6 filarów poczucia własnej wartości

Nathaniel Branden nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 335 str.
The Six Pillars of Self-Esteem
Hanna Dąbrowska
JK
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
samoświadomość poczucie własnej wartosci

The Six Pillars of Self-Esteem
Hanna Dąbrowska
JK
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
samoświadomość poczucie własnej wartosci

Kup książkę

Daje do myślenia, ale bardzo dużo treści. Dla chcących od razu pracować nad sobą - w książce jest program pracy nad rozwojem poczucia własnej wartości (ale warto się nastawić na wielomiesięczny proces). Niektóre spostrzeżenia wywołały u mnie sprzeciw. Z jednej strony autor zachęca do skupienia na sobie, samoświadomości, co na pewno na etapie ćwiczenia może być trudne dla...

Rzetelnie napisana książka. Praktyczne porady. Dotykanie źródła każdego z wyszczególnionych filarów.

Istota wysokiej samooceny jest zaufanie do własnego umysłu oraz przekonanie, że zasługujemy na szczęście - napisał autor w tej świetnej, choć wymagającej skupienia książce. Dajesz sobie prawo do szczęścia?

Poradnik sklania do przemyslen, uświadamia i zawiera praktyczne rady i cwiczenia ktore jednak nalezy systematycznie wykonywac (system codziennej autoterapii na kilka miesiecy)

Czytałam książkę Brandena dość długo, ponieważ wymaga pochylenia się nad różnymi kwestiami, które dotyczą nas lub naszych bliskich, znajomych, współpracowników, itd. W moim odczuciu to książka, którą z pewnością warto przeczytać, bo uświadamia, co jest przyczyną kłopotów z poczuciem własnej wartości i jak można nad nią pracować. Mam ją na półce i zamierzam do niej wracać.

Dużo uświadamia, dość ciężka lektura. Jednak warto polecić.

Bardzo rzetelna książka; nie jest to "coachingowy bełkot". Polecam

Bardzo ważna i wartościowa pozycja dla każdego kto chce się rozwijać. Powinna być lekturą obowiązkową dla nauczycieli. Polecam!

Świetna książka, mimo że momentami jest trudna i przydługawa. Pomaga zbudować zdrowe poczucie własnej wartości jak dobry terapeuta.

Poczucie własnej wartości jest jedną z niewielu rzeczy, które trudno zanegować. Oczywiście można mieć je wysokie lub niskie, ale zawsze - jakieś. Każdy posiada jakiś obraz samego siebie. Książka Nathaniela Brandena udowadnia, jak olbrzymią wartość ma ten obraz, jak często jest on budowany niewłaściwie, oraz co można zrobić, by go poprawić, w jaki sposób z nim pracować.

Dyskusje

• Poradniki