Pierwszy śnieg

Okładka książki Pierwszy śnieg
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 7) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2010-01-01
Iwona Zimnicka
Harry Hole

Spodziewałem się czegoś mocniejszego. Zbyt oczywiste, a Harry ma trochę za dobre "przeczucie".

Dotrwałam dokładnie do 180 strony. Nudne jak flaki z olejem. Nie mogłam się wcale skupić na tym co czytam. Nic ciekawego. Nawet nie jestem w stanie dokładnie opisać co się działo przez te 180 stron. Jedyne co zapamiętałam to "bałwan". Nie dokończę jej. Szkoda mi czasu.

Zakończenie było genialne, jednak reszta książki mocno zanudzała.

Jedyny zgrzyt to ta dziwna rozmowa telefoniczna z Bałwanem i potem wielka obława na jego mieszkanie - gdzie od początku przecież było wiadomo, że go tam już dawno nie będzie!!! Niby Harry tak przenikliwy, niby wiedział, że Bałwan go rozgrywa, a tutaj nawet mu przez myśl nie przeszło, żeby w pierwszej koleności zadzwonić do Rakel...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia genialna, trzymająca w napięciu, ale… zawierająca zdecydowanie zbyt dużo opisów. Większość z nich zupełnie niepotrzebnych, sprawiały, że czytając bardzo się męczyłam.

Akcha zaczyna się od wydarzeń w kurniku. Bardzo pogmatwana i taka bajkowa wręcz. Mi nie podeszła.

Jestem zaintrygowana.

O ile sam pomysł na historię i fabułę jest spójny i ciekawy, tak niestety autor rozwlókł opowieść do bardzo męczących rozmiarów, zapełniając strony zbędnymi opisami i nienaturalnie wyglądającymi porównaniami i metaforami, a także opisując ze szczegółami życiorys każdej postaci jaka się nawinęła. Postacie niby miały sprawiać wrażenie pełnych wad prawdziwych ludzi z krwi i...

Przyjemnie się czyta choć na mój gust fabuła zaczyna się wlec. Zastrzegam, że nie jestem jakimś wielkim fanem kryminałów :D

Nie jestem fanem kryminałów ale naprawdę przyjemne czytadło. Fani tego gatunku z pewnością będą zadowoleni :)

15 790
    5 977