Krawędź snu

Marcin Wolski Wydawnictwo: superNOWA fantasy, science fiction
superNOWA
2002-01-01
1996-01-01

Książka niesie ze sobą całkiem niezłą historię i sensację, której pan Wolski zdaje się jest entuzjastą. Akcja szaleje, postacie zaskakują, zwroty akcji psują szyki, czyli jest wszystko, co powinno być w dynamicznej powieści.

Na dokładkę mamy trochę aspektów fantastycznych i czarnych bohaterów rodem z Indiany Jonesa.

Wszystko psuje trochę mizerne zakończenie. Takie ot, lekkie czytadło.

Wszystko psuje trochę mizerne zakończenie. Takie ot,...

2080

Najtrudniej przebić się przez początek, aż do poznania Vitry'ego. A później wciąga, bo to masz spisek, to ktoś przed kimś ucieka, to jakieś cuda wianki się wyprawiają. Oczywiście nie zabrakło tu polskiego ducha bohatera miłego bogu, rosyjskiej myśli 'wierze i bogu mówimy niet' i seks, oj, ale on to jest tylko po to, by się coś działo (Anna to jest w tej książce jedynie ciepłe ciało, poza epilogiem). Czyta się przyjemnie, fabuła, choć mocno fantastyczna to jest spójna, a koniec, oczywiście, po bożemu.

Alternatywny obraz stworzenia świata i osoby stwórcy. Pan Wolski lubi takie zabawy w przedstawianie innej, równoległej wizji świata, wydarzeń, zjawisk. "Krawędź snu" nie należy w jego twórczości do najbardziej udanych, ale czyta się fajnie.

Dolanczam sie do kolegi Mychy...
Obiecujäcy poczätek...ale skäd pomysl androida w ksztalcie pudelka z kamykami ????? Kurna...troche za duzo fantazji...a szkoda, bo ogöl jest ciekawy.
Ciekawe i naswt dowcipne kawalki.
Co sie zupelnie nie trzyma kupy to , ze straznicy mieli super sluch wyczuwajäcy z daleka bicie serca, a nie zlokalizowali kurdupla w walizce o 2 metry.....

Dolanczam sie do kolegi Mychy...
Ciekawe i naswt dowcipne kawalki.

Początek wciągający i bardzo obiecujący - jak w dobrym kryminale, w dalszej części poziom 'fantasy' przekracza jednak moje możliwości.
Nie zmienia to faktu, że czyta się bardzo przyjemnie a historia wciąga od samego początku. Zdecydowanie polecam czytelnikom lubiącym elementy fantastyki w literaturze.

Tradycyjnie Pan Wolski nie zawodzić. Ciekawy pomysł plus kunszt literacki owocuje świetną książką którą doskonale się czyta.

• Wolski Marcin
  • Czytane wielokrotnie
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY

Dodaj cytat z książki Krawędź snu