Assassin's Creed : Pojednanie

Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin's Creed : Unity
Assassin's Creed : Unity
Assassin's Creed (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Przemysław Bieliński

Świat fantastyczny w oparciu o wydarzenia historyczne, który wykreowała cała seria gier Assassins Creed jest fascynujący, w szczególności odwieczna rywalizacja templariuszy i asasynów, która toczyła się na kartach gier oraz książek. Jest to specyficzna podróż przez czas i przestrzeń. Tym razem w książce Oliwera Bowdena „Assasins Creed – Pojednanie” my czytenicy mamy...

Po raz drugi udowodniłam sobie, że książki AC zostają daleko w tyle za grami. Nie ma tu zachwycającej muzyki, skomplikowanych miast, dreszczyku emocji ani poczucia przynależności do Zakonu. Jest tylko ślepa zemsta, żądza krwi i gnanie ku samozagładzie. A szkoda. AC potrafi świetnie poprowadzić historię.

Sam fakt, że książka napisana na podstawie gry, już sugeruje, że autor miał pewne ograniczenia.
Ale, ta forma pamiętnika wypadła całkiem dobrze, choć postawa Elise w pewnym momencie , zaczynała mnie rozczarowywać. Być może spodziewałam się, niezwyciężonej i bardziej roztropnej wojowniczki, jakieś osiągnięcia , coś w te nuty.
Na moje usprawiedliwienie, nie grałam w tę grę,...

Świetna książka. Uwielbiam postać zarówno Arna jak i Elise, toteż czytało mi się świetnie. Gorąco polecam każdemu miłośnikowi serii.

Jak tylko ukończę kolejną grę z serii Assassin's Creed, sięgam po książki Bowdena. Zawsze lubiłam jego książki, to jak uzupełnia historię w grze, nadaje postaciom więcej życia, ale nigdy mnie jakoś mocno jednak nie porywały, bo trzeba przyznać, że dobrym pisarzem nie jest. Ta książka jednak mnie zaskoczyła pod wieloma względami - przede wszystkim, Bowden bardzo się...

Assassin's Creed Unity to moim zdaniem świetna gra. Książka na jej podstawie jest równie dobra. Historia widziana oczami Elise pokazuje nie mniej ciekawe szczegóły niż te w grze, przedstawione z perspektywy Arna. Czytać coś w co sie grało, napisane tak płynnie i lekko, to wspaniałe wytchnienie i możliwość przeniesienia się do przeszłości.

Dla mnie najsłabsza część przygód assassynow i templariuszy. Postacie takie które ciezko mi bylo w jakimkolwiek stopniu polubić.

Kolejna, zaraz po "Porzuconych", część która pokazuje, że odbiegnięcie od fabuły gry wychodzi Bowdenowi na dobre. Świetne uzupełnienie gry. Pokazanie jej od drugiej strony. Od strony Elise. Pięknej, mądrej i odrobinę denerwującej Elise. Ale cieszę się, że mogłam ją poznać lepiej i troszkę żałuję, że nie była "grywalną" postacią.
Mam nadzieję, że "Podziemie" również będzie...

W Unity nie grałam więc nie wiem w jakim stopniu książka oddaje grę.
Jednak co dotyczy jej samej, nie jest zła. Hmmm.... przeciętna. Akcja jest ciekawa co wpływa na szybkość czytania, ale nie przekonują mnie postaci, które są jakieś schematyczne i mało wyraziste.
Książka jest napisana w bardzo prosty sposób, dzięki czemu jest dobrą lekturą na jeden wieczór.

fajne jest to że black flag i unity się ze sobą przeplatają !!!

Dyskusje

• Chcę w prezencie