Mężczyzna, który gonił swój cień

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
David Lagercrantz Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Mannen som sökte sin skugga
2017-09-07
2017-09-06
Maciej Muszalski
Czarna Owca
dziennikarz haker kryminał literatura szwedzka naukowiec skandynawski kryminał Sztokholm sztuczna inteligencja Szwecja śledztwo XX w. zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
Mannen som sökte sin skugga
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Druga szansa

55 Link do recenzji

Lektura nowej trylogii najwidoczniej jest drogą przez mękę. Pierwszy tom nie był jeszcze najgorszy, chociaż czuć było że jednak to nie jest to "Millennium" i że nie jest to zbyt dobry projekt jak oryginalna trylogia, drugi tom niestety potwierdził tą rzecz i to w takim stopniu że nie mam ochoty sięgać po tom trzeci, mogę uznać tylko oryginalną trylogię.
Drugi tom jest...

Ta część jest o niebo ciekawsza i lepsza niż poprzednia, utrzymane jest napięcie z pierwszych trzech części. Warto było po nią sięgnąć pomimo, iż miałem obawy po przeczytaniu poprzedniej, która mówiąc delikatnie niebyła najlepsza.

Wciągającą, pełna napięcia, momentami trochę przydługie wątki. Można polecić ale osobiście wolę Stiega Larssona.

2009

Czytam to Millenium i czytam. I robię to z sentymentu do oryginalnej trylogii. Niestety muszę jednak przyznać, że to nie jest to samo.
Autor trochę na siłę chce wszystko komplikować, wprowadza wielu nowych bohaterów, stara się stworzyć misternie uknutą intrygę. Niestety to i tak do końca nie działa. Poprzednia trylogia pięknie zamykała historię Lisbeth i jej dzieciństwa,...

Pomysł fajny, ale całość taka nijaka.
Natomiast Lisbeth Salander nie jest sobą. A już na pewno nie jest tą samą dziewczyną, którą poznałam w poprzednich częściach.
Szkoda, bo to ona nadawała książce oryginalności. Jak dotąd była moją ulubienicą.
Mam nadzieję, że w ostatniej części wróci ze zdwojoną siłą

Kolejny raz okazało się że kolejna część jest coraz lepsza.

Niby wszystko w porządku , niby to co zawsze ale jednak czegoś mi tu brakowało . Może fakt że wydaje mi się iż Liss ma inny charakter niż w oryginalnej trylogii? Nie męczyłem się czytając ale ani razu nie miałem wrażenia "cholera musze czytać dalej , muszę wiedzieć co się teraz stanie" jak w poprzednich książkach

Ciekawa fabuła, aczkolwiek w porównaniu do poprzednich części rozczarowała mnie .

Dobrze się czytało, aczkolwiek mam wrażenie, że kolejna część trochę jest pisana na siłę.
Została mi część 6, jestem ciekawa, jaka będzie.

Dobra rozrywka. Szybka akcja. Może trochę zbyt "amerykańska": wszystko się udaje, los sprzyja, dobro zwycięża.

Dyskusje

4 620