Tu i teraz

literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2017-01-01
2017-01-01
Tu i teraz Tomasz Kieres romans obyczajówka literatura obyczajowa zdrada miłość Praga rodzina małżeństwo

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To pierwsza moja pozycja Pana Tomasza. Od dawna chciałam poznać męski punkt widzenia na tematy wydawać by się mogło leżące bliżej kobiecej natury :)
Polecam gorąco i na pewno nie będzie to ostatnia powieść tego autora.

Polecam gorąco i na pewno nie będzie to ostatnia powieść tego autora.

Na półkach: , , , , ,

Historia cudowna,wzruszająca opowiadająca o dwójce trzydziestokilkulatków Monice i Michale,którzy znają się bardzo dobrze jak łyse konie,
przyjaźnią się oboje i świetnie się dogadują.Pracują w jednej tej samej firmyie.Jednak rzadko się spotykają.
Lecą w delegację we dwoje do Pragi ich życie zostaje przewrócone do góry nogami.
Młodymi ludźmi zaczynają targać uczucia,namiętności i tęsknoty stają się silniejsze.
Co to był za debiut przepiękny,okładka urzekająca przyciągnęła moje oczy,zachwycona jestem tą powieścią.
Tomasz Kieres pisze cudownie o pięknych uczuciach,o miłości,o emocjach niezwykłych.
Z wielką przyjemnością przeczytana powieść fantastyczna jest.

Młodymi ludźmi zaczynają targać...

Przede wszystkim przeraża mnie obraz zdrady pokazanej w tej książce. Nie chciałam czytać, że bohaterowie podejmują dobrą decyzję, nie chciałam widzieć, że prawie nic się nie stało.
Mam również wiele do zarzucenia Monice. Moim zdaniem postać papierowa. O ile potrafiłam powiedzieć cokolwiek o Michale, to ona tylko była blondynką i kochała swoje dzieci.

Emocje - pojawiły się mniej więcej w połowie książki. I to właśnie za nie jest te pięć gwiazdek. Pomimo tego, że nie kibicowałam bohaterom, że początek był o wiele za krótki, abym mogła zrozumieć ich przyjaźń i rodzące się pomiędzy nimi uczucie, to rzeczywiście w obliczu ważnych życiowych decyzji emocje się pojawiły. Pojawiły się również opisy zamiast wszechobecnych dialogów. To była mocna strona tej powieści.

Emocje - pojawiły się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Tu i teraz" to mądra powieść o drugich szansach, przeznaczeniu, prawdziwej miłości, która każdego może spotkać w najmniej odpowiednim momencie.

Michał i Monika to znajomi z pracy. Można byłoby rzec, że bardzo dobrze się ze sobą dogadują. To nawet coś więcej niż zwykła znajomość z pracy. Lecz oboje mają swoje rodziny i na wiele nie mogą sobie pozwolić, by nie zniszczyć tego, co dotychczas zbudowali. Jednak gdy oboje wyjeżdżają do Pragi na służbową delegację, całe obecne życie zostawiają za sobą i liczy się tu i teraz.

Przeczytałam w jakiejś reklamówce: "Polska nareszcie ma swojego Nicolasa Sparksa." I rzeczywiście, Kieresowi wiele nie brakuje... Kompletnie nie rozumiem literackiego fenomenu pierwszego z panów (choć adaptacje filmowe są w większości cudowne!). Tym bardziej nie potrafię zrozumieć drugiego...
Powieść jest bardzo przewidywalna, ale to o niczym nie przesądza... Są piękne i oczywiste historie, ale... Styl pisania psuje wszystko. Mdły i kompletnie beznamiętny, nie mówiąc o tym, że książka składa się w znakomitej większości z dialogów - na niejednej stronie widzisz same myślniki. Przez to powieść stała się swoistym fastfoodem - czyta się błyskawicznie, ale jakiegokolwiek uczucia, rekleksji - brak. Brak tu też pasji, namiętności, pogłębienia obrazu bohaterów. Bardzo powierzchownie potraktowany temat zdrady - to jakby nic takiego. Ot, zdarzyło się i tyle. Nie godzę się na taką płyciznę.
I to zakończenie...

Doceniam odwagę i pomysł, ale chyba nie sięgnę po więcej.

Tomek zaskoczył mnie tak nardzo delikatnym i podobnym stylem pisania do sparksa ale ciesze sie ze są tu opisane historie ludzi w moim wieku 30-40 latkow bardzo polecam pozycję warto się wciagnac

Historia z przewidywalnym zakończeniem. Para, która musiała się spotkać niezależnie od całego świata wokół i stać się kolejnym dowodem na to, że przeznaczenie to przeznaczenie - nie ma sensu z nim walczyć. Monika i Michał niby to wiedzą ale i tak próbują szarżować...z taki, a nie innym skutkiem.
To pierwsza książka w dorobku autora i można to odczuć po warsztacie. Przewaga dialogów nad opisami wymaga wielkiej koncentracji i nieco zubaża historię. Niemniej jednak warto po nią sięgnąć

Historia miłości, która nie powinna była się zdarzyć i niczym dobrym się nie skończyła.
Opowieść początkowo trochę nieporadna, jednak stopniowo coraz piękniej rozwinięta. Zagrała na uczuciach i zgasła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ot, przewrotny los.Chciałoby się powiedzieć: chwytaj szczęście póki trwa. Tymczasem często jest to takie trudne a może niemożliwe? Autor to niezwykle wrażliwy mężczyzna, może ktoś taki jak Nicholas Sparks ?

Najstarsza książka Pana Tomasza i widać, że jeszcze pracował nad warsztatem. Zdecydowanie dwie nowsze są wow, ta jest bez tego efektu, co nie zmienia faktu, że warto przeczytać i zapisać nazwisko autora na przyszłość.