Trzy razy miłość

Piotr Podgórski Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
Lira
2018-03-07
2018-03-07

Szczęście jest ukryte w okruchach codzienności

"Trzy razy miłość" to książka lekka, łatwa i przyjemna! Jednak nie odbiera jej to walorów literackich. Napisana pięknym, plastycznym językiem. Autor wplótł wątki regionalne i przeniósł nas do urokliwej podkarpackiej wsi. Świetnie nakreślił bohaterów i znalazł swój pomysł na fabułę. W większości powieść jest przewidywalna, ale to nie zmienia przyjemności jej czytania. Niesamowite, że trzykrotna dawka miłości wyszła spod rąk... mężczyzny! :)

Taka sobie obyczajowa, na leniwe popołudnie, zbyt cukierkowa jak dla mnie.

Taka sobie obyczajowa, na leniwe popołudnie, zbyt cukierkowa jak dla mnie.

W żadnym razie nie gorsze od Sparksa i Witkiewicz:). Wartość artystyczną książki podnoszą obecne w niej utwory poetyckie oraz motywy regionalne, w tym ożywienie gwary podkarpackiej. Zdumiewa mnie, że mężczyzna parający się pisaniem powieści obyczajowych, może być tak niezaprzeczalnie subtelny. Miód na serce.

#757 - Trzy razy miłość - Piotr Podgórski - Wydawnictwo LIRA
#317/52/2021

Książka ma 304 strony. Swoją premierę miała dnia 07.03.2018 roku. Jest to wydanie kieszonkowe i należy do kategorii literatura obyczajowa.

Autor zamieścił w niej trzy różne historie o miłości, trzech różnych od siebie kobiet.

Jak to bywa w takich przypadkach tak i tutaj wszystko się ze sobą połączyło i splotło.

Jesteście ciekawi jak ? - odpowiedź znajdziecie oczywiście w książce.

Jest to książka z klimatem, magią i urokiem.

"Więzień próbował negocjacji, za puszczenie go wolno obiecywał duże sumy pieniędzy każdemu z mężczyzn."

#757 - Trzy razy miłość - Piotr Podgórski - Wydawnictwo LIRA
#317/52/2021

Jak to bywa w takich przypadkach tak i tutaj wszystko się ze sobą...

Fajna, lekka, pozytywna książka. Super nadaje się jako przerywnik i odpoczynek dla głowy po mocniejszej książce.

Trzy różne historie o miłości, trzy różne kobiety, różne osobowości. Jak to się wszystko spletło, jak ich połączyło, co się wydarzyło.
To książka o różnych kobietach, a zarazem tak podobnych do siebie bo każda pragnienie miłości, każda przeżywa swoją tęsknotę, każda inną, dziennikarka, znachorka i kobieta zdradzana przez męża. Jakie to ścieżki przybrała ta miłość?
Jest to historia, którą lekko się czyta, z zaciekawieniem czytałam co dalej, jak się ułożą losy bohaterek, co przyniesienie im los, czy w końcu znajdą tą upragnioną miłość na którą tyle czekały.

Jest to...

Książka z kategorii "lekka - miła - przyjemna". Napisana ładnym językiem, z ciekawymi wątkami folklorystyczno -religijnymi. Sami bohaterowie ciekawi, zróżnicowani. Fabuła trochę przewidywalna, ale mam wrażenie, że autorowi nie zależało, aby tworzyć powieść obyczajową z powiewem thrillera w tle. Cały urok tej opowieści tkwi w klimacie - nie tylko o górskim myślę... :)

Lekka, szybko się czyta, idealna na leniwe, spokojne wieczory.
Trzy różne osoby, trzy różne historie ale każda tęskni za tym samym - prawdziwym uczuciem. Mamy tutaj trochę kryminału, trochę dziennikarskiego tła, rodzinną tajemnicę skrywaną przez lata, zdradę, zakochanie...
Bardzo podobała mi się postać znachorki Marii - aż czuło się ciepło bijące od jej uśmiechu! Jej wiekowy piesek (obrońca domostwa) był uroczym dodatkiem do całej aury związanej z chatką na uboczu.

Lekka, szybko się czyta, idealna na leniwe, spokojne wieczory.

Nie spodziewałam się że mężczyzna może napisać tak przyjemną i lekką powieść obyczajową. Bardzo fajnie się czytało. Książka na jeden wieczór. Bardzo subtelna na wysokim poziomie artystycznym. Po sporej ilości mocnych romansów, erotyków miło było sięgnąć po opowieść z której emanuje taki spokój, wrażliwość.

Ciepła, lekka lektura na jeden wieczór. Napisana krótko, zwięźle i na temat, bez niepotrzebnego rozciągania wątków. Fabuła przewidywalna ale i tak czyta się naprawdę przyjemnie. Generalnie chciałam sprawdzić styl autora i stwierdzam, że jest OK. Polecam.

• Audiobooki