Firefly Lane

Okładka książki Firefly Lane Kristin Hannah
Nominacja w plebiscycie 2021
Okładka książki Firefly Lane
Kristin Hannah Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Firefly Lane (tom 1) literatura piękna
Firefly Lane (tom 1)
2008-02-05
Daria Kuczyńska-Szymala
przyjaźń ekranizacja
Inne

Gdybym próbowała streścić całą fabułę książki bez problemu zamknęłabym ją w kilku zdaniach. Jednak mimo prostoty historii "Firefly lane" wciąga i angażuje czytelnika.

Końcówka mnie powaliła, już dawno tak nie płakałam nad książką

Końcówka mnie powaliła, już dawno tak nie płakałam nad książką

Jak zwykle u tej autorki dużo emocji. Płakałam tak że aż nie mogłam czytać przez łzy.

Klamry, które wymyśliła Kristin Hannah to literacki majstersztyk. Ostatnie 50 stron wyłam jak bóbr ale wciąż nie mogłam przestać się zachwycać tym, jak pięknie autorka to napisała.
Książkę momentami czytało mi się średnio a momentami niezwykle szybko. To piękna historia, nie tylko o przyjaźni. Również o zazdrości, o perspektywie i o tym jak bardzo jesteśmy skupieni na sobie, a jeśli nie na sobie, to przynajmniej na tym co my uznaliśmy za ważne.
Warto przeczytać, by jeszcze bardziej zatęsknić za swoją przyjaciółka i poczuć ogromna wdzięczność, że się ja ma. Tęsknie i dziękuję..

Wciągająca historia o przyjaźni - prawdziwej, momentami toksycznej, pełnej wsparcia, śmiechu, ale i irytacji. Przyjaźni, której chyba większość z nas pragnie. Podane lekko, w niewymagajacy sposób, dzięki czemu książkę tę czyta się szybko, wręcz trudno się oderwać od kolejnej strony. Niestety najpierw obejrzałam serial, dopiero później przeczytałam książkę - to jakby zupełnie dwie różne historie.

Slyszalam wiele dobrego o tej ksiazce, jak i o serialu, wiec bardzo chcialam, zeby mi sie spodobała. Niestety, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. NIe lubie odkladac nieprzeczytanych ksiazek, wiec kilka stron przeskoczylam, zeby szybciej skonczyc, ale jak dla mnie, strata czasu.

Wzruszająca, chwilami irytująca i podnosząca ciśnienie historia o przyjaźni, rodzinie i innych ważnych w życiu wartościach. Znakomita

IG:ksiazki_wloczykija
Poruszająca opowieść o przyjaźni, która przetrwała trzy dekady, przewijając się przez burzliwe lata na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Akcja rozpoczyna się w 1974 roku, gdy Kate Mularkey, skazana na wieczne pozostawanie w cieniu, nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z uroczą i ambitną Tully Hart.

Kristin Hannah snuje historię dwóch kobiet, pozornie różnych jak dzień i noc. Kate, ze swą niefajną etykietą i kochającą rodziną, kontrastuje z Tully, otoczoną chwałą, ale skrywającą tajemnicę, która ją niszczy. Wkraczając w dorosłość, dziewczęta zawierają pakt, stając się nierozłącznymi towarzyszkami życiowej podróży.

Powieść obejmuje szerokie spektrum emocji, ukazując ich wzloty i upadki na tle zmieniającego się społeczeństwa. Hannah błyskotliwie ukazuje, jak przyjaźń Tully-i-Kate przetrwała sztormy zazdrości, wściekłości, zranienia i żalu. Autorka precyzyjnie konstruuje bohaterki, sprawiając, że czytelnik się z nimi identyfikuje i przeżywa ich przeżycia.

Porywające tempo powieści utrzymuje czytelnika w napięciu, a epicki zakres opowieści pozwala śledzić rozwój postaci na przestrzeni lat. Klimat niespokojnego lata 1974 roku przenika całą narrację, tworząc atmosferę nostalgii i tęsknoty.

Moment zwrotny, który wystawia odwagę i przyjaźń bohaterek na ostateczną próbę, dodaje powieści dramatyzmu i głębokości. Zdrada, która zagraża utrzymaniu więzi, sprawia, że zastanawiamy się nad prawdziwą siłą przyjaźni i ludzkiej wytrzymałości.

To nie tylko poruszająca historia dwóch kobiet, ale także podróż przez zmieniające się oblicze przyjaźni i trudności, jakie napotykamy w trakcie życiowej podróży. Kristin Hannah stworzyła niezapomnianą powieść, której uniwersalność poruszy serca nas wszystkich, pozostawiając trwały ślad w literackim doświadczeniu.

IG:ksiazki_wloczykija

Kristin Hannah snuje historię dwóch kobiet, pozornie...

Chociaż historia wydać się może dla niektórych banalna, to był to dla mnie wyciskacz łez. Przedstawione piękne, a zarazem trudne relacje międzyludzkie.

Dla mnie to jest książka nie o pięknej przyjaźni, a o toksycznej relacji dwóch kobiet. Niemniej bardzo wciąga, a najciekawsze są momenty, w których obserwujemy bohaterki osobno - mam wrażenie, że w tych wątkach autorce udaje się przemycić więcej "prawdy" o życiu.