Pierwszy śnieg

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 7) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Snømannen
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Mistrzowski kryminał z elementami thrillera. Polecam.

Jeden z lepszych kryminałów jakie czytałem.
Czapki z głów

Z przykrością muszę stwierdzić, że taka sobie. Byłam nastawiona na coś lepszego.
Jakaś taka chaotyczna ta część i odrobinę naciągana.
Mało sarkastycznego Harrego i pierwsza połowa jakaś taka bez polotu,ciężko mi się było wciągnąć, za to końcówka dość dobra, dynamiczna.

Według mnie schemat jaki Nesbo sobie nałożył względem tej trylogii jest zachowany, dalej jest ujętych wiele niespodziewanych zwrotów akcji oraz ciekawostek psychologicznych. A na samym końcu ukazana przebiegłość Harrego względem Bałwana. Genialna książka. Polecam serdecznie.

Książka wciągająca i trzymająca w napięciu, choć zakończenie zdecydowanie przekombinowane, przez co traci na wiarygodności. Spodobał mi się wątek firmy przeprowadzkowej, nie do końca spodobał mi się sam Harry, wiecznie podpity erotoman. Ale czyta się rewelacyjnie.

Klasyk - koniecznie

O tym, że kocham tę serię mówiłam już nie raz. Mimo to ten tom przeszedł wszystkie moje oczekiwania. Fabuła od razu mnie wciągnęła i trzymała w napięciu, dosłownie za gardło, do ostatnich stron. Kocham ten styl, sposób kreacji postaci i te drobne smaczki, zdania, szczegóły, słowa, które sprawiają, że wszystko wywraca się do góry nogami. Bez wątpienia moja ulubiona część.

Powtórzę się. Z każdą książką seria o Harrym coraz bardziej mi się podoba!

Bardzo ciekawa i fascynująca książka , która mi się podobała. Od tej książki zaczęła sie moja przygoda z czytaniem kryminałów. Rewelacja.
Polecam

W tej odsłonie cyklu dowiadujemy się, że Harry nie jest złotą rączką ( nie naprawił klamki ) i nie zna się na elektryce, co przeszkadza mu w ważnej chwili ( a wystarczyło przecież wykręcić bezpiecznik). Niemniej Pierwszy śnieg to kryminał, który potwierdza talent autora do konstruowania opowieści angażujących czytelnika emocjonalnie. Nie jest to najlepsza część cyklu, ale...

Dyskusje

14 628