Boży bojownicy

Okładka książki Boży bojownicy
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Trylogia husycka (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trylogia husycka (tom 2)
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
2004-01-01
2004-01-01
Nagroda Zajdla - nominacja (powieść) husyci wojny husyckie tabor Śląsk Piastowie

więcej Więcej

Drugi tom -dalej trzyma poziom do jakiego zostaliśmy przyzwyczajeni w pierwszym. No i tak trzymać!

Druga część trylogii zrobiła na mnie mieszane wrażenia: jest lepsza i gorsza, pod różnymi względami. Jeśli kogoś nie znudzi ping-pong uprawiany przez różne frakcje, bandy, grupy, kacerzy, inkwizytorów, książat i biskupów przez ok.300 stron, w którym piłeczką jest Reynevan, to ma szansę na pozytywne wrażenia i fajne wydarzenia. Trochę dużo tutaj "szczęśliwych zbiegów...

W drugim tomie ''Trylogii Husyckiej'' Andrzej Sapkowski literacko trzyma poziom do jakiego mnie przyzwyczaił, więc jeśli o to chodzi, to jestem wniebowzięty.
Niemniej jednak moja ogólna ocena jest o jedno oczko niższa ze względu na pewne rozwiązania fabularne z pierwszej połowy powieści. Czytając miałem wrażenie, że cały ten Śląsk jest bardzo mały i ciasny. Główny bohater...

Rewelacja.

Co prawda, w porównaniu do pierwszego tomu nieco mniej tutaj fantastyki, a więcej historii ale wciąż mamy ten jedyny w swoim rodzaju klimat, wciąż sporo magii oraz świetnie budowanych tajemnic. Druga połowa książki daje nam jeszcze dodatkowo wspaniałe sekwencje batalistyczne, rewelacyjnie odwzorowane historycznie.

Wartka akcja powieści przez cały czas nie daje...

Kolejny audiobook jest tak samo genialny jak poprzedni
Wciągająca,dynamiczna akcja i ten specyficzny humor Sapkowskiego <3
Dla tych co nie czytali napisze tylko że to dzieje wojen husyckich okraszonych magią.
Nie zabrakło oczywiście wielu,wielu przygód i dreszczyku emocji
No i dla mnie wisienką na torcie jest mój rodzinny Śląsk pięknie odmalowany <3

Początek mocno chaotyczny, całkowicie wybijający z rytmu po pierwszym tomie, ale wraz z kolejnymi działami czytelnik docenia tę ekspozycję postaci i miejsc. Ruszając na kampanię wojenną wraz z husyckim taborem znakomicie odnajdujemy się w realiach, wiemy kto jest kim i co zamierza robić, co przy takim natłoku postaci nie jest łatwym zadaniem.

Dla jednym minusem, dla...

Świetnie utrzymany klimat pierwszej części, rewelacyjnie zrealizowany audiobook. Słuchanie tej książki to sama przyjemność.

W tej części, seria zaczęła trochę tracić swój humorystyczny charakter.

Całą trylogię uważam za równie udaną! Po prostu świetne książki i kolejny pokaz mistrzowskiego władania językiem przez Pana Andrzeja!

Świetna, polecam z całego serca

13 969
    3 021