Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.47 zł

Siostra cienia

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 3) powieść historyczna
The Shadow Sister
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Albatros
Maria Pstrągowska Marzena Rączkowska literatura irlandzka miłość Norwegia podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica
The Shadow Sister
Siedem sióstr (tom 3)
powieść historyczna
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Inne

Jak mówi przysłowie: im dalej w las, tym więcej drzew. Z historią sióstr adoptowanych przez Pa Salta jest podobnie. W trzeciej części cyklu śledzimy losy Asterope (Star). Najbardziej niepozornej, cichej z sióstr, która poszukując swoich korzeni, wreszcie odkleja się od Celaeno (CeCe), starając się usamodzielnić.

"Siostra cienia" Lucindy Riley zdobyła moje serce z kilku...

Bardzo dobra książka którą chętnie się czyta. W tej historii dzięki wskazówkom ojca Star udaje się zerwać toksyczne relacje z siostrą i udaje się do Anglii w poszukiwaniu swoich korzeni. Bohaterka rozwija się na przestrzeni rozdziałów i daje sobie szansę na poznanie nowych uczuć. Tak jaj w poprzednich częściach dziewczyna poznaje historię osoby, która pomoże jej dowiedzieć...

Dla mnie absolutnie genialna. Czytałam z zapartym tchem, nie mogąc doczekać się co będzie dalej. Nawet na koniec poczułam niedosyt, że tak szybko i nieoczekiwanie się zakończyła. Dużo niespodziewnych zwrotów akcji, emocji. Książka zaskakuje, jest nieprzewidywalna i absolutnie wciągająca. Z radością sięgnęłam po kolejną część tej serii.

Polubiłam Star i jej historię: jest ciekawa i tajemnicza. Fenomenem książki jest to, że podczas czytania opis drugiej siostry rysował się w ciemnych barwach, co nie zachęcało do sięgnięcia po kolejną książkę. Dopiero ostatnie strony tłumaczą zachowanie CeCe, że chce się sięgnąć po kolejny tom.

"Wbrew ludzkim oczekiwaniom nic nie trwa wiecznie. Możemy tylko cieszyć się chwilami, póki trwają."

I chociaż smuci fakt, że to co dobre się kiedyś kończy, to jednak pociesza myśl, że złe rzeczy również mają swój kres.

"Siostra cienia" to trzecia część przygód z serii "Siedem sióstr" Lucindy Riley. Poznajemy w niej losy Star (Alkione) D'Apliese. Zawsze w cieniu, zawsze...

Na półkach: , , , ,

Asterope D'Apliése (Star) całe życie przeżyła w cieniu swojej siostry CeCe. Star zawsze była małomówna w jej imieniu mówiła siostra. I choć nigdy nie narzekała, to ciągle była jej podporządkowana. Zrezygnowała ze swoich planów by CeCe mogła realizować swoje. Jeździła po świecie bo CeCe tego chciała. Zawsze robiła wszystko co jej siostra chciała, lub by jej siostra była...

Jeśli chodzi o audiobook, w wymowa wyrazów obcych jak Faberge powinno być wcześniej konsultowane

Świetnie się czytało. Miałam ochotę wszystkie codzienne obowiązki rzucić żeby przeczytać choć kilka stron. Zapadnie mi w pamięć na dłużej. A Star jest chyba moją ulubioną siostrą :)

W moim odczuciu - póki co - najlepsza część sagi. Pewnie dlatego, że akcja wątku z przeszłości toczy się w moich ukochanych klimatach edwardiańskiej Anglii a dodatkowo bardzo zidentyfikowałam się z jego główną bohaterką Florą. Pomimo tego, że saga o Plejadach zawiera wątki miłosne, o dziwo nie były one tak jak ostatnio irytująco - słodkopierdzące, a wykreowane postacie - o...

Historia Star była bardzo przyjemna, choć nie porywająca. Ogólnie jednak, jako część cyklu, trzyma poziom!

2 345
    1 309