Boży bojownicy

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Trylogia husycka (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Nagroda Zajdla - nominacja (powieść) husyci wojny husyckie tabor Śląsk Piastowie
Trylogia husycka (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2004-01-01

Wolałabym więcej historii Reynevana niż wątków historycznych. Pozycja ciekawa. Godna polecenia. Jest element Fantazy, są sceny batalistyczne, jest romans. Dla każdego coś jest.

Trochę musiałam ją przemęczyć. Momentami gubię się, co i jak, kto, dlaczego. Kunsztowi nie odejmuję, ale chyba po prostu nie ten czas i nastrój.
Klimat zachowany, masa przygód, porwań i ocaleń. Oczywiście z dawką odpowiedniego humoru

Ciąg dalszy niesamowitych przygód Rejnewana. Tempo akcji nie maleje, bohater nie mądrzeje, ubaw po pachy. :-)

Pierwszy tom trylogii husyckiej czyli „Narrenturm” bardzo mi się spodobał ze względu na interesujących bohaterów i pomysłowe wymieszanie fantastyki z historycznymi faktami. Tom zostawił wiele pytań bez odpowiedzi, których część miałem nadzieję znaleźć w drugim tomie. Czy faktycznie omawiana tu książka udziela pewnych wyjaśnień?

Reynevan na pewien czas osiada w Pradze, ale...

Warto czytać dalej.

Bez żadnej przerwy zaczynam część trzecią. Na szczęście czeka na mnie na półce :)
"-Zostaliście, więc bez pociechy duchowej?
-Jest wódka."
😎

Generalnie to samo co w pierwszej części, ale o jeden punkt lepsze, moim zdaniem.

Świetna kontynuacja Narrenturmu. Reynevan dojrzewa jako bohater, a także rozwija w sobie umiejętność walki wręcz i bronią białą (tego mi brakowało w pierwszym tomie). Ponadto nie jest już naiwniakiem,którego głupota wpędza w tarapaty. Owszem, wciąż ładuje się w kłopoty i ciężkie sytuacje,ale nie z własnej winy, a to,że wokół niego dużo się dzieje wiadomo już od pierwszego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dynamiczna kontynuacja, szybsza akcja, ale część literackiej magii z pierwszej części gdzieś mi uleciało.

Drugi tom trylogii husyckiej. Na pewno znaaacznie więcej tu bijatyk, aniżeli w pierwszej części, ale i tak w moim odczuciu bardzo dobrze trzyma poziom ta część. :)

Zabieram się właśnie za część nr 3 i mam nadzieję, że się nie rozczaruję. :)

Dyskusje

12 929