Przebudzenie

literatura piękna

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Będzie pompatycznie

Od jakiegoś czasu szukam.
Te poszukiwania pozwoliły mi poznać Dawkinsa, Wittgensteina, teorie Everetta.
Ostatnio też Hessego.
Doświadczenia mojej drogi pozwoliły mi wrócić do przerwanej przed laty lektury Przebudzenia (tak, rozumiem wszystkich, którzy nie mogli przedrzeć się przez tą książkę!)

Więc przeczytałem. Ta książka mówi o wielu rzeczach: o Bogu, o psychice, o duchowości. Jednak sama w sobie nie jest ważna.

Ważny jest efekt: "Aha! Więc tak to działa!".

DeMello może być pomocny w osiągnięciu "Efektu Aha!", ale wielu pewnie nie przekona.

Będzie pompatycznie

Od jakiegoś czasu szukam.
Te poszukiwania pozwoliły mi poznać Dawkinsa, Wittgensteina, teorie Everetta.
Ostatnio też Hessego.

Więc przeczytałem. Ta książka mówi o wielu rzeczach: o...

Początek zmiany myślenia, które nie daje spokoju.

Początek zmiany myślenia, które nie daje spokoju.

Najgłupsza książka jaką może być... zabierałem się długo...ale jak zacząłem czytać...no nie ... wychodzi z niej że wszyscy jesteśmy idiotami,że szczęście nie jest ważne...że związki itp to nasz sen a nie życie, że jeśli coś zrobię i będę zadowolony to źle....nie da się czytać...ten ojciec chciał być mądry...no zupełnie nie wyszło,....nie polecam. Dno totalne....jak się przeczytało zapomnieć jak najszybciej

Nie rozumiem fenomenu tej książki. Zgadzam się z przesłaniem, ale nie odpowiada mi forma.

Kato Paolo Fellatio.

Kato Paolo Fellatio.

Pozycja warta do przeczytania dla osób które szukają zmian w życiu i chcą przebudzenia :)

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

Przeczytałam "Przebudzenie" jednym tchem i jestem przekonana, że powrócę kiedyś do lektury. Książkę czyta się błyskawicznie. Napisana jest w bardzo przystępny i lekki sposób. Wiele z treści, które tam znalazłam, nie były nowatorskie, przynajmniej w moim odczuciu. Jednak słowa Mello mają moc. Coś, co wcześniej było dla mnie niby oczywiste, teraz dotarło jakoś bardziej i na stałe utkwiło w głowie. Nie czuję, żeby książka zmieniła moje życie, ale zdecydowanie pokazała inne spojrzenie na wiele rzeczy i nieco przeprogramowała moje myślenie. Gdyby każdy człowiek zapoznał się z treściami "Przebudzenia", być może postępowalibyśmy w bardziej przyjazny dla wszystkich sposób. Jednym słowem - polecam!

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

Książka, którą myślę, że łatwo się zachłysnąć i z lekka pogubić.
Pomimo iż pisana ładnych parę lat temu, dotyka wciąż aktualnych obszarów naszego życia. Warto podejść z pewną dozą rezerwy i nie brać wszystkiego jako prawdę objawioną, bo to nigdy nie służy. Jednak pewne rzeczy można faktycznie odnieść do swojego życia i samego siebie i dogłębnie przeanalizować. Niewygodna, z pewnością miejscami kontrowersyjna czy nawet denerwująca, ale wciąż warta przeczytania.

Książka, którą myślę, że łatwo się zachłysnąć i z lekka pogubić.

Pozornie uświadamiająca, lecz moim zdaniem zwodnicza, zwłaszcza dla szukających Tego, który jest.

Kiedyś, na początku mojej duchowej drogi, zachwycałem się tą książką. Dziś uważam, że jest zarówno dobra co szkodliwa.
Zdecydowanie poleciłbym klasyczną naukę katolicką uformowaną przed soborem watykańskim II niż tego typu książki. Ta książka to jeden wielki "religijno-filozoficzny wór", z którego cokolwiek się wyłowi, może być przydatne w życiu.