Tetralogia Ziemiomorze

Ursula K. Le Guin Wydawnictwo: Atlantis-Rubicon fantastyka, fantasy, science fiction
Earthsea Tetralogy
Earthsea Tetralogy
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa, Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Stanisław Barańczak
Le Guin Ziemiomorze fantasy fantastyka

Nie do końca rozumiem te wszystkie zachwyty nad opowiadaniami związanymi z Ziemiomorzem. Prawdę powiedziawszy najbardziej podobała mi się część 2ga - Grobowce Atuanu, bo była dla mnie czymś świeżym, oryginalnym i mogłem dosłownie poczuć jak to jest żyć w podziemnych korytarzach.

Ostatnia część tetralogii jest za to tak mocno nasycona treścią pozytywnie feministyczną, że...

Świetne książki. Dla fanów fantasy coś w sam raz, zdecydowanie warte przeczytania. Nie udało mi się jeszcze przeczytać czwartej części - "Tehanu" - ale myślę, że może to nadrobię, gdyż pierwsze trzy zdecydowanie do tego zachęcają.

Autorka w wyjątkowy sposób przedstawia etapy dorastania głównego bohatera, jego przemiany, wzloty i upadki. Przez cała serie można utożsamiać się z Gedem :D a wszystko w świecie magii, smoków i podróży. Można odpłynąć

Dyskusje

• Fantasy