Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji

Okładka książki Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji Sebastian Frąckiewicz
Okładka książki Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji
Sebastian Frąckiewicz Wydawnictwo: Czarne sztuka
376 str. 6 godz. 16 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2017-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Liczba stron:
376
Czas czytania
6 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380495845
Tagi:
literatura polska rysunek grafika ilustracje rozmowa
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Karolina i Klara. Medalion czasu Sebastian Frąckiewicz, Anna Krztoń
Ocena 8,0
Karolina i Kla... Sebastian Frąckiewi...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 11 /listopad 2018 Alicja Biała, Dominik Bielicki, Kalina Błażejowska, Dorota Borodaj, Halina Bortnowska, Natalia Fiedorczuk, Sebastian Frąckiewicz, Karolina Gawlik, Hanka Grupińska, Urszula Honek, Eliza Kącka, Andrzej Leder, Jakub Pszoniak, David Remnick, Karolina Sulej, Marcin Wicha, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Alicja Biała, Domin...
Okładka książki Biceps 6 Przemek Badowski, Piotr Bartosiak, Katarzyna Cergowska, Paweł Deptuch, Sebastian Frąckiewicz, Daniel Gizicki, Gonz, Paweł Grześków, Szymon Holcman, Michał Jałoszyński, Jakub Jankowski, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Jacek Jastrzębski, Ewa Juszczuk, Joanna Karpowicz, Arkadiusz Klimek, Łukasz Kowalczuk, Bartłomiej Kurzok, Jacek Kuziemski, Michał Lasota, Maciej Łazowski, Sławomir Lewandowski, Kasia Mazur, Łukasz Mazur, Kalina Możdżyńska, Tomasz Niewiadomski, Piotr Nowacki, Tomasz Pastuszka, Paweł Płóciennik, Marcin Ponomarew, Tomasz Pstrągowski, Mikołaj Ratka, Hubert Ronek, Piotr Rosner, Michał Rzecznik, Tomasz Samojlik, Koka Skowrońska, Michał Śledziński, Wojciech Stefaniec, Przemysław Surma, Dominik Szcześniak, Bartosz Sztybor, Paweł Timofiejuk, Mikołaj Tkacz, Mateusz Trąbiński, Agata Wawryniuk, Filip Wiśniowski, XNDR
Ocena 4,3
Biceps 6 Przemek Badowski, P...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
136 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
245
243

Na półkach:

Jeśli ktoś chce lub choć chciał zostać grafikiem, ilustratorem, projektantem, a nawet malarzem, to ten zbiór wywiadów jest dla niego. Można się wiele dowiedzieć, jak w praktyce wygląda życie zawodowe kogoś takiego. Prywatne trochę też. Przy czym ten ktoś częściej jest mężczyzną niż kobietą. Cóż, godzenie pracy z wychowywaniem dzieci nigdy nie jest łatwe, a partnerski podział obowiązków nie jest (jeszcze?) oczywistością w wielu związkach. Szczególnie, gdy oboje są artystami. Co celnie podsumowała Iwona Chmielewska mówiąc, że artyści lubią być skupieni, ale lubią być w tym skupieniu obsługiwani, zwłaszcza artyści mężczyźni.

Jeśli ktoś chce lub choć chciał zostać grafikiem, ilustratorem, projektantem, a nawet malarzem, to ten zbiór wywiadów jest dla niego. Można się wiele dowiedzieć, jak w praktyce wygląda życie zawodowe kogoś takiego. Prywatne trochę też. Przy czym ten ktoś częściej jest mężczyzną niż kobietą. Cóż, godzenie pracy z wychowywaniem dzieci nigdy nie jest łatwe, a partnerski...

więcej Pokaż mimo to

avatar
180
16

Na półkach: , , ,

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator.

Trafiłam na tę książkę tylko i wyłącznie za sprawą polecenia przez osobę, która od długiego czasu jest dla mnie wzorem w zakresie ilustracji, kolorów i wszelakiego rodzaju tworzenia. Pięknie się składa, bo tytuł ten również sprawił, że moja głowa była pełna inspiracji i moja miłość do ilustracji zakwitła nowymi kolorami 🌸 ale po kolei…

Sebastian Frąckiewicz w rozmowach z jedenastoma przedstawicielami tej profesji obnaża blaski i cienie pracy ilustratora. Jak zaczynali? Jak wypracowali swój styl? Kto był ich inspiracją? Wywiady są konkretne, mięsiste, naprawdę dużo można wynieść z doświadczeń zarówno młodych twórców jak i klasyków.

Muszę przyznać, że pierwszy raz wywiady w formie pisanej wywołały we mnie takie pokłady weny. Świetna dziennikarska robota i wspaniali, kreatywni goście. A jakże różni! Postawienie obok siebie Józefa Wilkonia z jego ilustracjami dziecięco-abstrakcyjnymi i Bartłomieja Gawła, projektującego nadruki koszulek zespołów metalowych, a zaraz obok wjeżdża Anna Halarewicz z ilustracją modową… uwielbiam tę różnorodność w stylach.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to ilość ilustracji na stronach książki... Dużo googlowałam, a chciałoby się mieć to całe piękno w jednym miejscu.

