i naiwnym językiem (możliwa również wina tłumaczenia). Tylko dla najbardziej zagorzałych fanów tej odsłony serii gier o asasynach, którzy mają niedosyt po zdobyciu platyny za wszystkie osiągnięcia.

Mam nadzieję, że książki o serii pójdą w tym kierunku: kilka punktów widzenia oraz przedstawienie nie tego, co możemy zobaczyć w samej grze.

Na wstępie przyznam się, że nie czytałam wcześniejszych tomów, a w gry z serii nie grałam. Miałam mały mętlik, bo nie znałam tych postaci i na początku mi się myliło, ale jakoś znalazłam punkt zaczepienia i później było OK.
Zarys postaci mógłby być ciut obszerniejszy (ale zgaduję, że czytając wszystkie książki z serii pewnie nie byłoby mi to potrzebne), a same charaktery...

Assassin's Creed to marka, którą każdy, na pewno zna. Uniwersum stworzone przez Ubisoft, o asasynach walczących w różnych częściach świata i czasach historycznych, jest popularne od samego początku. Od pierwszego „Asasyna”. Kiedy powstał film (beznadziejny swoją drogą), to marka...

Mówią – nie oceniaj książki po okładce. Prawda to – i dosłownie i w przenośni. Ja przekonałam się o tym sięgając po książkę ‘Assassin’s Creed ORIGINS Pustynna przysięga” autorstwa Olivera Bowdena. Dlaczego? Gdy dowiedziałam się, że powstała na bazie gry (tak wiem, moja wiedza na temat gier komputerowych jest bliska zeru, ale wybaczcie – alfą i omegą nie jestem nad czym...

Dyskusje

• Assassin's Creed