Tao Kubusia Puchatka

1995-12-31
83-7150-072-6
Rafał T. Prinke
Tao Kubusia Puchatka Taoizm

Nie jest to może arcydzieło, ale książka ma to coś coraz bliżej mi do próbowania odpuszczania sobie i próby życia bez spiny... akceptacji swoich wad... mądra choć coś mi przeszkadzało...

Jedna z tych książek, które zmieniły moje postrzeganie siebie, świata, ubogaciły mnie i dały szansę na pracę nad sobą. Jedna z tych, które po prostu MUSIAŁAM mieć na własność. Czytałam ją w wieku 15 lat, wówczas nie zrozumiałam ani słowa. Teraz...jest jak łyk wody ze strumienia w upalny dzień. Cudo.

"Czasu nie da się oszczędzić, można go jedynie spędzać".

Bardzo mądre podejście Kubusia Puchatka jak spędzać życie, aby cieszyć się nim w pełni.

To moje kolejne zetknięcie z religią wschodu. Bardzo przystępnie, logicznie i sympatycznie przedstawione. Warto sięgnąć, bo można nie tylko przypomnieć sobie fragmenty książki o Kubusiu, ale i pośmiać się.

Rewelacyjna książka.
Sama prawda.
Każdy powinien ją przeczytać!!!
Prawdy niby tak powszechne, niby tak znane, ale przez tak niewielu praktykowane...

Dzięki tej książce zainteresowały mnie różne teorie osobowości, co skłoniło mnie do pójścia na studia z psychologii.

Trudno mi cokolwiek napisać. To było wyśmienite! Tak prosto o życiu jeszcze nigdy nie czytałam. Kubuś Puchatek to mistrz nad mistrze i nie da się Go nie kochać! Ba! Nim się chce być!
Ta dość krótka książeczka warta jest przeczytania. Nie trzeba do niej podchodzić religijnie, filozoficznie, teologicznie czy jeszcze jakoś inaczej. Radzę do niej podejść tak zwyczajnie, z...

Niewielkich rozmiarów książeczka pokazująca jak w łatwy i ciekawy sposób przybliżyć ludziom zachodu filozofię wschodu. Dzięki dużym fragmentom zaczerpniętym z "Kubusia Puchatka" poznajemy, a przynajmniej próbujemy zrozumieć czym jest Taoizm.
Moje spostrzeżenia:
I mimo,że Kubuś Puchatek to miś o małym rozumku,to
"...prosty umysł niekoniecznie oznacza głupotę"
A za co...

Bardzo lubię do niej wracać.
O ile można mówić o "duchu Tao", tak trzeba autorowi oddać, że zdołał go uchwycić i przemycić za pomocą alfabetu (i sporej ilości cytacji).
Jest ciepła, spokojna i człowiekowi (o ile nie jest jakimś skończonym cynikiem) pojawia się uśmiech nie raz i nie dwa w trakcie czytania.
Bardzo polecam.

we wspaniały, prosty sposób pokazuje nam pułapki własnych myśli, oczekiwań.
można odnaleźć siebie w bohaterach Kubusia i rozpoznać z perspektywy pewne schematy, które nami rządzą i dzięki temu móc im przeciwdziałac.

po przeczytaniu tej książki poczułam zdecydowanie więcej dystansu do rzeczywistości.
szczerze polecam.

• Chcę w prezencie