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator.

Trafiłam na tę książkę tylko i wyłącznie za sprawą polecenia przez osobę, która od długiego czasu jest dla mnie wzorem w zakresie ilustracji, kolorów i wszelakiego rodzaju tworzenia. Pięknie się składa, bo tytuł...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1484
580

Na półkach: , ,

Masa interesujących faktów, wynikających z ciekawie prowadzonych rozmów i oczywiście genialnych rozmówców. Jednak dla mnie wciąż za mało samych ilustracji... Przy notkach brakło mi zdjęć głównych bohaterów - fajnie byłoby zobaczyć ich na przykład przy pracy, w swoich przestrzeniach/gabinetach/pracowniach. No niby wiadomo, że se w internetach można znaleźć, no ale ja bym chciała w książce.

Masa interesujących faktów, wynikających z ciekawie prowadzonych rozmów i oczywiście genialnych rozmówców. Jednak dla mnie wciąż za mało samych ilustracji... Przy notkach brakło mi zdjęć głównych bohaterów - fajnie byłoby zobaczyć ich na przykład przy pracy, w swoich przestrzeniach/gabinetach/pracowniach. No niby wiadomo, że se w internetach można znaleźć, no ale ja bym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
478
240

Na półkach:

Dobra dawka motywacji od kolegów i koleżanek "po fachu". Powyższa pozycja to zbiór wywiadów z grafikami i ilustratorami młodego pokolenia, oraz tymi, których uważamy już za klasyków w swojej dziedzinie. W przeciwieństwie do "Nie ma co się obrażać" Frąckiewicz kładzie większy nacisk na obszerniesze treści i warstwę merytoryczną książki niż ekspozycję samych prac - co dla mnie jest bardzo dużym plusem. Ponadto zawsze fajnie jest zobaczyć, że polska ilustracja ma się całkiem dobrze 👍

Dobra dawka motywacji od kolegów i koleżanek "po fachu". Powyższa pozycja to zbiór wywiadów z grafikami i ilustratorami młodego pokolenia, oraz tymi, których uważamy już za klasyków w swojej dziedzinie. W przeciwieństwie do "Nie ma co się obrażać" Frąckiewicz kładzie większy nacisk na obszerniesze treści i warstwę merytoryczną książki niż ekspozycję samych prac - co dla...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1761
887

Na półkach:

Chciałam, musiałam przeczytać tę książkę dla Piotra Sochy, ilustratora, którego wydana przez Dwie Siostry książka dla dzieci "Pszczoły" robi międzynarodową furorę. Bardzo interesujące są jego opowieści o warsztacie, pracochłonnych rysunkach, nadmiarze kresek i detali, które z biegiem lat i tak zaczął ograniczać.
W rozmowach o ilustracji bardzo często pada informacja o samotności rysownika, który poświęcając się tworzeniu woli robić to w samotności, niż w grupie, choć zdarzają i tacy, którzy potrafią projektować zespołowo. Książka pełna jest intrygujących pytań: o inspiracje, radzenie sobie w świecie pełnym konkurencji i podstępów. Są też ważne pytania o związki z literaturą, wolny czas i marzenia.
Ilustrator wychodzi z cienia, staje się pełnoprawnym, równorzędnym twórcą, który pokonuje długa, wyboistą (wielokrotnie niedocenianą) drogę, by uzyskać zadowalający efekt.


Więcej na: https://buchbuchbicher.blogspot.com/2017/12/sebastian-frackiewicz-ten-okiec-zle-sie.html

Chciałam, musiałam przeczytać tę książkę dla Piotra Sochy, ilustratora, którego wydana przez Dwie Siostry książka dla dzieci "Pszczoły" robi międzynarodową furorę. Bardzo interesujące są jego opowieści o warsztacie, pracochłonnych rysunkach, nadmiarze kresek i detali, które z biegiem lat i tak zaczął ograniczać.
W rozmowach o ilustracji bardzo często pada informacja o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2838
124

Na półkach: , , ,

Przeczytałam! I mam niedosyt. Niewątpliwym plusem książki jest doskonałe przygotowanie merytoryczne Frąckiewicza. Każdy z jego jedenastu wywiadów jest inny, w każdym porusza nowe zagadnienia, zadaje ciekawe, wnikliwe pytania. Widać, że do każdej z rozmów rzetelnie się przygotował.
Interesujący jest również dobór twórców, począwszy od mistrzów polskiej szkoły ilustracji, skończywszy na młodych, lecz już docenionych w Polsce (i na świecie) ilustratorów.
Mam jednak wrażenie, że niektórym rozmówcom poświęcił zbyt wiele uwagi, innych natomiast potraktował trochę po "macoszemu". Rozmowa z Wilkoniem, świetnym przecież gawędziarzem, była zbyt krótka, zbyt powierzchowna. Z kolei z wywiadu z Emilią Dziubak dałoby się zrobić nawet osobną książkę.
Chciałabym także, aby zamieszczono więcej ilustracji, zwłaszcza tych, o których opowiadają twórcy. Wiem, książka nie jest z gumy, nie rozciągnie się. A szkoda, bo zabrakło wielu świetnych twórców. Liczę na drugi tom.

