Ja

1994-01-01
JK
poradniki
2009-01-01

Łatwo się czyta. Szybko. Dużo porad. Samoświadomość, samoakceptacja. Uważam tą pozycję za wartościową. Polecam ludziom, którzy lubią czytać o samorozwoju.

Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w życiu. A było ich sporo. Napisana z pasją i sercem. Must have w biblioteczce. Książka, do której będę wracać po inspirację, refleksję i zrozumienie siebie i innych ludzi.

Poradnik bez drażniącej poradnikowej formy. Szczególnie dobra pierwsza część książki tłumacząca działanie mózgu człowieka. Pokazuje, że można się spełniać
i jest to fakt logiczny.

Nie jestem największym fanem książek 'motywacyjnych' czy 'popularno psychologicznych'. Niwiński w swoim 'ja' zawarł jednak więcej treści niż może się to wyadawć po tak niewielkim tytule. Książkę czyta się nadpodziw lekko i przyjemnie przy jednoczesnym dźwignięciu poczucia własnej wartości. Po prostu super! :D

Zdecydowanym plusem książki jest przytoczenie przez autora masy innych dzieł do których się odwołuje i przytacza cytaty. Skutkiem tego jest pokazanie czytelnikowi, że autor pokazuje nie tylko swoje podejście do życia ale też innych. Czy książka jest ciekawa? Kolejnym plusem jest nawiązywanie do religii, przy równoczesnym niedyskryminowaniu osób niewierzących. Jest to dla...

Jak dla mnie bezapelacyjny klasyk :) Bardzo lubię do tej książki wracać.

W dzieciństwie wiele razy przeglądało się ją, oglądając zabawne ilustracje. Książka poszerza horyzont postrzegania siebie, zachęca do wzięcia odpowiedzialności za własne życie i wybory. Zapewne większość nie znajdzie tam nic nowego, ale biorąc pod uwagę kiedy została ona napisana - rewelacja. Język i liczne przykłady sprawiają, że tej książki nie da się nie lubić.

Z zasady nie czytam poradników, instrukcji życia, wywodów na temat jak żyć by przeżyć, jak patrzeć by zobaczyć ale czasem coś przeczytam w tym stylu.....-)) i nie żałuję.... Książka mądra, ciekawa, wiele cennych uwag z których można korzystać...Książka nie spowodowała że stałem się lepszym człowiekiem ale zwróciła mi uwagę że jestem ,,kowalem własnego losu" a moje...

Książka powinna być lekturą obowiązkową w polskich liceach. Dla jednych dużym urokiem może być styl w jakim książka była napisane (dotyczy to też wszelkich obrazków), mnie ten styl momentami delikatnie irytował. Jednak nie zmienia to faktu że książka jest FANTASTYCZNA, zupełnie zmieniła moje podejście do życia i pomogła przyspieszyć (jeśli nie w ogóle umożliwić) mój dalszy...

Moja pierwsza i od razu ulubiona książka z rozwoju osobistego. Sięgam do niej średnio co 3-4 lata i zawsze czytam z wielkim entuzjazmem. Bardzo polecam! :)

Dyskusje

• Poradniki