Kłamca

Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kłamca (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
słowiańska fantasy
Kłamca (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
słowiańska fantasy

Ale coś co skończyłem - niestety ze sporym rozczarowaniem.
Po zajawce - bardzo ambitnej -
cyt ...
Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair Valhalla legła w gruzach. Loki, adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców, staje po stronie triumfujących zastępów pańskich. W świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, jego usługi są dla...

Zacnie i z jajem napisane historyjki. Przy takiej lekturze po pracy fajnie się odreagowuje. Właśnie, po pracy! Oj chciałbym czasami mieć w pracy takie talenta jak główny bohater ;)

Bardzo fajna seria jeśli chodzi o wszystkie tomy. Pierwszy tom jest jednym z najlepszych, ponieważ dalsze książki mam wrażenie, że są ciągnięte na siłę i są momenty w tamtych tomach, które nudzą ale mimo to fajna seria, warta przeczytania. Polecam też osobom takim jak ja, którzy kochają mitologię, osoby mitologiczne, chrześcijańskie itp. Polecam

1982

Trochę jestem zawiedziony. Ale! Myślę, że się rozkręci.

Ćwiek w pełnej okazałości. Czyta się świetnie, szybko i chce się jeszcze więcej.

To nie jest zła książka. Styl autora jest przyjemny. Po prostu średnio mi leżało to, że są to opowiadania.

To jest moje pierwsze zetknięcie ze zbiorem opowiadań.
Pierwsze opowiadania są bardzo chaotyczne, ciężko sie w nich połapać. Ale jak dla mnie były bardzo dobre mimo tej wady.
Niektóre opowiadania mnie absolutnie wciągały, inne troche mniej, lecz były na bardzo dobrym poziomie.
Moje ulubione opowiadania to ;galeria ;cicha noc ; mlot, waz i skala;

Książka przypomina...

Kolejna książka, do ktrórej musiałam podchodzić kilka razy, bo mnie kompletnie początek nie wciągnął. Pocięte sceny, które początkowo w nic się nie łączą, lekki chaos (i dlaczego na Boga zabili Walkirie??? zły autor!), dopiero około połowy, kiedy zaczyna się akcja w hotelu w Londynie złapalam pełen kontakt z historią i już było lepiej. Oby następne tomy zmiotły mnie z...

Książka jest po prostu świetna. Naprawdę dobry pomysł, i genialne wykonanie. Polecam wszystkim fanom Lokiego oraz mitologii Nordyckiej.

O matko jedyna, jakie to było dobre! Autor posługuje się religią katolicką i nordycką, a także łączy w sobie najlepsze cechy filmów akcji, a także czerpie z innych religii - jak dla mnie bomba!
Świetnie przetworzone motywy, wartka akcja, postacie - głównie Loki i aniołowie - mają swoje niepowtarzalne cechy, humor faktycznie bawi i nie jest obleśny czy odrzucający - słowem,...

Dyskusje

11 115