Pierwszy śnieg

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Snømannen
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Harry Hole kryminał literatura norweska norweski kryminał Oslo policja psychopata skandynawski kryminał śledztwo zabójstwo
Snømannen
Harry Hole (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka

Dobrze poprowadzona fabuła. Jedna z lepszych książek w całej serii. No i ten bałwan...

Mnie osobiście styl pisarski Norwega nie porwał. Postać komisarza jest mało wyrazista. Problemy z alkoholem, niepokorny charakter. To wszystko jakby już było wiele razy. Zagadka kryminalna bardzo ciekawa. Ale to troszeczkę za mało.

Audiobook
Lektor: Mariusz Bonaszewski
Ocena: 2/10
Zupełnie nie rozumiem powszechnego zachwytu tym lektorem. Ma intrygujący głos, ale czyta dosyć monotonnie i tak jakby interpunkcja i logika wypowiedzi nie istniała. W Czcić trakcie jego audiobooków łatwo się wyłączyć i zgubić.

mógłby nie topnieć

Wciąga, nie powiem :) Wymyślne zbrodnie i morderstwa wchodzą na wyższy poziom u Nesbo. Szczególnie ostatnie dzieło Bałwana jest pod tym względem mocno wyszukane.
Czytam serię o Hole chronologicznie i zaczynam baaardzo mocno utożsamiać się z bohaterami. Za to duży + dla Nesbo

Skończyłam czytać tę książkę zaledwie 10 minut temu. Dalej targa mną zaskoczenie, zachwycenie i jednocześnie smutek spowodowany faktem, iż ta historia już się skończyła. To co mogę powiedzieć to jedno wielkie WOW. Szczerze naprawdę nie spodziewałam się, że książka ta wywoła u mnie tyle emocji, tyle śmiechu, przemyśleń, momentów zaskoczenia oraz iście genialnych zwrotów...

Czyta się świetnie, ale paru rzeczy się domyśliłam, szkoda, bo lubię być zaskakiwania.
Generalnie książka trzyma poziom poprzednich tomów.

Super 😀

Czytałem już dawno, a wspomnienie książki wciąż wzbudza we mnie niepokojące uczucia - to chyba dobrze. Abstrahując od języka, bo w granicach gatunku ta pozycja mieści się granicach przyzwoitej roboty, jest to po prostu wciągająca, dobrze skonstruowana historia. Dodatkowo bazuje na emocjach sięgających czasów dzieciństwa i niweczy pozytywne wspomnienia - bać się bałwana, co...

.."wentylator szeptał i wzdychał.." , "serce znów zaczęło jej walić, gdy wpatrywała się w wełnisty zmierzch" takich smaczków jest więcej -tylko po co?? Ok.., dalej nie dałam rady. Przerwałam na 50 str.czyli nawet nie w połowie, choć zdarza mi się to rzadko. Książka mocno przekombinowana, poplątanie z pomieszaniem. Ilość wątków wprowadza chaos. Styl pisania- nie komentuję....

Dyskusje

14 150