Mój własny diabeł

Mike Carey Wydawnictwo: Mag Cykl: Felix Castor (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Devil You Know
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
egzorcysta demony nieumarli Castor

Okładka książki Lucifer #50 Mike Carey, Chris Weston
0,0
Lucifer #50 Mike Carey, Chris W...
Okładka książki Lucyfer. Tom 1 Mike Carey, Peter Gross, Scott Hampton, Ryan Kelly, Dean Ormston, Warren Pleece, Chris Weston
8,0
Lucyfer. Tom 1 Mike Carey, Peter G...
Okładka książki Rodzina z domku dla lalek. Hill House Mike Carey, Peter Gross, Vince Locke
7,3
Rodzina z domk... Mike Carey, Peter G...
Okładka książki Batman Noir - Batman Black & White. Nigdy po trupie Neal Adams, Rafael Albuquerque, Doug Alexander, Lee Allred, Michael Allred, Brent Anderson, John Arcudi, Mark Askwith, Brian Azzarello, Hilary Barta, Lee Bermejo, John Bolton, Philip Bond, Ivan Brandon, Ed Brubaker, Dave Bullock, Riccardo Burchielli, Blair Butler, Mike Carey, Tommy Castillo, Eric Cherry, Cliff Chiang, Michael Cho, Becky Cloonan, Darwyn Cooke, Denys Cowan, Dan Didio, Paul Dini, Danielle Dwyer, Nathan Edmondson, John Floyd, Nathan Fox, Sean Galloway, Alex Garland, Keith Giffen, Dick Giordano, Rafael Grampa, Rob Haynes, Adam Hughes, Rian Hughes, Victor Ibáñez, Geoff Johns, Dave Johnson, J.G. Jones, Michael William Kaluta, Chip Kidd, Paul Kupperberg, Derek Laufman, Jeff Lemire, David Macho, Howard Mackie, Jim Mahfood, Steve Mannion, Dwayne McDuffie, Don McGregor, Mike Mignola, Scott Morse, Olly Moss, Dean Motter, Sean Murphy, Dustin Nguyen, Troy Nixey, Alex Nińo, Ann Nocenti, John Ostrander, Jimmy Palmiotti, Ruben Pellejero, Scott Peterson, Will Pfeifer, Sean Phillips, Whilce Portacio, Jon Proctor, Javier Pulido, Joe Quinones, Rodney Ramos, Sal Regla, Joe Rivera, Paolo Rivera, Andrew Robinson, Kenneth Rocafort, Robert Rodi, Stephane Roux, Chris Samnee, Damion Scott, Ryan Sook, Dave Stewart, Dave Taylor, Kimo Temperance, Jill Thompson, Michael Uslan, John Watkiss, Len Wein, Chris Weston, Maris Wicks, Judd Winick, Marv Wolfman, William Wray, Danijel Žeželj
8,8
Batman Noir - ... Neal Adams, Rafael ...
Okładka książki Femme Magnifique: 50 Magnificent Women Who Changed the World Philip Bond, Paige Braddock, Mark Buckingham, Mike Carey, Cecil Castellucci, Kelly Sue DeConnick, Tess Fowler, Kieron Gillen, Lucy Knisley, Teddy Kristiansen, Alisa Kwitney, Christina Rice, Steven T. Seagle, Gail Simone, Matt Wagner, Gerard Way, Annie Wu
0,0
Femme Magnifiq... Philip Bond, Paige ...
Okładka książki Ludzka Pochodnia (Jim Hammond): Pochodnia Mike Carey, Jim Krueger, Alex Ross
7,5
Ludzka Pochodn... Mike Carey, Jim Kru...

No i super, właśnie czegoś takiego szukałem od dłuższego czasu. Pulpowa historia o egzorcyście w klimacie czarnego kryminału. Widać silne zapożyczenia z Constantine'a, ale nie szkodzi to lekturze. Zwłaszcza, że chyba każdy kto sięga po taką książkę wie czego się spodziewać.
Główny bohater jest oczywiście popijającym cynikiem o gołębim sercu rzucającym sucharami wprost z...

Nie wciągnęła mnie

Wziąść doskonałe przygody Dresdena, Jima Careya i napisać chamską podróbę. Co może pójść nie tak?
Otóż wszytko. Cienkie to na każdej płaszczyźnie. Wali plagiatem na milę. Miękkie jak namoczony wafel. Szkoda czasu nawet żeby napisać coś więcej, nie mówiąc o czytaniu tego gniota.

Bardzo fajna narracja i wciąga więc będą czytane następne części

Feliks Castor to pozostałości po pisaniu przez Carey'a komiksowych przygód Constantine'a. Jest podobny angielski klimat, dupkowaty główny bohater, ale autor na nowo wymyślił świat, w którym odbywa się akcja książki i rządzące nim prawa. Nie ma co spodziewać się czegoś więcej niż kryminał z wątkiem nadnaturalnym - pod tym względem jest to książka genialna.

Z opisu myślałem, że to będzie strzał w dziesiątkę, lubię takie klimaty. A jednak trochę mi się wlokło czytanie, ogólnie nie wyrobiłem sobie jasnego zdania, czy przekonuje mnie postać i historia Castor'a. Sięgnę po drugi tom, może wtedy będę wiedział więcej.

Wlasnie odkrylam nowa serie fantasy, ktora mysle pociagne dalej. Felix Castor, egzorcysta, umie oddzialywac na duchy poprzez muzyke. Za pomoca swojego fletu potrafi zamknac umarlaka w pulapce i odeslac do otchlani. Problem w tym, ze nie wszystko jest takie proste i Felix, zwany Fixem zawsze wplacze sie w jakies klopoty 😉

Fantasy w mrocznym klimacie. Polubiłam głównego bohatera, mimo że jest draniem (a może właśnie dlatego).

Na półkach: , , , ,

Przeczytana po raz drugi. Pierwsze spotkanie nie było zbyt udane,bo może zbytnio się skupiłam na okładce i dlatego spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Drugie spotkanie o wiele lepsze.
W ogóle nie rozumiem tego że na każdej książce z cyklu pisze kim jest autor (twórcą Constantine'a) bo to jak dla mnie antyreklama jego książek o Castorze.
Film był o czym innym a "Mój...

Pierwsza część serii o prywatnym egzorcyście Feliksie Castorze.
Jako pogromca duchów Castor nie narzeka na nudę. Jednak jak się okazuje nie wszystkie egzorcyzmy są proste, zwłaszcza gdy zaczynają na ciebie polować demony.
Odesłać ducha można w dwojaki sposób. Jednym z nich jest załatwienie jego niedokończonych spraw. A to okazuje się bardzo ryzykowne...
Jeśli lubicie wątki...

Dyskusje