Assassin's Creed: Czarna Bandera

Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin’s Creed: Black Flag
Assassin's Creed (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-03-05
Przemysław Bieliński

Kolejna dawka z serii Assassin's Creed. Tym razem co? Assassin's Creed: Czarna Bandera, która oparta jest na Assassin's Creed: IV Black Flag. Tym razem nie trzeba obawiać się, że kto inny jest na okładce niż jest bohaterem. Tym razem bohaterem jest ten sam, który przedstawia okładka i ten sam w grze.

Więcej na:

„Assassins Creed Black Flag” to kolejna gra tego doskonałego cyklu gier o odwiecznej rywalizacji asasynów i templariuszy. Gracze raczej mają zdanie, że to jest świetna, genialna, gra o piratach, ale niekoniecznie sprawdza się jako teoriospiskowy motyw asasynów i templariuszy. Myślę, że zarzuty nie do końca trafione, bo o to w tym chodzi, że ta rywalizacja obydwu...

Miłość jedynie w bajkach kończy się happy endem, w życiu jest inaczej. W części 6 przygód Assassinów Czarna Bandera mamy okazje poznać Edwarda Kenwaya – aroganckiego młokosa, syna angielskiego handlarza suknem, którego obsesją jest złoto. Lecz nie samo złoto, a bogactwo by zapewnić godne życie swojej nowo poślubionej żonie z wyższych sfer. W złotej erze piractwa nie jeden...

super książka, która bardzo wciąga

Bardzo fajne uzupełnienie serii gier. Czyta się miło i przyjemnie. Lektura obowiązkowa dla fanów serii i nie tylko.

Nie no sztosik

Lekka i niezbyt wymagająca, za to ciekawa i w miarę wciągająca książka przygodowa w klimacie korsarzy i piratów. Opowiada o losach Edwarda Kenway'a, jego przemianie z prostego wieśniaka w pierwszej klasy kapitana.

Jednorazowa lektura dobra jako "coś lżejszego" np. w przerwie między klasykami.

Nie grałem w żadną grę z tej serii.

Istne arcydzieło dla osób, które straciły szansę pracy w najlepszym zawodzie świata-jako pirat ;)
Polecam gorąco!

Książka jest bardzo lekka (nie chodzi o wagę ;)), przyjemnie i szybko się ją czyta. Jest to relaksująca lektura, ale z pewnością nie jest to pozycja dla wymagających. Przeżycia głównego bohatera wydają się trochę naciągane a niektóre wydarzenia zbyt skrócone. Dla mnie dużym plusem były liczne nawiązania do historycznych postaci-piratów.

Moim zdaniem najlepsza część z tego cyklu :D Zdecydowanie polecam

Dyskusje