O sztuce miłości

8371209959
Aleksander Bogdański
miłość Fromm

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST
Erich Fromm to taki miły filozof, a to jest taka feels good książka. Polecam, można po niej czuć się naprawdę przyjemnie No i jeśli nie masz pojęcia o miłości to przeczytaj koniecznie.

"O sztuce miłości" jest zaskakująco wnikliwą analizą społeczeństwa kapitalistycznego, i jego dotychczasowych przemian na gruncie stosunków międzyludzkich i filozofii transcendentalnej. Fromm eksploruje zagadnienie miłości w każdym jej wymiarze - od erotycznej po miłość do siebie samego, i Boga. Angażuje się w rozmyślania na temat czynników koniecznych do prowadzenia życia...

Fajna mała książka o miłości od Ericha Fromma.
Oprócz głupiego wywodu o homoseksualizmie (nieuzasadniony) autor ciekawie rozpatruje rodzaje miłości rzadko poruszane w psychologii. Książka ta ma magiczną moc wk******* każdego kto przeczytał (bo kochał źle)
Mimo wszystko warto się zapoznać i zreflektować np. nad tym jak kapitalizm wpływa na nasze relacje.

Zawsze, kiedy czytam książki Fromma jak ta, świat wydaje mi się być lepszym i piękniejszym, a wszelkie problemy łatwymi do rozwiązania. Jego lekkość pióra w połączeniu z troską o ludzi, ten przepiękny wnikliwy humanizm, to czystej wody ambrozja dla intelektu i dla serca. Fromm w swej książeczce, zważywszy na jej rozmiar, pochyla się nad wszelkimi aspektami miłości, krótko...

1925

"O sztuce miłości" to krótka książeczka, w której Fromm bada czym jest miłości i jaka jest jej rola w życiu człowieka. Miłość jest dla niego bardziej postawą wobec całego świata, niż gwałtownym uczuciem dotyczącym pewnego obiektu. Stara się pokazać, że tak rozumianej miłości można się nauczyć i przepełnić nią swoje życie, co jest jego zdaniem właściwym zadaniem człowieka na...

Genialna. Jeśli książki dzielą się na te, które rzeczywiście mają siłę coś zmieniać i na te, które po prostu zabijają czas i przynoszą ukojenie to ta z pewnością zalicza się do pierwszego grona. Wielkie brawa Panie Fromm i dziękuję za tę książkę.

Wszystko się sprowadza do wiary w miłość Boga i pozwalanie na jej aktywne przejawianie się w życiu

Nie wiem na ile jest to merytoryczna książka, ale czyta się ją wspaniale

Fromm daje czytelnikowi dużo przemyśleń które były dla mnie rewolucyjne np to że pracowitość to bycie niewolnikiem naszych pragnień.
Mamy tu ciekawe teorie psychologiczne nt miłości, która również jest dogłębnie zaanalizowana. Fromm wyraźnie stawia granicę między egoistycznym uczuciem a miłością które...

książka całkiem ciekawa. autor nie we wszystkim miał rację, przynajmniej nie zgadzałam się z paroma poglądami. najbardziej wkurzala mnie jawna homofobia. po za tym nie była najgorsza, samo branie miłości za sztukę przypadło mi do gustu

Dawno czytałem, więc nie pamiętam tak dokładnie, wiem, że mi się spodobała, czytało się w miarę przyjemnie i szybko, ciekawe koncepcje i spostrzeżenia, w tym na temat religii, na ewolucję postrzegania Boga, i na pierwiastki męski i żeński w wychowaniu dzieci (o ile, to była ta książka xD)

Dyskusje

1 930