Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia

Okładka książki Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia Marco Kubiś
Okładka książki Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia
Marco Kubiś Wydawnictwo: Flow books literatura piękna
Flow books
2017-01-01
2017-01-01
literatura polska

Nigdy nie czytałam piśmideł jutuberów (również ich w ogóle nie oglądam) i ta książka pokazała mi dlaczego. Przerost formy nad treścią. Tak naprawdę książka o niczym, nic konkretnego nie wnosi, nic nie uczy, nic nie udowadnia. Ot sobie jest, zamiast czytać program telewizyjny można przeczytać to do porannej kawy, tylko po co? Trzy gwiazdki za lekki i przyjemny styl pisania, pomysł był może i dobry, ale koniec końców potencjał nie został wykorzystany.

Na półkach: , , , , , , , , ,

W bardzo ciekawy sposób opisane "strachy", które spotyka praktycznie każdy z nas. Ciekawa propozycja ich przepracowania. Dodatkowy plus za pomysł i przestrzeń na konfrontację z osobistymi "stworkami" czytelnika, a nieuwzględnionymi w książce.

Już od pierwszych stron zostałam porwana przez książkę, którą łącznie przeczytałam w 4 godziny. Skuszona osobowością autora oraz podobnym zamiłowaniem do kawy mogę śmiało stwierdzić, że to strzał w dziesiątkę. Każdy posiada w sobie te koszmarne istoty, które pozytywnie jak i częściej negatywnie na nas wpływają. Ale cóż - nie ma się czego bać. Chyba.

Bardzo dobra książka kręcąca się w mrocznych klimatach, ale również, bardzo reflekcyjna. całość jest przedstawiona jako lista, w której to dla każdej istoty jest poświęcone około 2.5 strony. ksiązka ta w rzeczywistości ma koło 100 stron, ale to bardzo przyjemne 100 stron

Książka Marco Kubisia ukazuje nam przeróżne istoty które towarzyszą nam każdego. Wielu z nas jeszcze nie zdaje sobie sprawy kim one są i czego chcą. Autor opisał je nam byśmy mogli je poznać i unikać. Zostawił również miejsce dla potwora którego znamy ale nam nie opisał. Fizycznie te potwory raczej nam zrobić krzywdy nie mogą, jednak psychicznie... już tak. Dlatego tym bardziej należy być świadomym ich istnienia. Pamiętaj, nie ma się czego bać. Chyba.

Ciekawa koncepcja, niektóre strachy nawet wzbudzą chwilę zastanowienia jednak dla mnie to za mało na książkę. Jak ktoś lubi autora to można kupić. Autor jest też ilustratorem więc duża ilość obrazków (prawie połowa książki) to w tym przypadku nie jest ujma tylko dobre uzupełnienie treści. Jako całość bez szału ale czytając małymi partiami jest to przyjemna lektura zastępująca odcinek autora na youtubie. Polecam raczej dla fanów.

Strach ma wielkie oczy
„Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia” to książka opisująca nasze współczesne potwory, demony i strachy. Autor podchodzi z dystansem do każdej z nich i przedstawia je w prześmiewczy sposób. Lektura dość szybka, ale nie do końca przyjemna. Można odnieść wrażenie, iż Pan Kubiś z wyższością opisuje niektóre sytuacje. Dla czytelnika nie zawsze jest to ciekawe.

Strach ma wielkie oczy

Ciekawa książka i zdecydowanie szybko się ją czyta. Polecam szczególnie gdy ktoś zna autora. Przedstawia ciekawe spojrzenie na rzeczywistość.

Nielekka, niełatwa i momentami przyjemnie zabawna książeczka. Czyta się ją w godzinę, bo nie dość, że niepozornie krótka, to jeszcze z rysunkami 😁
Dla relaksu, dla przemyśleń, dla uświadomienia sobie, jak paradoksalne mamy czasy...

To nie jest nie wiadomo jak kunsztowna twórczość, lekka książka, zawiera trochę przemyśleń o życiu ubranych w scenerię komedii grozy, ja lubię takie klimaty więc mi podeszła

• 2017
  • 2017