Podsumowując: czytałam (i oglądałam) z wielką przyjemnością, cieszę się, że mogłam poczytać o ilustratorach, których bardzo cenię, a którzy z racji wieku nie dorobili się jeszcze publikacji na swój temat :)

* Moja córka była zachwycona widząc w tej książce swoich ulubionych ilustratorów. Czyli Chmielewską, Bogucką, Dziubak, Bajtlika, Wilkonia, Butenko czy Sochę, znanego u nas w domu także z gier planszowych. Żałowała, że nie było Pękalskiego, Jung, Szymanowicza, Rusinek, de Latoura czy Mizielińskich....

Przeczytałam! I mam niedosyt. Niewątpliwym plusem książki jest doskonałe przygotowanie merytoryczne Frąckiewicza. Każdy z jego jedenastu wywiadów jest inny, w każdym porusza nowe zagadnienia, zadaje ciekawe, wnikliwe pytania. Widać, że do każdej z rozmów rzetelnie się przygotował.
Interesujący jest również dobór twórców, począwszy od mistrzów polskiej szkoły ilustracji,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
407
32

Na półkach: ,

Bardzo odświeżająca lektura rozmów z ludźmi, dla których pasja i talent stały się źródłem utrzymania. Czyta się to niesamowicie przyjemnie, choć nie bez delikatnych ukłuć igiełki zazdrości. Mamy tu przekrój stylów w ilustracji a także przekrój osobowości twórców. Obserwujemy różne drogi życiowe, kierunki rozwoju, osiągnięcia i sukcesy. Przy okazji dowiadujemy się, na jakich zasadach funkcjonuje rynek w Polsce i za granicą oraz poznajemy ciekawe, wynikające z doświadczenia, obserwacje. W zestawieniu występują przedstawiciele zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia artystów, tworzący w innych czasach, stosujący odmienne techniki i mówiący o ilustracji w zróżnicowany sposób. Mamy uczniów i nauczycieli, osoby, dla których ilustracja jest wyrafinowaną sztuką i rzemieślników, ilustratorów książek, gier i rynku muzycznego. Świetne, inspirujące, ciekawie prowadzone i pięknie wydane rozmowy.

Bardzo odświeżająca lektura rozmów z ludźmi, dla których pasja i talent stały się źródłem utrzymania. Czyta się to niesamowicie przyjemnie, choć nie bez delikatnych ukłuć igiełki zazdrości. Mamy tu przekrój stylów w ilustracji a także przekrój osobowości twórców. Obserwujemy różne drogi życiowe, kierunki rozwoju, osiągnięcia i sukcesy. Przy okazji dowiadujemy się, na jakich...

więcej Pokaż mimo to

avatar
249
30

Na półkach:

Bardzo wiele ta książka mi uświadomiła jeśli chodzi o możliwości rozwoju i zaistnienia jako młody twórca, nie tylko ilustrator.

Bardzo wiele ta książka mi uświadomiła jeśli chodzi o możliwości rozwoju i zaistnienia jako młody twórca, nie tylko ilustrator.

Pokaż mimo to

avatar
410
187

Na półkach: , , ,

Wywiady z polskimi ilustratorami - współczesnymi jak i idolami dzieciństwa. Pyszna lektura!
polecam każdej osobie zainteresowanej rozwojem polskiej ilustracji.

Wywiady z polskimi ilustratorami - współczesnymi jak i idolami dzieciństwa. Pyszna lektura!
polecam każdej osobie zainteresowanej rozwojem polskiej ilustracji.

Pokaż mimo to

avatar
105
21

Na półkach:

Pięknie wydana i niezwykle ciekawa książka.
Forma wywiadów czyni ją tylko bardziej atrakcyjną.
Polecam czytać z otwartą pod ręką przeglądarką, by na bieżąco sprawdzać pojawiające się w wypowiedziach nazwiska, tytuły czy fakty.

Pięknie wydana i niezwykle ciekawa książka.
Forma wywiadów czyni ją tylko bardziej atrakcyjną.
Polecam czytać z otwartą pod ręką przeglądarką, by na bieżąco sprawdzać pojawiające się w wypowiedziach nazwiska, tytuły czy fakty.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    268
  • Przeczytane
    177
  • Posiadam
    65
  • Teraz czytam
    18
  • 2018
    9
  • Chcę w prezencie
    7
  • 2019
    5
  • Ilustracja
    5
  • Ulubione
    5
  • 2020
    5

Cytaty

Więcej
Sebastian Frąckiewicz Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także