Gra anioła

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2) literatura piękna
El Juego del Angel
Katarzyna Okrasko
Muza
Barcelona intryga miłość pisarz lata 20
El Juego del Angel
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 2)
literatura piękna
Katarzyna Okrasko
Barcelona intryga miłość pisarz lata 20

Opinie [1 543]

Wspaniała, wciągająca. Niemniej poprzednia część, czyli Cień wiatru bardziej mnie urzekła. Ta jest bardziej mroczna i tajemnicza.

Rewelacyjna. Genialna. Piękna. Najlepsza książka z cyklu. Czytając ją miałam wrażenie, że razem z Martinem jestem w przepięknie opisanej przez autora Barcelonie. Podoba mi się w tej książce wszystko. Styl pisania, różnorodność postaci, opisy miasta, całość fabuły i zakończenie, które niewątpliwie jest wisienką na torcie. Jest po prostu wspaniała i polecam ją wszystkim.

czytałam w wakacje 5 lat temu, dlatego brak oceny, ale pamiętam, że bardzo mi się podobała

Mroczniejsza od poprzedniej części, ale równie fascynująca. Polecam serdecznie

Podobnie jak "Cień wiatru" tak i "Gra anioła" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Cudowny styl Zafóna wciąga nas w historię i sprawia, że razem z głównym bohaterem chcemy odkrywać kolejne tajemnice. Ponownie w tle mamy niesamowite opisy Barcelony, które dodają jeszcze klimatu całej opowieści.
A co do samej historii- mroczna, tragiczna, wciągająca, niebanalna, wyjątkowa-...

Genialne zdanie z tej książki: być może jest jeszcze za wcześnie i nie wystarczy, że usłyszy pan prawdę z moich ust. Musi ją pan zobaczyć na własne oczy. Poczuć na własnej skórze. I poczuje ją pan, proszę mi wierzyć.
Słowem, trzeba sięgnąć po lekturę, żeby się przekonać, jak jest wyjątkowa!.
By the way, poznałam autora i wypożyczyłam tę książkę w dniu jego śmierci....

Tajemnicza i intrygująca , ale zgadzam się, że to już nie ta atmosfera jaką udało się uzyskać w "Cieniu wiatru"...

Trzecie z przeczytanych książek z serii cmentarza zapomnianych książek. Wspaniała powieść! Dowiadujemy się z niej, że słowo pisane jest cenniejsze, niż skarby świata całego. Że pisarz, który spłodzi swoją książkę darzy ją uczuciem, niczym dziecko własne. Śledzimy losy pisarza przez kolejne jego lata i cóż, szczęścia na horyzoncie nie widać. Ale widocznie takie jest brzemię...

Pan Zafon po raz kolejny zabrał mnie do Barcelony i po raz kolejny był to wspaniały czas spędzony w gronie jego bohaterów. Tym razem mroczniej i tragiczniej, ale ze łzami szczęścia na koniec.

Niestety, po przeczytaniu "Cienia wiatru" ta książka była duzym rozczarowaniem. Brakowało mi w niej dynamizmu i magii, która tak zachwyciła mnie w pierwszej części cyklu.

Dyskusje

28 139