Assassin's Creed: Porzuceni

Oliver Bowden Wydawnictwo: Insignis Cykl: Assassin's Creed (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin's Creed: Forsaken
Assassin's Creed (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-06-19
Przemysław Bieliński

Można spokojnie przeczytać bez znajomości świata gry. Przyzwoita fantastyczna powieść przygodowa.

Dziś temat Asasynów. Kolejna to odsłona książki na bazie popularnej serii gier komputerowych Assassin's Creed. Przywykłam już w sumie do tego, że Olivier Bowden, którego pogłoski chodzą, używa właśnie tego pseudonimu literackiego do wydawania książek o Asasynach. Ale to tylko pogłoski, nic w 100%.

Więcej na:

Grając w grę Haytham wydawał się o wiele ciekawszą postacią, przez co i ta książka o wiele bardziej mnie interesowała.

Gra „Assasins Creed III” to ostatnia gra z serii tzw. klasycznego Assasyna, chodzi tu o to, że w teraźniejszości to ostatnia gra w której bohaterem jest Desmond Miles. Do tego typu pomysłu, że mamy bohatera w naszych czasach twórcy gry postanowili wrócić w najnowszych odsłonach gry, w "Assasins Creed – Origin" jest to Laila Hassan. Natomiast cykl książkowy to doskonałe...

Haythama Kenwaya to główny bohater, którego dzieciństwo zostało drastycznie zakończone w wieku 10 lat. Od tamtego momentu przeszedł przyśpieszony kurs dorosłości. Zacznijmy od początku.
5 tom Assassin's Creed to Porzuceni autorstwa Olivera Bowdena. Akcja książki rozpoczyna się w Londynie w 1735 roku, gdzie spokojne i dostatnie życie wiedzie rodzina Kenwayów. Jak wiadomo...

"Aby widzieć inaczej, najpierw musimy nauczyć się inaczej myśleć."
- Oliver Bowden "Assassin's Creed: Porzuceni"

Pierwszy raz sięgnąłem po literaturę powstałą na podstawie gry komputerowej, troszkę się przy tym rozczarowując. Książka nie jest niczym innym jak scenariusz fabuły trzeciej części trylogii wojny Asasynów z Templariuszami, uzupełniony o kilka dodatkowych wątków....

Zdecydowanie mój faworyt. O ile ta część gry nie jest moja ulubioną, to książka zdecydowanie jest n1. Uwielbiam Haythama a czytanie o tym, jak wyglądało jego życie, było cudowne.

Bardzo fajne uzupełnienie serii gier. Czyta się miło i przyjemnie. Lektura obowiązkowa dla fanów serii i nie tylko.

Srednio mi przypadła do gustu ale możliwe, że powodem jest przeczytanie jej przed Czarną Banderą.

Mocno naciągane 7, ale jestem fanem tej serii więc... jak ktoś lubi gry niech czyta, reszta niech odpuści.

Dyskusje

1 073