In the Absence of Light

Okładka książki In the Absence of Light Adrienne Wilder
Okładka książki In the Absence of Light
Adrienne Wilder Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: In the Absence of Light (tom 1) literatura obyczajowa, romans
In the Absence of Light (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-04-03
2015-04-03
Autyzm LGBT Romance Sociology > Abuse Mystery > Crime M M Romance

Prawdziwy łamacz stereotypów jeśli chodzi o romanse M/M, gdzie jeden z bohaterów jest ze spektrum. Duet głównych bohaterów to mikstura idealna - dwa różne charaktery, które. idealnie się uzupełniają. A Morgan? Cholera, ten facet to mistrz. Złośliwe poczucie humoru, uwagi, cała jego upartość.
Spodziewałam się po tej historii patetyzmu, a dostałam coś fantastycznego. Nie dajcie się zwieść okropnej okładce - kryje świetne wnętrze.

Ta książka to złoto. Otworzyłam i mnie zaczarowało. Temat... niespodziewany. Obraz naszkicowany przez autorkę.... magiczny. Wszystko mi tu spasowało. Gdybym mogła w filtrach wyszukiwania ustawić czego szukam, ta książka otrzymałaby mojego osobistego taga. Takich książek czytać więcej chcę!

Nie wiem, czego się spodziewałam, sięgając po tę książkę po raz pierwszy (tak, czytałam ją więcej niż raz),ale nie historii, w której jednym z bohaterów romantycznej opowieści będzie chłopak z autyzmem.
Jestem absolutnie zauroczona Morganem. Uwielbiam tę postać w całości, aż do ostatniej kosteczki, razem z jej wszystkimi zaletami i wadami. Z przyjemnością przeczytałabym osobną opowieść o Morganie, bez Granta, może z czasów jego dzieciństwa i wczesnej młodości, żeby zobaczyć, jak pokonywał kolejne ograniczenia swojego ciała i umysłu i stawał się osobą, którą poznajemy w In the Absence of Light. Jego inteligencja, złośliwe poczucie humoru, zadziorność i hart ducha są niebywałe. Życie sprzysięgło się, żeby rzucać mu kłody pod nogi, ale go nie pokonało. Jego słabości stały się jego siłą w walce, którą codziennie musi toczyć we własnej głowie. Nie można tego nie szanować i nie podziwiać. Jeśli dodać do zestawu niewątpliwe zalety fizyczne Morgana, jego urodę i wdzięk, oczywiste staje się, że chłopak może być bardzo pociągający nawet mimo swoich tików i nietypowych zachowań.
Nic więc dziwnego, że Grant, były chicagowski przemytnik, który przyczaił się w małym miasteczku, żeby przeczekać zamieszanie związane z jego ostatnią nieudaną transakcją, ulega urokowi Morgana, zwłaszcza że chłopak nie należy do nieśmiałych i nie ukrywa swojego zainteresowania starszym o 14 lat mężczyzną. Gierki, które Morgan prowadzi z Grantem, małe i duże manipulacje, kłopotliwe sytuacje, w których go stawia, żeby przełamywać jego stereotypowe myślenie, są przezabawne, a już wykałaczki i bullshit-ometer pozostaną na zawsze w mojej pamięci. 🤣
Trzeba oddać autorce, że potrafiła uczynić ze swoich bohaterów pełnokrwistych ludzi, zamiast chodzących ideałów. Kiedy porównać Granta i jego wątpliwości i zażenowanie, kiedy musi się zmierzyć z dziwnymi i niepokojącymi zachowaniami Morgana, ze świętym Vaughnem z Love Me Whole, który nigdy nie miał żadnych wątpliwości i czuł pewność siebie nawet w najdziwniejszych sytuacjach, w których stawiał go Oryn, łatwo wybrać swojego faworyta. Potrafię zrozumieć Granta i docenić go właśnie za jego słabości i to, jak sobie z nimi radził, nie wierzę natomiast w istnienie Vaughna. 😉
Zwykle nie przepadam za wątkami kryminalnymi czy przestępczymi w książkach, ale w tej historii pełnią one ważną rolę, określają tożsamość głównego bohatera i nadają kierunek fabule.
Niesamowite jest, jak Adrienne Wilder udało się połączyć w jednej książce klimat małego miasteczka z powiewem wielkiego miasta i pokazać, że w obu w równym stopniu można spotkać uprzedzenia w stosunku do zjawisk, których nie rozumiemy - świadczą o tym dobitne dwie komplementarne sceny w dwóch jadłodajniach - z kierowcą ciężarówki w Toolies i autystycznym chłopcem w chicagowskiej kawiarni. Nieważne, gdzie człowiek żyje, na wsi czy w mieście, kiedy skonfrontować go z czymś, czego nie rozumie, zawsze zareaguje lękiem.
Kocham tę historię całym sercem, uwielbiam relację, którą mają bohaterowie, i myślę, że jeszcze nie raz sięgnę po tę lekturę, zwłaszcza w ciężkich czasach wymagających drastycznych środków.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Jedna z najbardziej niesamowitch książek jakie kiedykolwiek czytałam. Bardzo mądra, często zabawna, szczególnie dialogi między bohaterami. Strasznie smutna przez chorobę z jaką zmaga się jeden z bohaterów, co mogłoby być o wiele łatwiejsze, gdyby ludzie nie okazywali się mendami.
Książka warta każdej sekundy z nią spędzonej i jedna z tych, które chciałabym by zamieniły się w tasiemca z 3999 odcinkami.

Morgan i Grant duet o niekończących się odkryciach wobec siebie, miłości zdolnej pokonać najmroźniejsze momenty a wątek kryminalny powoduje dreszczyk na skórze i pędzące emocje ...

Historia o pięknej miłości. Bardzo wzruszająca.

Historia o pięknej miłości. Bardzo wzruszająca.

Beznadziejna okładka... a pod nią, w niej, za nią - takie super słowa, literki, emocje.

• LGBT
  • Choroba/Trauma/Syndrom...