Mężczyzna, który gonił swój cień

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
David Lagercrantz Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Mannen som sökte sin skugga
2017-09-07
2017-09-06
Maciej Muszalski
Czarna Owca
dziennikarz haker kryminał literatura szwedzka naukowiec skandynawski kryminał Sztokholm sztuczna inteligencja Szwecja śledztwo XX w. zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
Mannen som sökte sin skugga
Inne

Oficjalne recenzje i

Druga szansa

[ 57 ] Link do recenzji

Bardzo lubię Millennium ale tu niestety widać brak pomysłu. Przez całą książkę niewiele się dzieje. Dwa główne wątki są średnio ciekawe. Generalnie czytanie mi się dłużyło i jest to najsłabsza jak do tej pory część serii.

Z atmosfery trylogii Larssona nie zostało tu kompletnie nic. Źle napisana nudna historia, bohaterowie marni i nieciekawi, akcja żenująco przewidywalna. Wielkie rozczarowanie!

Mam wrażenie, że trochę na siłę ciągnięty przez innego autora jest temat serii Millenium. Szkoda.

Świetna, jak 4 poprzednie części, pochłonięta jednym tchem. Chciałabym zobaczyć ekranizację wszystkich tomów.

Końcówka nienajgorsza, jednak początek tragiczny. Lisbeth znów komuś pomaga, a historia tego kogoś naprawdę wciąga. Polecam!

Z dziełami Larssona nie może się równać, ale wciągnęła mnie.

Lisbeth bezbłędna

Świetna pozycja. Gorąco polecam!

Ciekawa fabuła, aczkolwiek w porównaniu do poprzednich części  rozczarowała mnie . Chyba nie ma dziewczyny tak bardzo skrzywdzonej przez los, jak Lisabeth Salander. To bohaterka o mrocznej przeszłości, dzieciństwie pełnym przemocy psychicznej i fizycznej, skazaną na pobyt w szpitalu psychiatrycznym, gdzie miał nastąpić ciąg dalszy koszmaru. W “Mężczyźnie, który gonił swój...

Dyskusje

4 994