Labirynt duchów

Okładka książki Labirynt duchów Carlos Ruiz Zafón Patronat LC
Zwycięzca w plebiscycie 2017
Okładka książki Labirynt duchów
Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 4) literatura piękna
literatura piękna
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 4)
El Laberinto de los Espíritus
Muza
2017-10-11
2017-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Barcelona dyktatura Hiszpania lata 50. XX w. literatura hiszpańska niebezpieczeństwo powieść hiszpańska przyjaźń rodzina szantaż tajemnica
Inne

Oficjalne recenzje i

W labiryncie słów

Link do recenzji

550 11 16

Na półkach: , , , ,

Skończyłem cały cykl i jedyne co mi przychodzi do głowy to myśl, że bez niego (cyklu) świat był by znacznie brzydszym miejscem. A odejście Zafona to jeden ze smutniejszych dni w historii literatury. Facet to geniusz. W książce opisywał powieściopisarzy jako pisarzy najmniej wartościowych. A paradoksalnie pisząc tę genialna powieść sam sobie przeczy.

Interesująca, jak poprzednie części, chociaż jakoś mnie irytowała ta Alicja.

Interesująca, jak poprzednie części, chociaż jakoś mnie irytowała ta Alicja.

Dla mnie najciekawsza spośród całej tetralogii. Ujmująca.

Dla mnie najciekawsza spośród całej tetralogii. Ujmująca.

Nie porwała mnie fabuła tej książki. Jedyny plus to opis Barcelony sprzed kilkudziesięciu lat i sposób opisania.

Zakończenie tetralogii Cmentarza zaginionych ksiażek. Pomimo obszernego tomu historia ciekawie się kończy. Postać Fermina niezmiennie pozostaje moim faworytem.

Niestety DNF po nieco 250 stronach, ponieważ strasznie się nudziłem. Jest to najgorsza część cyklu, z główną bohaterką na czele. Poprzednie części przerobiłem z większymi bądź mniejszymi wypiekami na twarzy, a to ani odrobinę mnie nie zainteresowało.

Zakochałem się w tej serii. Polecam.

Zakochałem się w tej serii. Polecam.

Ogólnie wciągająca, choć czasem zagmatwana i ciut przydługa. Poza tym świetny klimat i piękny język. Minusem jest to, że bez znajomości poprzednich części można się momentami pogubić.

tak jak inne książki Zafona uwielbiam, tak tej nie mogę przełknąć. jest o wiele za długa, za dużo niepotrzebnych opowiadań, za dużo rozwlekania wątków. nie jestem w stanie jej skończyć. przeczytałam ponad połowę, więcej nie dam rady. niestety niewypał :(

Trochę za długie zakończenie ale to jedyny mankament. Historia wciągająca ale warto przed przeczytaniem odświeżyć sobie resztę cyklu, wiele wątków się tutaj łączy.

Video

Video