Przebudzenie

Anthony de Mello Wydawnictwo: literatura piękna
literatura piękna

Anthony de Mello rzuca człowiekowi wyzwanie. Stawia czytelnika w pozycji, która początkowo może trochę tłamsić czytającego. Z szacunkiem należy przyznać, że jednak Autor trzyma czytelnika w garści i sprawia, że od lektury nie sposób się oderwać. Wciąga, wodzi i sprytnie porusza się po terenie, który jest szalenie atrakcyjny i bogaty w treść.

Mimo pewnego autorytetu de...

Bardzo podoba mi się bełkot u niektórych, którzy napisali, iż pominęli sobie tę część książki, KTÓRA ICH ZDANIEM jest bez związku.

To tak jakby wziąć od kogoś przepis na ciasto i wyrzucić z niego jajka i mleko, bo mi nie pasują akurat ale uważać, że się zrobiło takie samo ciasto. No nie.

Myślę, że De Mello jako jezuita świadomie wprowadza tematy religijne, bo mają...

Ciekawa ksiazka, raczej nie na jeden raz. Do wlasnych przemyslen, inspirujaca.

Nie znając tej książki i widząc, że ktoś ją zakwalifikował do kategorii RELIGIA nigdy nie zastanowiłabym się nad jej przeczytaniem. Książka Przebudzenie to przede wszystkim psychologiczno-filozoficzne rozważania na temat tego jak myślimy i postrzegamy innych ludzi, a także jak robić to lepiej, aby zachować zdrowy umysł. Zawiera wzmianki o regilii i wszystkie pominęłam, gdyż...

Autor rzeczywiście, jak sam o sobie mówił, nie pochodził z tego świata. Jego myśli oraz idee są oryginalne, niezwykle charyzmatyczne i inspirujące. Cały czas pisze on (a właściwie mówi, ponieważ wszystko to mówił na wykładach i rekolekcjach) o przebudzeniu i odprogramowywaniu się.

Żeby przybliżyć trochę o co chodzi z tym przebudzeniem - autor przekonuje, że zostaliśmy...

Zmienia wszystko!

Ta książka wniosła wiele do mojego życia, mam wrażenie że innaczej patrzę na świat. Momentami książka ta wywoływała u mnie bunt i bardzo nie zgadzałam się z autorem zwłaszcza na początku, jednak potem doznałam jakiegoś olśnienia. Każdy powinien przeczytać tą książkę , może świat stałby się trochę lepszy. Mój ulubiony cytat, który chyba najbardziej wbił mi się w pamięć to...

Świetna książka. Przecierałam oczy ze zdziwienia, kiedy autor z taką szczerością dotykał tematyki umysłu czy duszy. Polecam serdecznie

Szczerze ? Podchodziłem do książki bardzo sceptycznie, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Można znaleźć w niej wiele przydatnych i mądrych myśli. Na pewno pozycja warta przeczytania.

Przeczytałam kilkakrotnie i za każdym razem przebudziłam się na nowo. Odkryłam, zrozumiałam, zaakceptowałam. Polecam osobom z otwartym umysłem.

3 444
    2 395