Tu i teraz

Tomasz Kieres Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
Tu i teraz Tomasz Kieres romans obyczajówka literatura obyczajowa zdrada miłość Praga rodzina małżeństwo
literatura obyczajowa, romans
2017-01-01

Przede wszystkim przeraża mnie obraz zdrady pokazanej w tej książce. Nie chciałam czytać, że bohaterowie podejmują dobrą decyzję, nie chciałam widzieć, że prawie nic się nie stało.
Mam również wiele do zarzucenia Monice. Moim zdaniem postać papierowa. O ile potrafiłam powiedzieć cokolwiek o Michale, to ona tylko była blondynką i kochała swoje dzieci.

Emocje - pojawiły się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Tu i teraz" to mądra powieść o drugich szansach, przeznaczeniu, prawdziwej miłości, która każdego może spotkać w najmniej odpowiednim momencie.

Michał i Monika to znajomi z pracy. Można byłoby rzec, że bardzo dobrze się ze sobą dogadują. To nawet coś więcej niż zwykła znajomość z pracy. Lecz oboje mają swoje rodziny i na wiele nie mogą sobie pozwolić, by nie zniszczyć...

Przeczytałam w jakiejś reklamówce: "Polska nareszcie ma swojego Nicolasa Sparksa." I rzeczywiście, Kieresowi wiele nie brakuje... Kompletnie nie rozumiem literackiego fenomenu pierwszego z panów (choć adaptacje filmowe są w większości cudowne!). Tym bardziej nie potrafię zrozumieć drugiego...
Powieść jest bardzo przewidywalna, ale to o niczym nie przesądza... Są piękne i...

Tomek zaskoczył mnie tak nardzo delikatnym i podobnym stylem pisania do sparksa ale ciesze sie ze są tu opisane historie ludzi w moim wieku 30-40 latkow bardzo polecam pozycję warto się wciagnac

Historia z przewidywalnym zakończeniem. Para, która musiała się spotkać niezależnie od całego świata wokół i stać się kolejnym dowodem na to, że przeznaczenie to przeznaczenie - nie ma sensu z nim walczyć. Monika i Michał niby to wiedzą ale i tak próbują szarżować...z taki, a nie innym skutkiem.
To pierwsza książka w dorobku autora i można to odczuć po warsztacie. Przewaga...

Historia miłości, która nie powinna była się zdarzyć i niczym dobrym się nie skończyła.
Opowieść początkowo trochę nieporadna, jednak stopniowo coraz piękniej rozwinięta. Zagrała na uczuciach i zgasła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ot, przewrotny los.Chciałoby się powiedzieć: chwytaj szczęście póki trwa. Tymczasem często jest to takie trudne a może niemożliwe? Autor to niezwykle wrażliwy mężczyzna, może ktoś taki jak Nicholas Sparks ?

Najstarsza książka Pana Tomasza i widać, że jeszcze pracował nad warsztatem. Zdecydowanie dwie nowsze są wow, ta jest bez tego efektu, co nie zmienia faktu, że warto przeczytać i zapisać nazwisko autora na przyszłość.

Tą książkę również przeczytałam w dwa dni. To książka, która wyzwala ogromne i często inne (skrajne) emocje. Polecam!!!

Pomysł na książkę dobry, gorzej z wykonaniem. Mamy tu mistrzostwo dialogów, praktycznie na każdej stronie gubiłam się w tym, co kto mówi, bowiem opisów sytuacji możemy tu szukać ze świecą i nadal ich nie znajdziemy. w drugiej części książki widać, że autor już się wkręcił w fabułę, jest lepiej, jest kilka zwrotów akcji, jednakże jeśli mam ocenić całość, to dla mnie taka...

• Ebook
  • 2020