Dziedzice ziemi

Okładka książki Dziedzice ziemi Ildefonso Falcones Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Dziedzice ziemi
Ildefonso Falcones Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katedra w Barcelonie (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Katedra w Barcelonie (tom 2)
Los herederos de la tierra
Albatros
2017-09-13
2017-09-13
Data 1. wydania:
2018-01-01
Grzegorz Ostrowski, Joanna Ostrowska
barcelona hiszpania XIV wiek katedra historia europa
Inne

Oficjalne recenzje i

Zagraj to jeszcze raz, Sam

Link do recenzji

719 1 155

Ogromna książka, 870 stron, ale akcja wciąga i czyta się szybko, trudno od niej się oderwać. Można powiedzieć, że książka jest kontynuacją poprzedniej powieści Falconesa, „Katedra w Barcelonie”. Bohaterem książki „Dziedzice ziemi” jest Hugo Llor, podopieczny Arnaua Estanyola, postaci znanej nam właśnie z tamtej powieści.
Naszego bohatera poznajemy jako dwunastoletniego...

Powieść monumentalna. Pomysł na dzieło, losy bohaterów, a przede wszystkim tło historyczne, na najwyższym poziomie.

Chwilami podczas czytania zastanawiałam się ile jest w stanie znieść człowiek. Ile nieszczęść, przeciwności losu, razów, ciosów może spać na osobę w ciągu jej życia. Czasami aż nie do wiary wydawało mi się, że postać kolejny raz wstaje i idzie dalej, kolejny...

To druga po Katedrze w Barcelonie książka Falconesa, którą przeczytałam i drugi raz ciężko się było oderwać. Powiedziałabym, że Katedra była rewelacyjna, a ta, jak dla mnie, jest "bardzo dobra". Była dłuższa, jednak mam wrażenie, że znacznie mniej się w niej działo niż w jej poprzedniczce, aczkolwiek Falcones pisze tak dobrze, że na pewno przeczytałabym także trzeci tom,...

Pasjonująca ...nie mozna sie oderwać

Świetna!!!!

Znakomita 🙂

Pewnie gdyby to była pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam - oceniła bym ją wyżej. Jest dobra. Zbyt podobna do poprzednich.

Nie mogę powiedzieć, że powieść jest słaba. Niestety ogromna głupota i naiwność głównego bohatera oraz okrucieństwo osób wpływowych i na stanowiskach, spowodowały, że przeczytałam połowę.

Książka nieco mnie zawiodła. W porównaniu do poprzednich książek o przepięknej Hiszpanii była dla męcząca. Sama akcja, dzieje bohaterów dość mozolnie się przewija przez ponad 800 stron. Sam początek świetnie się zapowiada, ale im dalej tym trudniej się czyta. Dla mniej najsłabsza książka Falcones'a w stosunku do poprzednich trzech.

174/150/2020
Ale żem się umęczyła przy tej cegle! Nie dlatego, że jest zła, broń Boże. Jest bardzo dobra. Tylko te ludzie takie niedobre, niegodziwcy, przesądni, okrutnicy… Główni bohaterowie mają przez 870 stron pod górkę. Coś mi się wydaje, że gdyby nie to, że udało im się przeżyć wszystkich wrogów, nie byłoby szansy na szczęśliwe zakończenie tej sagi.
Mnóstwo postaci,...

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Historyczne
  • 2020

Dodaj cytat z książki Dziedzice ziemi