Cień wiatru. Przewodnik po Barcelonie

turystyka, mapy, atlasy
83-7495-053-6
Urszula Jelińska
Barcelona

Przewodnik już trochę wiekowy, mało praktyczny a jednak ciekawy. Formą też nie przypomina dzisiejsze przewodniki. Jest zbiorem historii i opisów budynków, ulic, obiektów opisanych z nastawieniem pokazania charakteru danych miejsc. Książka wiernie oddaje klimat miasta. Warta przeczytania zawłaszcza dla tych, którzy chcą poznać Barcelonę jako miasto z historią a nie tylko...

Próbowałem iść tymi śladami, choć książkę uważam za słaby przewodnik

Kolejny przewodnik po Barcelonie wzięty na tapetę! Tym razem przewodnik nietypowy, bo poświęcony przede wszystkim miejscom uwiecznionym przez Carlosa Ruiza Zafona na kartach "Cienia wiatru". Ta niezbyt obszerna książeczka to więc nie lada gratka dla miłośników powieści z cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek!

Jestem wielką wielbicielką zarówno Barcelony jak i twórczości...

Dla wszystkich, którzy lubią Barcelonę jak i czytelników Zafóna ;)

Przewodnik prawie tak magiczny, jak "Cień wiatru" i jak sama Barcelona. Świetnie oprowadził mnie po Barcelonie Zafona.

Malutka książeczka zawierająca w sobie mnóstwo ciekawych wskazówek dla tych, którzy chcą podążać śladami bohaterów Carlosa Ruiza Zafona. Zabrana do Barcelony okazała się bardzo przydatna w odnajdywaniu pełnych magii miejsc z książki. Sporo wskazówek od Zafona, dodatkowe uwagi autorów.

Rewelacyjna pozycja.

Właśnie odhaczyłam podpunkt "nabyc [niniejszy] Przewodnik" z listy wskazującej moje życiowe plany, te mniejsze i te większe. Zaraz niżej znajduje się "wyjechac do Miasta Przeklętych", podążyc śladami Daniela, a byc może nawet w końcu dojrzec cień wiatru :)

No niestety jestem Zafonomaniaczką więc gdy zobaczyłam tą książkę to niestety musiałam ją kupić. Jest dobrym przewodnikiem, który można wykorzystać w Barcelonie. Miło się czytało i fajnie opisuje miasto, ale nie jest porywająca.

Ciekawostka dla czytelników Cienia wiatru Zafona - przewodnik skonstruowany na podstawie miejsc odwiedzanych, przemierzanych przez bohaterów książki tego hiszpańskiego pisarza. Zrzuć papcie, usiądź wygodnie i przemierzaj centrum Barcelony krok po kroku, wspominaj jednocześnie losy postaci i porównaj realne miejsca z wytworami Twojej wyobraźni.

"Chciałem, aby opisana...

Dyskusje